Jaký sirup do vody?

duvi21
8. únor 2017

Delate malym detem (myslim cca do tri let) sirup s vodou? A pokud ano, tak jaky? Nebo co jim davate pit? Jen cistou vodu treba? ktera je samozrejme nej... 🙂 Ptam se proto, ze male delam stavu jen z jednoho druhu sirupu od cca trictvrte roku a ted nevim, jestli nedelam chybu. Domaci zatim nedelam, takze kupuji a tam clovek nikdy nevi 😉 Budu rada za kazdy nazor...

majaaa82
9. únor 2017

@duvi21 ahoj, mam sedmimesicni dcerku, davame bud obyc vodu ci velmi zredeny jahodovy/malinovy sirup Yo (cca 70 Kc/0,7l). Kojenecke caje nepije, nechutnaji ji. Ale ta stava neni kazdy den, spis jak nas napadne, treba dvakrat do tydne. Krom toho samozrejme UM (uz bohuzel tri tydny nekojim) a tekutiny v jidle.

petule284
9. únor 2017

Moje 15. měsíční tygřice zásadně odmítá pít, takže cukr, jestli je to vhodné pro děti, např. "dospělácký" čaj atd. neřeším. Před týdnem absolutní bojkot Nutrilonu, takže u nás boj o každou kapku jakékoliv tekutiny. Kdo nezažil, neumí si ani představit a to jsem měla taky názory, že cukr, sirupy atd. dítěti nikdy. 😝
Paní zakladatelko, sirup neřešte, buďte ráda, že malá pije a chybu určitě neděláte. 😉 Akorát se dnes vše hrotí do extrémů. 🙂 A zbytečně.

majaaa82
9. únor 2017

@petule284 Taky to tak trochu citim. Ano, urcite neni spravne cpat kojence zbytecne cukrem, chemii a treba kecupem (jak navrhuje jedna kucharka pro mimina z americke produkce, co jsem dostala), ale kvalitni stava v primerenem mnozstvi nemuze uskodit. Akorat kdyz to reknete v urcitem okruhu (biomatky), tak je z vas razem absolutni padouch. Tyhle extremy (treba i kojici fanatismus) nejak nemam rada.

stratilikova
9. únor 2017

Tak čítam, že som biomatka 🙂))))

Snažím sa držať základných odporúčaní lekárov (napr.do roka nesolit a zbytočne nepodavat sladene jedlá/nápoje). Obe moje deti mali teda do roka len čistú vodu, prípadne neochuteny detský čaj. Prišli o niečo? Ubrala som im radosti zo života? Asi nie....A na rozdiel od deti "nebiomatiek" sú na čistú vodu zvyknuté a nerobí im najmenší problém.

Sama pijem odvzdy hlavne čistú vodu, sirupy doma ani nemáme. Keď chcem občas niečo iné, tak riedim cca 1:3 stopercentný džús s vodou, muž kupuje veľký 5l za cca 100Kc v Lidli. Ale to len staršej (2,5r). Mladší (14m) je stále chudacik na vode a caji.😉

alicie_k
9. únor 2017

@stratilikova Promiňte, nechci se vás dotknout, ale nejdřív teda dáváte dětem pouze vodu a pak to takto "vylepšíte" džusem z Lidlu? To mi moc nedává smysl ☹
To mi už přijde lepší ten slabý Yo sirup.

makronka222
9. únor 2017

Davam Yo sirup, spis je ta voda obarvena nez ochucena, nebo kvalitni dzus s vodou, nebo fresh co prodava Lidl asi za 40,- v pruhledne lahvi. Jinak to stridam, cely tyden i s vodou a cajem

stratilikova
9. únor 2017

@alicie_k je to 100% jablkova šťava, z čerstvých jabĺk, nie z koncentratu...Podľa mňa teda vždy lepšie než sirup....

vanilkacka
9. únor 2017

@stratilikova Díky za tip, určitě se po tom v Lidlu podívám taky,ale spíš bych brala menší balení. Vždyť 5 litru musíte mít doma otevřeno strašně dlouho,ne?U náš by to bylo nejmíň 2 týdny a to už mi nepřijde ok.

vanilkacka
9. únor 2017

@duvi21 Když byla dcera mensi,tak jsem michala dětský jablecny juice z rossmanna s vodou. Teď jí dávám i sirup,máme nějaký Bio a moc mi chutnaly sirupy zn.Kitl, ty bych se rozhodne dcerce nebala dat.Jinak pije především čistou vodu.

petule284
9. únor 2017

@stratilikova Tak to vam tezce zavidim, ze vam deti bez problemu piji. U nas se vody ani neslazenyho kojeneckyho caje nenapila ani jako mimino maly, zkouseli jsme ruzny figle, jakmile to po jednom loku odhalila, ze to neni mleko, tak ani kapka. Kdyz dite nechce, tak ani nasilim to do neho nedostanete. 😒 Jedine, kdy pila, bylo, kdyz jsem ji davala sirup "projimadlo" nenavykove pro mimina, ktery byl sladky. Samozrejme, kdyz malo pila, byl problem s kakanim. Jinak si rikam ted, ze jsem mela ustoupit z nekompromisniho neslazeni, aspon trosku, aby si zvykla na pitny rezim. Ze to byla chyba, na tom hystericky lpet. Ted, po bojkotu Nutrilonu (s mlikem se nesmime ani priblizit), jsem rada, ze pije i krapet oslazeny caj. I kdyz je to hrozne malo. ☹

ninive211
9. únor 2017

Já jí ředím právě ty 100% šťávy pokud možno, miluje jablečný mošt, Občas ten sirup taky dostane, ale hooodně ředěnej (že spíš je to obarvená voda), přijde mi to děsně sladký. Nebo výjimečně teď už i nestoprocentní džus ředěný,fakt jen trošku na chuť,ne že by to popíjela celý den. Je jí dva a čtvrt. Zpětně nadávám na babičku, na ty sladký nápoje ji totiž naučila ona! Začalo o kupováním "Kubíků", které neředila, to jsem vždycky musela přijít já a na tajňačku naředit alespoň 1:4! A od té doby mi obyčejnou vodu bez příchutě prostě nevypije. Já se aspoň do roka a půl snažila držet doporučení zubařky, že sladkým nápojům se vyhýbat co to jde kvůli kazům, že prý raději občas kousek čokolády nebo sušenka, než popíjet džusy nebo cucat bonbóny nebo lízátka. Už stačí, že má na noc UM a s tím čištěním zubů jsme teda docela na štíru... :-/
Nejčastěji ale pokud možno dávám ovocný čaj, samozřejmě neslazený.

majaaa82
9. únor 2017

@stratilikova tak pokud kupujete a davate diteti dzus z lidlu, muzete byt klidna, nejste biomatka 😉 Jinak take samozrejme nesolim a davam pit i obyc vodu. Pije ji bez problemu, stavu ma obcas. Driv nez nase mala poznala Yo, zkousela jsem detske caje... bez uspechu. Vubec ji to nejelo. Tak jsem zacala davat vodu a pak az stavu. A ted kombinuju dle nalady 😉

kituska20
9. únor 2017

Maximálně náš domácí mošt nic jiného bych ji nedala.

leki
9. únor 2017

Ja davam od asi 10 mesicu nekdy hodne redenej most pripadne vymackanou mandarinku s hodne vodou (urco by sel i pomeranc a tak). Jinak jen vodu, vyjmecne caj. Nejsem moc zastance stav a ani my doma je moc nepijeme.

craki
9. únor 2017

Maly pil bud vodu nebo naredene ovocne stavy.
Sirup bych ja osobne nedala ijdyz yo patri k tem lepsim

panickatlamicka
9. únor 2017

@duvi21 ve zdrave vyzive sezenes jablecny sirup. je to silny koncentrat, obsah 100% ovocne slozky.Das trosku do vody a je to moc dobre a neskodne.

majaaa82
9. únor 2017

@craki proc bys ho nedavala? Koukam ted na slozeni Yo, cituji: Podil ovocne slozky minimalne 20%, bez pridanych barviv a konzervantu. Cukr, g-f sirup, ovocna stava z koncentratu maliny (10%), cerneho rybizu, aronie a cerneho bezu, voda, kyselina citronova, aroma (zde byva prirodni). Tot vse. Co je na tom spatneho oproti bio vecem, ktere jsou kvuli chybejicim postrikum casto plne spor plisni? Vzdyt ta stava je uplne normalni vec, neni skodliva.

craki
9. únor 2017

@majaaa82 Slozeni znam, piju ho sama, ale malemu bych ho nedala uz jenom kvuli obsahu cukru. Radsi mu koupim 100℅ dzus, ikdyby z koncentratu, ale te ovocne slozky je tam vic. A vzdy ho pil zredeny a vetsinou vyjimecne.
Maly chce stejne vodu 😉

craki
9. únor 2017

@majaaa82 A o bio nepisu uz vubec 😉

myshoun
9. únor 2017

@panickatlamicka díky za tip.

tmavomodra
9. únor 2017

@majaaa82 Pokud pominu cukr, kde záleží asi dost na ředění šťávy, to je na každí mamince, ten je za mě v malé míře ok, tak si načti něco o glukózo - fruktózovém sirupu 😉

majaaa82
9. únor 2017

@craki neber me prosim ve zlem, je to jen muj postreh. V dzusu je daleko vic kyselin, leptaji sklovinu zoubku rychleji nez treba par kapek sirupu na 150 ml vody.

craki
9. únor 2017

@majaaa82 Vsak jo 😉 Za me je lepsi fruktoza z ovoce nez "obycejny cukr"....
Nekdo to muze mit jinak....

majaaa82
9. únor 2017

@tmavomodra mam v rodine biochemika, co prednasi na UK, cist nemusim... i kdyz, nekdy by to bylo lepsi, bo ty jeho domaci prednasky jsou obcas hrozne vtipne, ale dloooouhe... ne, ted vazne. Jasne, vim, ze to neni uplne to prave orechove, ale v te drobne mire, v ktere ji stavy delam a v tom velkem casovem rozlozeni se fakt nebojim, ze bych male uskodila 😉 Jinak treba zas na rozdil od jinych delam domaci presnidavky i masozeleninove prikrmy, nekupuji lahvicky, sic jsou sebelibeznejsi a pohodlnejsi. Nevadi mi to vyrabet, muzu tam dat, co uznam za vhodne a mala ma extra pestrou stravu (s ohledem na vek).

tmavomodra
9. únor 2017

@majaaa82 Nejsem žádný radikál, snažím se jít zlatou střední cestou. Pokud dítě pije g - f sirup jen ve šťávě a ještě hodně ředěné, je to asi ok. Snažím se číst složení a je v ohromném množství věcí, což se snažím filtrovat a nedávat. Radši upeču doma něco, kde přesně vím, co je obsaženo, můžu si redukovat cukr, přidat celozrnnou mouku atd. Ale to už je jiná věc. Jinak hledat šťávu bez glukózo - fruktózové sirupu není vůbec lehké. Našla jsem zatím asi tři značky, samozřejmě většinou ty nejdražší :-/

budilinka
9. únor 2017

Zřídka Yo sirup, nejvíce vodu a neslazené čaje.

duvi21
autor
9. únor 2017

Holky, dekuji vam za reakce. Celkove to celodenni piti sirupu s vodou asi nebude to prave, zkusim pomalu ubirat. Prave mam obavu, ze jsme ji uz na tu sladkou chut tak naucili, ze si zacina dost vymyslet v jidle. Tak jsem dumala, jestli to prave nesouvisi. Bude urcite prospesne trochu pribrzdit.

krealeaa
9. únor 2017
Uživatel krealeaa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od krealeaa.

@duvi21 Miluju tenhle sirup https://www.benu.cz/kitl-syrob-matovy-500-ml
Je to jako voda s rozdrcenou mátou....😍