Ztratila jsem rodný list dcery

iulia
15. únor 2018

Dnes mám fakt den pod psa - šla jsem na LF přerušit studium, protože to s malou teď nedávám - moc toho nenaspí a je teď hodně tulivá.... Nesla jsem tam všechny papíry, včetně rodného listu dcery a nejspíš jsem ho někde nechala a nevím, kde. Z LF Brno jsem šla projít ještě obchody na OC Campus square, obvolala jsem všechny obchody, které jsem navštívila. No, ochota nic moc, jen Dr. Maxovi a v Tescu se podívali a nenašli. Fakt nevím. Je to velký pruser? Vystaví mi duplikát na matrice?
Chci Vás zároveň poprosit, kdybyste některá z Vás našla červenou, průhlednou složku v Campus Square, napište mi. Děkuji!

klaraslavickova
15. únor 2018

Není to pruser dojdes na mestkej úřad ve městě kde se narodila a dostaneš novej no

victress
15. únor 2018

zažádej si na MÚ o opis, ale už nikdy nebudeš mít originál....

zvedavec2
15. únor 2018

@victress ale opis z matriky ma platnost originalu

@iulia neboj. Vystavi ti novy, normalne na pockani, sice opis, ale ma stejnou platnost a pouziti jako ten puvodni.

iulia
autor
15. únor 2018

děkuji, objednám se na matriku. Stejně jsem z toho špatná, nemůže ten rodný list někdo zneužít?

victress
15. únor 2018

@zvedavec2 ano, má platnost originálu, ale bude muset asi často vysvětlovat, proč předkládá OPIS a ne originál

iulia
autor
15. únor 2018

A nemám nahlásit ztrátu rodného listu na Policii?

victress
15. únor 2018

@iulia možná raději ano, každopádně se jich zeptat můžeš, aby se ho někdo nepokusil zneužít...

zvedavec2
15. únor 2018

@victress ja se preukazuji cely svuj zivot opisem a nikdy se me nikdo nezeptal 😉