• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Komerčné poistenie. Ako to funguje?

29. března 2013 
Ahojte. mam otazku...Prisla som pracovat aj byvat do CR, teda moje zdravotne poistenie mi platil zamestnavatel. Lenze uz nepracujem, som tehotna a zdrav. poistenie za mna nikto neplati, sama si ho platit nemozem a nesplnam podmienky aby mi poistenie platil stat. Pani v VZP mi povedala, ze mam jedinu moznost, a to poistit sa v nejakej komercnej poistovni. Mate s tym niektora skusenosti? Kolko sa plati, a ktoru poistovnu mi odporucate? Skusala som si na webe vyplnat jeden formular na toto poistenie a vyskocilo mi tam, ze mam zaplatit 108tisic za poistne na 1 rok. je to blbost. vsak? (dufam). plati sa to aj mesacne? Dakujem za akekolvek info.
29. bře 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nenapísala si z akeho dovodu nepracuješ, bud zo zdravotných PN ( to platí štát ) alebo si odišla z práce a v tom prípade sa musíš nahlasit na urad práce, ktorý bude za teba platit zdrav. poistenie, pokial si pracovala aspon 2 roky v ČR :slight_smile: Inak zakladne oštrenie - životu doležite atd.. ti urobia aj so slovenskou kartičkou poistenia, ostatne oštrenia atd..si musíš hradit sama a poslat potom na SK zdrav. poistovnu aby ti to preplatili. Dalšia možnost ako sa poistit je si založit živnost, vtedy sa musíš prihlasit do VZP a platit mesačne poistenie cca 2000 kč :slight_smile:
29. bře 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek