• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Výše podpory v nezaměstnanosti po RD. Jak se počítá?

1. září 2010 
Uměla byste mi, prosím, některá vysvětlit z čeho se vypočítává výše podpory v nezaměstnanosti po RD? Skončila mi RD, do práce mne zpět nevzali a ukončili se mnou prac. poměr. Hned jsem se zaregistrovala na ÚP, takže jsem po RD neodpracovala ani den. Z čeho mi budou vypočítávat podporu??? Předem díky za odpovědi.
12. srp 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,z rodičáku,takže nic moc :unamused:
12. srp 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka33 Podpora se nepočítá z rodičáku, ale z takzvané průměrné mzdy ve státě... ale v druhé půlce má @kdaniela pravdu, je to fakt nic moc, zpočátku cca 3000,- pak ještě méně.
12. srp 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i fakt?nedávno jsem to právě slyšela od někoho,kdo to tak teď čerstvě má a bylo mi řečeno,že je to z rodičáku...ale tak ta suma je skoro totéž(pokud měl člověk 3letej),ale je to zvláštní...
12. srp 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kdaniela No, ono se to tak zjednodušeně říká protože nárok na podporu je z titulu toho, že člověk pečoval o dítě, ale ve skutečnosti se ta suma odvozuje právě z průměrné mzdy, takže vyjde stejná jak po 3 letém, tak po 4 letém rodičáku.

Dále musí být splněna podmínka celkové doby předchozího zaměstnání v délce alespoň 12 měsíců v posledních třech letech před podáním žádosti o zprostředkování zaměstnání. Do doby zaměstnání se započítává také doba:
- osobní péče o dítě ve věku do čtyř let;

§ 51
(1) Podpora v nezaměstnanosti se uchazeči stanoví za první 2 měsíce ve výši 0,15násobku, další 2 měsíce ve výši 0,12násobku a po zbývající podpůrčí dobu 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu, jestliže
a) splnil podmínku doby předchozího zaměstnání [§ 39 odst. 1 písm. a)] započtením náhradní doby a tato doba se posuzuje jako poslední zaměstnání,
13. srp 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i
@kdaniela holky, děkuju moc. Nejsou to teda potěšující zprávy, ale díky za objasnění. Já jsem si myslela, že to bude normálně z původního platu. Kamarádka nemohla po ukončení RD nastoupit kvůli nemoci a nemocenská se jí prý počítala dle platu před MD. Tak proto jsem si myslela, že to bude stejným způsobem počítáno i pro nezaměstnané... :pensive:
13. srp 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i děkuju za vysvětlení,tak jsem zase chytřejší o něco :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka33 to jsem právě s tim človíčkem,co to nedávno řešila a je v situaci,že RD skončila,ale zaměstnavatel to ukončil a další prcek se nedaří,tak jsme taky myslely,že je to z platu před,akorát ,že mě to vysvětlila tak,že jí řekly na úřadě z RD,ale ono je to jedno,když to vychází stejně,ale teda dost hrozný na peníze a to se to ještě snižuje a pak to končí,přitom s prckem sehnat něco není zrovna lehký,teď i bez prcka je tou s prací dost špatný,tak Ti držim palečky!
13. srp 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jsem na druhe rodičovské rodičák 4 lety mi končí v březnu 2011 pak nejspíše pujdu na pracák jelikož kluka mi vezmou až od září do školky ale dělala bych brigádu noční měsíčně do 4000,- bude mi dávat pracák nějaké peníze i když si vydělam to minimum co mohu a z čeho by se to počítalo když jsem na rodičáku budu 8 let +před prvním mimi jsme byla na sociálce z rizikového těhotenství díky
20. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krejcirice Podpora by byla cca 3000,- počítá se z průměrné mzdy ve státě. Jinak zatím je přivýdělek do 4000,- možný, ale jsou návrhy na zrušení této možnosti, tak uvidíš, jaká bude v březnu aktuální situace.
20. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě jde hlavně o to zda budu mít nějaký narok i když jsem před rodičákem byla na jiném rodičáku
20. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krejcirice Jo, budeš, ten nárok ti vzniká z titulu toho, že ses v posledních 3 letech starala o dítko do 4 let.
20. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je tu některá, která současně na rodičáku pracovala? To pak se počítá podpora z čeho? Já pracovala 8 měsíců a pak se vrátila na rodičák :wink: ..Díky....
27. srp 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misuge Trochu nechápu dotaz? A pracovní poměr ti ještě trvá a teprve ho budeš ukončovat nebo už skončil? A rodičák si měla na kolik let?
27. srp 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tuším, že první 3 měsíce, můžete dostat 3400, pak další tři měsíce přes 2 tisíce, ledaže byste si odpracovaly 12 měsíců někde nějak a to by pak vyšlo okolo 12 tis., ale to je asi scifi
30. srp 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,potřebovala bych pro někoho zjistit jak to je,když vám končí rodičák např.8.den v měsíci a pak jdete na pracák,tak rodičák vám přijde za celý ten měsíc ještě a podpora od dalšího měsíce,nebo se to tam počítá poměrově,tudíž od jednoho přijde část a o druhého taky nebo jak to je?a ještě případně od kdy se tedy,pokud by se ještě vyplácel rodičák za celý měsíc a podpora od dalšího měsíce,tak ty určitý měsíce,kdy může být člověk na podpoře,tak se počítají od např.toho 9. nebo od 1.následujícího měsíce?snad jsem to napsala trochu srozumitelně,děkuju moc všem,kdo poradí :slight_smile:
30. srp 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem našla,že poslední rodičák se vyplácí prostě za měsíc(měsíc narození),že nezáleží na dni narození,takže ten je jasnej,že bude celej,ale jak je to pak s podporou od ÚP-od kdy se v tom případě vyplácí to pořád nevim-zatim :slight_smile:
30. srp 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak podle netu se pobírá oboje současně zhruba ty 3 týdny,jak posl.rodičák za celý měsíc,tak podpora od data přihlášení na ÚP,ale úplně se mi to nějak nezdá v tomhle státě :grinning: tak když by měl někdo zkušenost,tak dejte vědět...díky :slight_smile:
31. srp 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kdaniela Na UP se můžeš přihlásit i během pobírání rodičáku, klidně 2 měsíce před jeho skončením... pobírání obojího se nijak nevylučuje.
31. srp 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i tak bezva,moc děkuju,nechci to pro sebe,ale jsem ráda,že jsem našla totéž a tak jsem to i předala dál,děkuju za potvrzení :slight_smile:
1. zář 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kdaniela Já jsem si říkala, že pro tebe už by to nemělo význam :wink:
1. zář 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i možná za pár let,ale do tý doby bude zase všecko jinak beztak :slight_smile: ale jsem ráda,že si mi potvrdila to co jsem našla a řekla tomu,kdo to potřeboval vědět,že jsem nekecala nějaký blbosti zas :slight_smile:
1. zář 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek