Výběr základní školy v Pardubicích. Jak na to?

30. bře 2022

Jak jste vybírali základní školu pro své dítě? Čím jste se řídili? Jste s výběrem spokojení? Je nějaká základní škola, kterou byste v Pardubicích doporučili a naopak? Proč?
Nehledám na výkon zaměřenou ZŠ, jde mi více o dobré stimulující prostředí, kvalitní pedagogický sbor, školu zaměřenou na kritické myšlení, ne biflování, školu, která rozvíjí osobnost dítěte, nevychovává jen vzorné ovce. Víte o nějakém super učiteli, který bude učit budoucí prvňáčky? Žel si nějak nemůžeme vybrat.

konidana
30. bře 2022

Pro mne byla priorita dochozi vzdalenost pro deti. Ucitele ve skole, s vice jak 1 tridou v rocniku, jsou vzdy sazka do loterie a do zari se nic nevi...

celaskon87
1. dub 2022

Nejsme z Pardubic, takže s konkrétní školou neporadím. V našem městě (30 000 obyvatel) jsem měla 2 varianty: buďto spádová škola nebo škola v centru města, která má obecně vyšší prestiž. Výhodou spádové bylo: lokalita naproti školce (máme tam 2 další děti, takže snazší vyzvedávání) a hlavně že půjde do školy s kamarády ze školky. Spádová škola je sice opravdu velká (4 třídy v ročníku), ale také menší počet děti ve třídě (22-24). Oproti tomu prestižní škola v centru: 30 dětí ve třídě, škola hned u silnice, žádné hřiště nebo prostranství v okolí školy, pro nás horší dojíždění. Takže jsme vybrali tu spádovou, syn je spokojený. Bohužel si myslím, že jakkoliv to myslíš dobře s tím stimulujicím prostředím a ne biflováním, vše hodně záleží na konkrétním učiteli/učitelce, což se dá jen těžko ovlivnit... ať se vám daří!

kajka321
1. dub 2022

Tohle je téma, které zrovna intenzivně řešíme, jsme z kraje, ale do Pardubek daleko, takže konkrétně neporadím, ale co zajímalo nás: délka dopravy do skoly, způsob přístupu k dětem (ideálně škola, kt jede na principu respektu), způsob hodnocení (sebehodnocení žákem a ne učitelem), způsob práce s dětmi (ne frontální, ale individuální - projektový). Takovou školu jsme našli, ale příliš daleko, proto jsme se nakonec rozhodli pro domácí vzdělávání. Držím palce při výběru.

verdos
1. dub 2022

Kamarádka z Pardubic si chválí nějakou křesťanskou, jestli ti to není proti srsti.
Jinak já mám teda na způsob vzdělávání taky vysoké nároky, takže mám taky děti v IV a ten způsob výběru školy je potom trošku jiný, takže neporadím...

klaari
2. dub 2022

Alternativni je zs v pohybu, ale nevim zda je primo v pcich.

autor
14. dub 2022

@verdos NOE je skvělá, ale tomu bohužel odpovídá i zájem o ni a možnost se tam jako nekřesťan a nečlen zřizovatele, který tam nemá již jiné dítě, dostat... Letos brali 22 dětí ze 39. Neprošli jsme ani do losování.... začíná to být škola pouze pro členy zřizovatele.

autor
14. dub 2022

@klaari ZŠ V Pohybu jsme vzdali. Uvažovali jsme o ní. Momentálně se stěhuje za Pardubice - to už je pro nás úplně z ruky. Cesta do ZŠ - 10 km (přes totálně ucpané město), poté to samé zpět a ještě dalších 10 km do práce. Odpoledne to samé. V současné situaci bychom to nedali.

verdos
14. dub 2022

Chápu. Ono celkově je to s kapacitou různých lepších či alternativních škol teď problém. Já jsem své syny v tomto týdnu taky zapisovala na jeden pořadník a budu se modlit, no...

autor
14. dub 2022

@verdos my jsme také doufali do poslední chvíle, že se dostaneme do losu. Loni by se nám to povedlo, ale ....

lizzie02
28. zář 2022

Dobrý den, mohu se zakladatelky zeptat, jakou školu jste nakonec vybrali?

autor
19. říj 2022

@lizzie02 vybrali jsme Staňkovku. Vysněná škola to není, snažíme se hledat pozitiva 🙂