Výpověď v době RD a zjištění těhotenství

josefinamala
3. črc 2021

Někdo nějaká zkušenost prosím...jsem na RD dovolené která končí k 1.září..v práci jsem k 1. červenci dala výpověď a běží mi 2 měsíční výpovědní lhůta od září jsem měla nastoupit do nové práce ale zjistila jsem že jsem těhotná prosím o radu co dělat budu mít nárok na MD a RD popřípadě jak se zachovat...jsem z toho celkem v nervu

martulka88
3. črc 2021

@josefinamala Pokud budeš v ochranné lhůtě tuším 180dnů, tak pak MD dostaneš. Pokud však v ochranné lhůtě nebudeš, tak nastoupíš ihned na RP.

malenka3
4. črc 2021

No, to je blbý. Vyjde ti ochranná lhůta z prvního zaměstnání? 180 dnů do nástupu na mateřskou od 31.8.? Pokud ne, tak nástup na RD, jak píše paní přede mnou.

lachtanice86
4. črc 2021

@josefinamala nepíšeš termín porodu, v kolikatym tt seš, takže se nedá odpovědět

josefinamala
autor
6. črc 2021

@lachtanice86
@malenka3
@martulka88 Děkuji vám všem za odpověď..termín ještě nemám ani nevím tt..teď v týdnu jdu k Dr a uvidím já si myslím že jsem tak 4-5tt ale nevím

somalicats
6. črc 2021

@josefinamala Aha, takze zatim jen pocurany test. No co bys delala, od zari nastoupis do nove prace, v tom je problem?

josefinamala
autor
6. črc 2021

@somalicats Ne problém není nastoupit do nové práce ...já se jen pouze ptám jestli mě ta výpověď a nástup do nové práce nějak neposere mateřskou atd to je celý

lachtanice86
6. črc 2021

@josefinamala a co jiného chceš dělat? Prostě nastoupis do nové práce a ppm se bude počítat z té nové práce