Slovák v ČR - problém s poistením

halucia
4. dub 2016

ahoj, nasťahovala som sa k priateľovi do ČR (bez papierov, nemám tu prechodné bydlisko ani nič) a chcem tu začať pracovať. bola som na pohovore v kauflande a už by ma aj zobrali, ale nakoniec mi pani na personálnom povedala, že bez toho aby som bola poistená vo VŠZP tu v česku, ma nezoberú. lenže na nete som sa dočítala že do českej poisťovne ma prihlásia až ked im tam donesiem pracovnú zmluvu 🙄 . takže čo mám prosím vás robiť? máte niekto skúsenosti s tým ako sa prehlásiť zo slovenskej poisťovne na českú?

snehurka845
4. dub 2016

Ahoj, tak, aby si mohla byt v ceskej poistovni, musis mat aspon prechodny pobyt, najomnu zmluvu a a na Slovensku ukoncit poistenie s tym, ze v CR nastupujes do prace. My sme to riesili pred styrmi rokmi a podarilo sa nam to vybavit behom dvoch tyzdnov. Neviem, aku mas na Slovensku poistovnu, vseobecna problemy nerobi, ja som mala Doveru, a tam uz to islo horsie, ale dalo sa.

nisulka
4. dub 2016

@halucia Možu ťa zamestnať a prihlásiť do zdravotnej poisťovne a ty sa potom na SK odhlásiť na základe pracovnej zmluvy. Ja som to vybavovala asi pred 2 rokmi a nebol problém.