Žádost o uvolněni částky peněz ze zablokovaného učtu exekutorem

mamakg
7. led 2019

Mám zablokovány učet kvůli dluhům zatím ještě manžela (rozvádíme se) a tak poslal výživné na děti schválně na ten učet. Ale mně poradili že mohu napsat žádost o uvolnění té částky výživného z učtu zablokovaného exekutorským úřadem. Potřebovala by vzor takové žádosti. Budu moc vděčna za pomoc.

radullah
7. led 2019

Žádost by měli napsat sami bankovní úředníci ve vaší bance (pracuji v ČSOB, zde to normálně vypisujeme) , vy se jen podepište a na pokladne pobočky vám částku vyplati. Můžete si nechat vyplatit buď jednorázově nebo po částech max. dvojnásobek životního minima, což v době, než jsem nastoupila na mateřskou bylo 6820.- víc uvolní už pouze exekutor. Samozřejmě ty penize musí být na účtu.

mamakg
autor
7. led 2019

Děkuji za info, jen že jsem již vybrala u banky jednorázovou částku životního minima hned po blokace mého učtu. Potřebuji dostat peníze (výživné na děti) z učtu kteří mi mněl manžel posílat složenkou na adresu ale schválně (dobře věděl že mám zablokovaný učet) poslal peníze na ten učet.

radullah
7. led 2019

@mamakg tak to už je problém, banka smí vyplatit jen to zivotni minimum, nic víc. Je to bohužel ze zákona. Ostatni peníze se dají vyplatit jedine, když se sama domluvíte s exekutorem a pokusíte se mu vysvětlit situaci. Takže se s ním telefonicky spojit, pokud něco dosmlouvate, zasílá povolení k výplatě sám exekutor přímo bance. Držím pěsti!

mamakg
autor
8. led 2019

@radullah jasně diky za radu. Budu zkoušet a když něco podaří tak tady napíšu. Hezký den!