• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Výše podpory v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené

29. června 2015 
Ahoj,
nevíte prosím, z čeho se počítá částka podpory v nezaměstnanosti po zkončení rodičovské? Synovi byly 3 roky v prosinci a zaměstnavatel mě nevzal zpátky do práce, výpověď byla udána hned druhý den po zkončení rodičovské, nahlásila jsem se tedy na úřad práce. Podle mých informací podpora činí 60% částky z posledního příjmu, u mě tedy rodičovská - 7600, tzn. nějakých 4 a půl tisíce, první měsíc mi ovšem poslali 3 a půl, tento měsíc dokonce jen 3100,-. Než tam zavolám, chtěla jsem se zeptat na "zkušenosti" ostatních maminek, děkuju :slight_smile:
20. únor 2012 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud si po rodičovské už nenastoupila do práce, tak se podpora počítá z průměrné mzdy ve státě a vychází na cca 3500,- první měsíce, pak cca 3000,- a pak cca 2500,-
20. únor 2012 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@pitryska já byla na rodičovské na dva roky a počítali mi podporu z 11400 a dostala jsem první první měsíc 3000kč , další 2700 a další 2300. Oni se rozhodně nepředají :angry:
20. únor 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tím, že jsi se nevrátila po RD ani na jeden den do práce, je podpora počítáná z průměrné mzdy vnárodním hospodářství a z toho né procenta ale jen procentí body, tj. 2 měsíce-3559,- 2měsíce 2848,- 1 měsíc 2610,-. V tomhle ohledu se určitě nepředají, i když za to, že ztatíte zaměstnání nemůžete, ale zase pokud jste dostala odstupné, tak vám PvN vyplácí hned, a neposunou o dobu odstupného :wink:
20. únor 2012 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, potrebovala bych poradit. V zari mi skoncila rodicovska dovolena a mela jsem se vratit do prace. Mam ted neplacene volno do konce rijna, ale zamestnavatel mi dal v ono zari vypoved. V listopadu jeste odpracuju posledni mesic. Nasledne se prihlasim na UP a moje otazka: z ceho se mi bude pocitat podpora v nezamestnanosti? Z rodicaku? Nebo ze zamestnani?
18. říj 2012 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravim mamci mam stejny problem 18 cervence mi skoncil RD ale do 31 jsem byla zamestnana myslite,ze bych tu podporu mohla mit tedy vyssi?
28. led 2014 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já bych měla ještě komplikovanější dotaz. jestli na něj některá dokážete odpovědět, byla bych vděčná. Do 08/2014 jsem byla na rodičovské, od 09/2014 - 11/2014 v práci (v září jsem nastoupila, dali mi výpověď a k poslednímu listopadovému dni skončil pracovní poměr). Dostala jsem 3 měsíční odstupné, které tedy bylo na prosinec, leden, únor. K 1. 12. jsem se přihlásila na ÚP. Za ty tři měsíce, kdy jsem měla odstupné jsem o podporu nežádala, neboť by mi nic nedali. Zároveň jsem pracovala až do června na dohodu o provedení práce (vydělala jsem si do povolené částky, takže evidovaná jsem být mohla). Nyní v červenci už na dohodu pracovat nebudu a chtěla bych si konečně nechat vyplácet podporu. A nyní se ptám..Z čeho bude? Z rodičáku, posledního zaměstnání či z té dohody o provedení práce? Je to komplikované. :sweat_smile:
29. čer 2015 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek