2měsíční holčička na UM, můžu jí dát napít čaje?

alenkadrhovska
23. kvě 2017

Dobrý den, mám měsíční holčičku na um a nevím, zda ji můžu dávat napít čaje. Koupila jsem HiPP první feniklový čaj. Co myslíte?

evaamy
23. kvě 2017

Ahoj, nejsem odborník, ale myslím, že čaje jsou zbytecnost a ze na to to tělíčko jeste není ani připravené. ( zažívání).

35_a_budu_mamka
23. kvě 2017

Také jsme na Hipp a cajik jsem zacala davat az se zavedenim prikrmu. Do te doby jen UM.

kexina
23. kvě 2017

Vysledujete sama, jestli je potřeba, nebo není. Mně říkala sestra u pediatra, že do 3 měsíců nemám dítěti na umělé výživě dávat nic navíc. Jenže jsem časem zjistila, že trochu pít prtě potřebuje. Tak teď to dělám tak, že třeba po koupání trošku převařené vody nabídnu. Stejně tak, když chce jíst podezřele dřív než je běžné (stávalo se mi, že se hlásil o jídlo i hodinu po krmení, ačkoli jsem i zvedla dávky), dám nejdřív trošku vody a už mám vysledovanou jednoduchou rovnici: vodu pije = má jen žízeň X vodu "plive" a pouští savičku = má skutečně hlad a vodou ho neoblafnu.
S čajem bych byla opatrná, ale myslím, že trochou vody nic nezkazíte.

verinikki
23. kvě 2017

No vzhledem k tomu, že jsem a i spousta jiných cpala do dítěte třeba takový BabyCalm proti prdům, kde ty bylinky jsou, je dle mého jedno, zda dáte převařenou vodu nebo slabý čaj - to zažívání určitě neublíží. Každopádně ale u takových mrňat stačí UM a ostatní je zbytečné, pokud máte pocit, že chce více a často (my jsme dávali v tom období i co hodinu), bude to asi měsíční růstový spurt - a jen pokud by bylo mimčo opravdu mimořádně "žravé" a váha by šla rychle nahoru, dodržela bych dávkování na den a více ředila kojeneckou vodou, aby dostalo k pití více...

zmrzlinka
24. kvě 2017

Muzes skusit převařenou kojeneckou vodu a uvidíš....syn na UM ještě vodu vyžadoval a dcera ne.Uvidis podle miminka jestli bude chtít nebo ne.

soyevita
24. kvě 2017

@alenkadrhovska Určitě ne,zažívací ústrojí je připravené zatím jen na mlíčko.Zbytečná zátěž ledvin

soyevita
24. kvě 2017

A pokud je granulovaný ,tak i slinivky.Jinde ve světě se i dětem na UM do 6M nedoporučuje jiná tekutina než mléko