Kdy mohu znovu otěhotnět po potratu?

Zodpovězené
2. led 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je nutné po potratu (a následné revizi) dodržet doporučenou 3 měsíční dobu, po kterou se nemáme snažit o mimčo - tak mi doporučili v nemocnici. Bohužel teď mé těhotenství skončilo samovolným potratem, po kterém následovala revize. Já se ale vážně cítím dobře a je mi fajn, žádné komplikace ani nic jiného nemám.

Moc děkuju za odpověď.

Dobrý den,

třímesíční lhůta se doporučuje, aby děložní slizice byla opět silná a uzdravená, zvlášť pokud došlo k revizi, aby se samovolný potrat opět neopakoval. Já doporučuji alepsoň 6 týdnů s dalším těhotenstvím vyčkat.

Přeji vše dobré.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová