Srůsty v děloze, hysteroskopie. Máte zkušenosti? A co otěhotnění?

utrikocku
1. lis 2019

Dobrý den, otěhotnět mohu jen pres IVF, ale to je teď druhorade. Po revizi se mi udělaly srusty v deloze, viditelne na ultrazvuku, deloha je v několika mistech zuzena, sliznice tolik nedorusta, slaba ms, delozni sliznice je nepravidelna. Čeká mě pruzkumna/operativni hysteroskopie. Mám velké obavy, abych mohla otehotnet ci donosit sve dítě. Uz tak těch problemu je tolik. Nevím, ještě celkovy zaver o stavu delohy. Zajimaly by mě vase zkušenosti, podarilo se Vám po odstraneni srustu otehotnet?

mmarch
1. lis 2019

kamarádka měla silnou endometriózu, hodně srůstů a ještě nějaké komplikace se silným krvácením, gynekolog ji tvrdil že šance je úplně minimální, začali chodit do CAR a teď mají roční holčičku. Šance vždycky je, nevzdávejte se a hlavně věřte, držím palečky. Pozitivní myšlení dokáže opravdu zázraky i když se to lehce řekne. Také máme dceru po IVF 🙂

europa00
14. lis 2019

ahoj jsem na tom podobně...srusty teda nesly videt na ultrazvuku..takže ze me dělaly blazna že mi po kyretazi nemohli nicx udelat s delohou..bohuzel vsechny nasledne tehotenstvi pak koncily potraty prave kvuli poskozene deloze a srustum..vse proveřené, embria byla v poradku my take...ted už nemám vejcovody...a sliznici v deloze mi tak dorasovali po xxx kyretazich že mam atrofii dělohy...zitra jdu zrovna opet na hysteroskopii at na me mrkne jestli se srusty nevratili...od dob prvni kyretaze problémy jako blazen...jak dam delohu dokypy sama nevim...zitra vše probru u doktora ...jestli nasadit nejakou hormoalni lecbu nap osileni te sliznice..nevim...takže jestli otěhotníš je opravdu ve hvezdách respektive jestlip lod udržíš...také bych chtěla jeste jedno ditě, ale dokud se nebudu citit ok nama to ani smysl chodit na ivf.

moon1988
2. kvě 2022

@europa00 ahoj, mohu se zeptat, jak jsi dopadla s delohou? Slo ji dat do poradku?

europa00
2. kvě 2022

@moon1988 ahoj ano teď jsem ve 28 týdnu … Js je měla ale ne extrémní šly rozrusit bez narkozy z 10 minut bylo Hotovo… nevím v jaké stavu to mas ty to musí vyhodnotit doktor. Ake ano mi se podařilo tu dělohu dat dokupy

moon1988
2. kvě 2022

@europa00 To jsou uzasne zpravy, gratuluji ❤️ At miminko krasne roste. Ja byla dnes na hysteroskopii a nasly srusty a hned mi je rozrusil. Pristi mesic kontrola . Jak dlouho po rozruseni jsi otehotnela?

europa00
2. kvě 2022

@moon1988 já jsem po ivf protože nemám vejcovody pravé kvůli srůstum…. Ivf hned

moon1988
3. kvě 2022

@europa00 Take něam vejcovody, zrejme kvuli zanetu slepeho streva. Po odebrani nekolik transferu embryi, dohromady 6 krat a neuspesne. Zmenila jsem kliniku a pani uzasna pani doktorka mi udelala ze sliznice test a ejhle imunologicky nalez, dostala jsem lecbu a jeste me poslala na hysteroskopii a ejhle srusty. Takze diky te doktorce jsem se hodne posunula a ted uz jen na kotrolu na srusty pristi mesic a muzeme do ivf🙏🏻 Pp rozruseni jsi sla za jak dlouho na ivf? Myslis, ze se srusty muzou hned vratit? Dali ti gel proti srustum?

europa00
3. kvě 2022

@moon1988 ty jo a ni nevím po dvou letech ??? Už to mám všechno rozmazane ty časy … srusty se nevratili ještě jsem byla přes ivf na kontrolu… Jj výher klinika je velmi důležitý Js měla vše vynecháme dopředu genetiku, imunologii ještě bez jsem šla do ivf centra kvůli tomu potraceni než se teda potvrdilo ze to bylo delohou a záněty s tím spojenými, což mi tehdy vyvracelo 5 doktoru až poslední mě podpořil a poslal na tu hysteroskopii. U ne byl hlavní problém ze nikdo nevěděl ze mě partner nakazuje streptokokek alahaciae do pochvy i krku přišlo se na to po 4 letech co jsem končila 7 x ročně na atb a úplně mi to odvarilo imunitu dole.. takže se ivf i z toho dohodu odkládalp.. manzel si nechal vytáhnout mandle kde měl to ložisko a už jsem nikdy streptokoka neměla … už jsem si začala dávat dokupy imunitu po atb a sz jsem de citila ok šla jsem do ivf

moon1988
3. kvě 2022

@europa00 Ano vyber kliniky je velmi dulezite. Jak hsi si dala imunitu dohromady v pochve? Ja trpim na caste gynekologicke zanety a nevim co s tim. Koupila jsem si ustni probiotika a do pochvy probiotika, tak uvidim, zda pomohou. Ta to jsi mela stesti, ze se srusty nevratily, daly ti tam i protisrustovy gel? No ja jsem zvedava , pristi mesic jdu na konrolu, zda se srusty objevily znovu.

europa00
3. kvě 2022

@moon1988 ne ne nedávali. Hele bojují s tím pořad ale. Teď v tehu díky bohu to držím pod kontrolou… což he až překvapivě… Js ale nikdy neměla výroky sni zápach proste nic jen jsem Nela sliznici úplně hypersenzitivni pro to opakovaně nakažení streptokokem takže mě to brutálně bolelo přesto ze pochva vypadala jako ze zurnalu… Js předním dříve nikdy neměla bakteriální zánět nevěděla hsem co je nacmiror … ale těmi atb se vše posralo … teď se držím na naxylu pil tablety preventivně jednou týdne a probiotika do pochvy 1 x týdne plus peroralne a musím zsklepst jinak mi hodně pomohly vysoké dávky cejlonské skořice klidně 2 lžičky zs den teď ji ale nemůžu ale po porodu se ke skorici vrátím Lepší než jakékoliv prášky zabijí 99 procent E coli a tyhle svinstv

moon1988
3. kvě 2022

@europa00 Cejlonskou skorici mam doma, davam si ji do ovesne kase. Ale te by se mela lzicka denne uzivat co slysim poprve, vyzkousim😊 ja si ted objednala v lekarne vitagynC, krem do pochvy s kyselinou mlecnou snizuji ph v pochve a tim padem se samo mnozi lactobacily. Uz mi z toho hrabe , doktor neporadi co je vhodne takze vsechno studuji sama. Ani mi vcera lekar nerikal ze mi meri ph v pochve na hysteroskopii, to jsem se docetla v lekarske zprave.

europa00
3. kvě 2022

@moon1988 no hlavně pravou cejlonskou na náhražku té obyčejné ta má hodně těch škodlivých látek… Js cejlonskou brala ve vysokých dávkách fakt klidně dvě lžíce. Bral ti spíše ph v děloze be v pochve. Zakezi jsky typ bakteriálníjo zánětu mas. Na co trpis . S doktory je problém mi nepomohl nikdy nikdo a zkoušelo se vše… až teď funguji

moon1988
4. kvě 2022

@europa00 ph v deloze? No snad mi tu zpravu vysvetli moje doktorka, protoze ten doktor nebyl moc komunikativni. Ja trpim porad na kvasinky, ureaplazma. V imunologii mi zjistili ze mam nalez jela jsem Maluckove Cerne do Prahy na imunologii, uzasna doktorka vsechno krasne vysvetlila a dala lecbu. Tak uvidime. Mam toho dost, ale vsechno se da lecit. A hsk se citis jako tehulka, co miminko uz vis pohlavi?

nelinkamalinka123
Autor odpověď smazal
Zobraz
europa00
4. kvě 2022

@moon1988 ano v děloze on se tvou píchnout na hysteroskopii myslím nezabývá určitě ti nedělal ster a neměří to. Ureopkasmazd bacha způsobují neplodnost nebo potrat ty je třeba mít vyléčené a hlídat a hlavně přelecit partnera to je velmi důležité… ureoplasms jsou pro tehu svinstvo… nikdy jsem hr neměla takže léčbu nevím ns to ani skořice nepomůže. Tsm jediné atb a i partner. Nooo tak je ki 39 není zo jsko před 10 lety 😂😂😂 ano čekáme chlapečka ❤️

moon1988
5. kvě 2022

@europa00 ko meli jsme lecbu na ureaplazmu. Pak se udela kontrolni ster, snad predesla lecba zabrala.