Změna názvu firmy - jak se řeší?

lejkas
9. dub 2019

Holky může mi prosím někdo poradit.
Od 1.5. se mění název firmy kde pracuji jednak název,ale také se mění a.s. na s.r.o.
Vůbec nerozumím tomu proč to chtějí udělat. Nedávno bylo velké propouštění 🤷.
V nové smlouvě mám také jen dvouměsíční odstupné,ale mělo by být tří nebo se pletu?

Děkuji moc za vysvětlení.

properjoey
9. dub 2019

Odstupné ve smlouvě není.ve smlouvě je výpovědní lhůta a ta je 2 měsíce.odstupne se počítá podle odpracovaných let ve firmě.ale úplně nechápu tvůj dotaz...firma se zmenšila a tak je výhodnější ji nechat jako sro, tam se málo ručí, ale to se tebe netýká, to je jejich věc.spis jde o to, co nás v ruce, jestli novou smlouvu na pracovní poměr, nebo výpoved z pracovního poměru

lejkas
autor
9. dub 2019

@properjoey mám novou smlouvu,ale zarazil mně odstavec v ní (viz foto) tomu nerozumím. Myslela jsem mám nárok na 3 měsíce odstupné. 🤷

kkacca
9. dub 2019

@lejkas přečti si posledni větu, tam je to jasne napsané, mas nárok na odstupné dle zákona a tohle navíc...

nikola1972
9. dub 2019

Dobrý den mám krmící židličku cam a zhanim nový potah nevíte jestli na ni pasuje i jiné značky jestli ano můžete mi poradit jaký moc vám děkuji za rady Nikola.

lejkas
autor
9. dub 2019

@kkacca takže jestli to chápu dobře dostala bych 3 měsíční odstupné plus to mimořádné?

kkacca
9. dub 2019

Ano, proto je to v odstavci benefity

lejkas
autor
9. dub 2019

@kkacca děkuji

kkacca
9. dub 2019

@lejkas a ty tri ze zákona, pokud si tam teda déle než dva roky ;)

lejkas
autor
9. dub 2019

@kkacca jj jsem tam už 5 let.

properjoey
9. dub 2019

Tak tohle je jasné napsané, že máš nárok na dva platy navíc, nad rámec odstupného ze zákona. Přečti si to ještě jednou, v té poslední větě je to jasné.asi mají odbory, nebo hodně peněz 😉moc pěkný bonus 👍

lejkas
autor
9. dub 2019

@properjoey děkuji, tohle mě právě nesedělo. Ty peníze navíc.

lejkas
autor
9. dub 2019

Holky takže jestli mám teď novou smlouvu a dám příklad vyhodí mě do 1 roku tak jak je to s tím odstupným dostanu i přes to 3 měsíční odstupné + mimořádné (viz výše foto) nebo to 3 měsíční odstupné zaniká?

properjoey
9. dub 2019

@lejkas je otázka, jak to budou brát, když budeš mít novou smlouvu s "novou" firmou.pokud legálně, tak bys měla nárok ze zákona na 1 plat plus ten jejich bonus 2 platy. Pokud to budou brát i historicky a jsi tam dýl než dva roky, tak bys měla nárok na 3 platy plus ty jejich 2 jako bonus.ale logičtější mi přijde ta první varianta...

lejkas
autor
9. dub 2019

@properjoey děkuji moc 😘