• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Z úřadu práce na živnosťák. Dostanu příspěvek?

25. srpna 2013 
Ahoj,potřebovala bych poradit.Kamarádka mi říkala,že když z ÚP nastupuju na živnosťák,měla bych od ÚP dostat nějaký příspěvek.Nevíte o tom někde něco.Dnes jdu na ÚP tak abych to na ní mohla vybalit :grinning: děkuji moc za rady
21. led 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@certicek24 je to tak,ikdyž ten příspěvek nezíská zdaleka každý, kdo je na úp a rozhodne se jít podnikat na svůj živnostenský lis....
Jedná se vlastně o příspěvek při zřízení nového pracovního místa podle § 113 zákona o zaměstnanosti pro osobu samostatně výdělečně činnou. Stejně jako zaměstnavatelé mohou získat finance na zřízení nového pracovního místa pro svého zaměstnance, může si fyzická osoba zajistit příspěvek tím, že zaměstná sebe sama. Vznikne tedy nová OSVČ. Musí být samozřejmě splněny určité podmínky:
- v době podání žádosti je žadatel veden v evidenci úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání
- podnikatelská činnost musí být jedinou hlavní činností
- samostatně výdělečnou činnost je třeba vykonávat po stanovenou dobu
Žadatel o příspěvek předloží písemnou žádost na předepsaném formuláři

Obvykle se k žádosti dokládá:
- podnikatelský záměr v požadovaném rozsahu dle doporučení na žádosti
- ekonomickou rozvahu (předpoklad na období od zahájení podnikatelské činnosti do konce příslušného kalendářního roku a na období následujícího roku)
- seznam předpokládaných kalkulovaných nákladů na zřízení pracovního místa
- doklad, opravňující žadatele k podnikání v oboru, na jehož zahájení žádá finanční výpomoc (živnostenské oprávnění nebo osvědčení samostatně hospodařícího rolníka)
- smlouvu o zřízení peněžního účtu
- potvrzení, že žadatel nemá v evidenci daní zachyceny daňové, nemá nedoplatek na pojistném a na penále zdravotní pojišťovně nebo ČSSZ (ne starší 3 měsíce)
- další doklady vyplývající ze zamýšleného charakteru podnikatelské činnosti (např. vyjádření KHS, nájemní smlouvu, doklad o vlastnictví nemovitosti, kde bude činnost OSVČ provozovat, doklad o ukončení posledního pracovního poměru atd.)
- některé ÚP požadují také lékařské potvrzení, že zdravotní stav nebrání zahájení a provozování samostatné výdělečné činnosti v příslušném oboru

Po doložení žádosti o příspěvek posoudí žádost porada vedení úřadu práce. Pokud je příspěvek schválen, je sepsána dohoda a úřad práce pošle na účet podnikatele schválený příspěvek.
Do poloviny února následujícího roku OSVČ předloží vyúčtování, tedy doklad o koupi a doklad o zaplacení vybavení. Po stanovenou povinnou dobu podnikání navštíví každého OSVČ na místě podnikání kontrola z úp, která chce vidět konkrétně zakoupené věci fyzicky i tyto doklady. V následné kontrole musí podnikatel předložit daňové přiznání.
21. led 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 Můžu se tě jen na něco zeptat vidím že to máš naduplí jsem hlášená na pracáku co když náhodou otěhotním co semnou bude , budu pobýrat nějaké poníze vůbec si nevím rady.děkuji za odpověd
2. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sponiarka budeš pobírat ode dne porodu rodičák - bohužel nebudeš mít možnost volby, budeš mít 4letej :frowning2: tzn do 9měsíců dítěte 7600 a pak 3800 do jeho 4 let.
2. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vojtisek2007 a co bude do porodu tři měsíce nemám nárok na podporu kvůli odstupného
2. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sponiarka to nebude nic...budeš doma zadara :frowning2: můžeš skusit zažádat o nějakou sociální dávku - přídavek na dítě,příspěvek na bydlení....
2. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak děkuji
2. únor 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Nežádoucí reklama. ”
26. led 2013 ve 20:07 • detskahrabarna
Ahoj chtěla bych se zeptat jsem na md,ale do budoucna bych chtěla podnikat a také jestli při podnikání můžu být na úřadu práce.A také jsem slyšela,že bych mohla dostat příspěvek na podnikání.Děkuji za radu.
25. srp 2013 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek