Kolik svatebních koláčků pro 150 lildí?

mona91
27. pro 2018

Holky prosím jen rychlou radu jdu kamaradce svědčit na svatbu a pomáhám ji s organizaci. Dneska jsme zrovna řešily, že vůbec nevi kolik má budoucí tchyně udělat svatebních kolacku (chce je mermomocne dělat sama). Svatba samotná bude o necelých 150lidech.
Mate někdo zkušenost kolik nebo z kolika kil pro 150lidi a par kolacku po sousedech, do práce, atd... dekuji

sweet81
27. pro 2018

@mona91 počítá se tak cca 5 koláčků na osobu. My jsme to tak počítali, ale nebyli na výslužku, ale na hostinu na zobání.

kittyy17
27. pro 2018

@mona91 počítej 10 koláčků na osobu včetně dětí, takže 1500. Tak to má budoucí tchýně co dělat 😂

tulikiss
27. pro 2018

ono se tezko radi, protoze treba na jihu moravy jsou takove ty prtave kolacky, ale treba na ostravsku takove ty vetsi kulate s naplni nahore...

bayt
27. pro 2018

@mona91 No to hodně záleží na tom, jestli a kolik bude na svatbě jinak sladkého. Nebo to je jako do výslužek? A v nich bude ještě něco dalšího? A svatba je od rána, nebo až večer? Po obědě budou mít lidi asi dort? A po večeři bych pak počítala tak tři kusy sladkýho.

mona91
autor
27. pro 2018

@tulikiss spis to vypadá na ty malinkate jsou někde od spodu.

@bayt no chtějí to do vysluzek do všech včetně těch pro sousedy a tak, plus něco na stoly. Zákusky budou taky a ty budou do vysluzek a na stoly. Po obede dort. Obřad je ve 14hodin rodina bude už od rána. Je to mega svatba a tou sama zkušenost nemám. My měli do 30lidi včetně děti sestra 40lidi... tak nějak v těch počtech plavu.

zrzeckas
27. pro 2018

Tak to ja bych videla tak 2000.... Nas moc nebylo.... Cca 30 a meli jsme (dohromady obe strany) kolem 800 kolacku s tim, ze jsem brala ja i manzel do prace par + nejaky ten zakusek (ja pracovala v kaufu)

ajja87
27. pro 2018

No jestli je chce dělat sama,tak to klobouk dolu...u nás se dělají takové ty malé a při takovém množství lidí by se u nás peklo tak z min.20 kg a při pečení se u nás počítá co kilo to ženská na pečení (20kg koláčů/20 ženských),ale fakt záleží kolik jich chce dávat na výslužky...my davali tak 100g,do výslužky,ale samozřejmě treba do práce se dávalo víc (nedávalo se každému kolegovi zvlášť,ale všem jedna velká krabice dohromady, tudíž se dávalo víc)to samé příbuzným,...jinak u nás se zbytek koláčů zamrazil a pak výborná rychlá věc, když ti někdo přišel na návštěvu.Jo a co rodina nevěsty,ta nepeče?u nás je to to totiž tak, že o tohle se stará rodina nevěsty a rodina ženicha dává pouze po svých sousedech, svojí praci,...

mona91
autor
27. pro 2018

@ajja87 no chtějí se do toho pustit tak jim v tom bránit nebude. Rodina nevěsty bohuzel, máma má RS a je na vozíku ruce taky nic moc, bracha na vozíku po autonehodě tam nefunguje nic a táta lítá mezi nima a do práce. My se s manželem taky shodli ze by to šlo tak z 20kg... zamrazit se to dá vždycky. Já si svoje nezamrazila protože žádné nezbyly 😞

nikolavod
27. pro 2018

My jsme pocitali na osobu 5kolacku.. a vysluzky, sousedi 10kolacku, kamaradi a znami co sli pak jen vecer na raut 15kolacku a tem, co byli pozvani i na hostinu tak 21. Noo, pri predstave ze to peceme my🤣 ani omylem😃

bayt
27. pro 2018

@mona91 Tak jestli bude ve výslužkách ještě něco, tak bych počítala třeba tři koláčky (nevím, jak jsou velké). Pokud jen koláčky, tak asi 10-15 koláčků. A na stoly už jen symbolicky, já mám zkušenost, že právě sladké vždycky všude zbyde. Bych počítala tak tři koláčky na osobu.

mona91
autor
27. pro 2018

@bayt nám zbyly zákusky co byly kupovane ale koláčky zmizely raz dva... ono s tím co vím kdo tam jde, zažila jsem je i na jiné svatbě, bože co ty lidi všechno snědli ???? 😂

tercasv
27. pro 2018

Nevím přesně, ale my měli myslím +-1600 koláčků + rohové koláčky. Velikost 2x2 cm. Dávali jsme je jenom do košíčků s oznámením, které jsme pak rozvezli. Pak ještě zbylo mě a manželovi do práce. Začali jsme v 5 ráno, s pečením skončili v půl 3. Pekla to mamka, babička, teta, ségra a tchýně 🙂

preiba
28. pro 2018

My počítali nějakých 15 na osobu plus ještě jsme dělali přímo na svatbu, děti je mají rády a našlo se i spousty dospěláků, co se jimi ladovalo 😊 Lidi jsme měli 53 a koláčků cca 1000ks 🙂

b91
28. pro 2018

@mona91 my měli 5ks na osobu a bylo to málo 🤷🏽‍♀️

ajja87
28. pro 2018

@mona91 to je mi líto,v tomhle případě je jasné, že se musí postarat někdo jin, hlavně když je zastání od budoucí tchýně i svědků 🤗😉☺️

mona91
autor
28. pro 2018

@ajja87 Jojo to je naštěstí. Já tím ze jsem doma na rizikaci tak se jim snazim co nejvíc pomoct dokud to jde v březnu mám termín tak toho chceme mít co nejvíc hotového a pak jen doladit detaily.