Výplata mateřské. Jde požádat o výplatu přímo ČSSZ?

leila_2
24. únor 2009

Nejsem si jista, zda jste to již neprobírali, ale chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Pokud mám problémy se svým zaměstnavatelem a obávám se komplikací při výplatě mateřské, mohu požádat správu sociálního zabezpečení aby mi mateřskou proplácela ona? Vím, že pokud by mi zaměstnavatel neposlala mateřskou, že si na něj mohu "došlápnout", ale stále to znamená zdržení a aktuálně mi už zdržují zaslání výplaty.
Zkrátka mu již nevěřím (podnikatel) a chtěla bych být odkázaná raději na státní správu než na jeho libovůli.

Děkuji moc za pomoc

androna
24. únor 2009

leila od 1.1.2009 materskou vyplaci CSSZ a ne zamestnavatel.ale stejne musim s tou zadosti o materskou k zamestnavateli a ten posle potrebne info na socialku.ale plati to CSSZ.

vojtisek2007
24. únor 2009

leila_2 -přesně jak píše androna - od 1.1.2009 vyplácí mateřské už jenom ČSSZ - ale tu žádost o mateřskou ti zaměstnavatel musí potvrdit - takže když to máte takhle "na nože" , bylo by asi lepší s tou žádostí v ruce tam jít, nechat si to na počkání orazítkovat a podepsat a sama zanést na sociálku....pak už to bude v pohodě