Svěření dítěte do péče, jak to probíhá u soudu?

malanikova
20. led 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat 16.2.2016 mám soud o děti svěření do me péče,zástupce děti je prej sociálka, jak to prosim u toho soudu probíhá.

daushka
20. led 2016

ahojky ,ano opatrovníkem je skutečně sociální pracovnice z OSPOD , je u soudu jako přísedící . My jsme to měli tak , že jsme s otcem dětí šli na odbor sociální péče tam jsme sepsali dohodu , že děti budou svěřeny do mé péče a domluvili jsme si částku výživného což je pro soud a samozřejmě i pro tebe lepší . U jednání se soudkyně dle OP ověřila iniciály , bydliště , přečetla naši dohodu a jestli na ní trváme nechceme něco změnit a souhlasíme .Oba jsme souhlasili beze změn sociální pracovnice taky souhlasila soudkyně odklepla a za 10 minut jsme měli po soudě . Ovšem jestli se nedokážete s otcem domluvit tak jak stanovena pracovnice co děti u jednání zastupuje buď se seznámí s projednávaným případem ze spisu nebo může dojít na šetření k tobě domů a ověřit si jak děti žijí prostředí a tak a pokud se jí něco nezdá tak u soudu řekne svoje stanovisko , ale jinak to není tak hrozné já toto prožívala 2X neboj se toho de facto je tam proto aby ti vlastně pomohla ....a neboj já zase mám soud 22.2 ohledně alimentů

malanikova
autor
20. led 2016

Moc děkuji.no my se právě nemůžeme dohodnout protože on chce střidavou péči a já su proti ní.dala sem tu žádosti do svěření do me péče tak se bojím aby neprykleply tu střidavou péči.

daushka
21. led 2016

No je faktem , že dneska se ta střídavá péče hodně preferuje aby děti měli oba rodiče a tato situace měla na ně co nejmenší dopad ,samozřejmě záleží na mnoha okolnostech a sice většinou si sociální pracovnice zjistí jaké poskytuješ zázemí dětem ty a to samé i u otce dětí / mám na mysli jak jsem již psala ,prostředí atd./ pokud máš děti školního věku tak si i ze školy vyžádají posudek , někdy doporučují i psychologickou poradnu a toto vše má k dispozici potom ta sociální pracovnice u soudu . Někdy co vím zase od svých kamarádek , které také řešili tuto situaci vím , že pokud je dítě ve věku 13 let už může u soudu být a vyjádřit svůj názor u kterého z rodičů by chtěl být . Je fakt , že je to o lidech já mám třeba výbornou sociální pracovnici. Některé jsou zase nekompromisní nedá se s nimi komunikovat je to těžký . Hlavně bývá důležitá psychická stránka dítěte a vztah mezi dětmi a rodiči . Uvidíš dobře to dopadne zkuste ještě najít nějaký kompromis Držím pěstičky

malanikova
autor
21. led 2016

A jak moc dá ta sociální opatrovníce na děti jestly ta soudkyně dá na to co chcou děti je jim 9.a 7 let