Srůsty v děložní dutině - Ashermanův syndrom - zkušenost

kachnivp
8. únor 2016

Dobrý den, prodělala jsem 2x revizi dělohy po zamlklém těhotenství + 1 samovolný potrat a 1x biochemické těhotenství. Od poslední revize dělohy v červnu 2015 jsem nedostala MS, ale měla veliké křeče, kvůli kterým jsem skončila v nemocnici. Provedli mi laparoskopii a hysteroskopii, zjistili srůsty, které odstranili a doporučili mi nechat si zavést nitroděložní tělísko aby se zabránilo opětovnému srůstání v děloze. Nyní mi lékaři doporučují počkat půl roku od zákroku než si tělísko nechám vyndat a než se znovu začneme snažit. Mám pochyby jestli vůbec má takové snažení nějakou naději. Je tu některá z vás, která se i po takových problémech nakonec dočkala? Děkuji za odpovědi.

lenikova
1. čer 2016

Ahoj, tak koukám, že tohle téma nebylo nejvyhledávanější ... Mě srůsty způsobily mimoděložení těhotenství. V loni v Dubnu. V Srpnu jsem otěhotněla a v Září jsem potratila v 7 tt. A od té doby se nedaří. Mám špatné tušení, že za to mohou opět srůsty ☹ Teď 4.tý měsíc navštěvuji centrum asistenčí reprodukce, kdy každý měsíc beru Clostylbegyt na tvorbu vajíček, pak si píchám injekčně hormon HCG na prasknutí folikulů a pak podstupuji IUI (inseminaci) a nedaří se ☹ Tenhle měsíc bude poslední cyklus těchto pokusů a potom už mi zbývá buď kontrola laparoskopicky srůstů a nebo umělé o 3plodnění a co si budeme povídat, není to zrovinka nejlevnější varianta.