Výše podpory v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené

pitryska
20. únor 2012

Ahoj,
nevíte prosím, z čeho se počítá částka podpory v nezaměstnanosti po zkončení rodičovské? Synovi byly 3 roky v prosinci a zaměstnavatel mě nevzal zpátky do práce, výpověď byla udána hned druhý den po zkončení rodičovské, nahlásila jsem se tedy na úřad práce. Podle mých informací podpora činí 60% částky z posledního příjmu, u mě tedy rodičovská - 7600, tzn. nějakých 4 a půl tisíce, první měsíc mi ovšem poslali 3 a půl, tento měsíc dokonce jen 3100,-. Než tam zavolám, chtěla jsem se zeptat na "zkušenosti" ostatních maminek, děkuju 🙂

j.a.n.i
20. únor 2012

Pokud si po rodičovské už nenastoupila do práce, tak se podpora počítá z průměrné mzdy ve státě a vychází na cca 3500,- první měsíce, pak cca 3000,- a pak cca 2500,-

simonceli
20. únor 2012

@pitryska já byla na rodičovské na dva roky a počítali mi podporu z 11400 a dostala jsem první první měsíc 3000kč , další 2700 a další 2300. Oni se rozhodně nepředají 😠

puckal
20. únor 2012

Ahojky, tím, že jsi se nevrátila po RD ani na jeden den do práce, je podpora počítáná z průměrné mzdy vnárodním hospodářství a z toho né procenta ale jen procentí body, tj. 2 měsíce-3559,- 2měsíce 2848,- 1 měsíc 2610,-. V tomhle ohledu se určitě nepředají, i když za to, že ztatíte zaměstnání nemůžete, ale zase pokud jste dostala odstupné, tak vám PvN vyplácí hned, a neposunou o dobu odstupného 😉

remy23
18. říj 2012

Ahoj holky, potrebovala bych poradit. V zari mi skoncila rodicovska dovolena a mela jsem se vratit do prace. Mam ted neplacene volno do konce rijna, ale zamestnavatel mi dal v ono zari vypoved. V listopadu jeste odpracuju posledni mesic. Nasledne se prihlasim na UP a moje otazka: z ceho se mi bude pocitat podpora v nezamestnanosti? Z rodicaku? Nebo ze zamestnani?

vendulinaaa
28. led 2014

Zdravim mamci mam stejny problem 18 cervence mi skoncil RD ale do 31 jsem byla zamestnana myslite,ze bych tu podporu mohla mit tedy vyssi?

zelva
29. čer 2015

Ahoj holky, já bych měla ještě komplikovanější dotaz. jestli na něj některá dokážete odpovědět, byla bych vděčná. Do 08/2014 jsem byla na rodičovské, od 09/2014 - 11/2014 v práci (v září jsem nastoupila, dali mi výpověď a k poslednímu listopadovému dni skončil pracovní poměr). Dostala jsem 3 měsíční odstupné, které tedy bylo na prosinec, leden, únor. K 1. 12. jsem se přihlásila na ÚP. Za ty tři měsíce, kdy jsem měla odstupné jsem o podporu nežádala, neboť by mi nic nedali. Zároveň jsem pracovala až do června na dohodu o provedení práce (vydělala jsem si do povolené částky, takže evidovaná jsem být mohla). Nyní v červenci už na dohodu pracovat nebudu a chtěla bych si konečně nechat vyplácet podporu. A nyní se ptám..Z čeho bude? Z rodičáku, posledního zaměstnání či z té dohody o provedení práce? Je to komplikované. 😅