Žádost o příspěvek na bydlení. Jak dávky přijdou?

tuky1983
3. únor 2015

Zdravím děvčata, prosím o radu. Žádám příspěvek na bydlení. Bývalý ex už nežije v bytě 3 roky,ale stále má trvalý pobyt,tak jsem celou dobu musela čekat až mi předloží nějakou smlouvu o podnájmu. Bohužel žil celou dobu po podnájmech bez smlouvy a až v září mi dal smlouvu na podnájem od října. Proto jsem žádat o dávky mohla až nyní. Otázkou je, když žádám tento měsíc a dokládám výpisy za říjen, listopad, prosinec, jak mi přijdou dávky? Příjde mi teď najednou za ty tři měsíce?

anina32
3. únor 2015

Jestli si to dobře pamatuju, tak se sice dokládá čtvrtletí zpětně, ale příspěvek ti dají až od ledna, né zpětně. Je škoda že si ty tři roky čekala, mohla si zažádat o příspěvek s tím že chceš ex vyřadit z okruhu společně posuzovaných osob, sousedi nebo pronajímatel by ti potvrdili že už s tebou nebydlí, po nějaké době pak jde žádat i o zrušení trvalého pobytu, pokud se nemá kam přihlásit, měl by trvalý pobyt na úřadě. Alespoň tak to bylo před deseti lety kdy jsem byla v podobné situaci, aktuální info jak to chodí u těchto dávek v současnosti nemám, ale snad ti ještě někdo odpoví.