Bílý povlak na jazyku - může to být moučnivka?

monika76301
30. kvě 2019

Holky prosím o radu... Dnes jsem si všimla ze moje holčička (1.mesic) ma na jazyku bílý povlak... Je plně kojena... Pije krásně dnes byla úplně zlata vůbec ne nervózní pila z prsa i z láhve odstrikavam mléko dudlík taky dudla.. Ráno pojedu k mudr. Ale prosim o názor může se jednat o moucnivku? Děkuji

lnk84
30. kvě 2019

@monika76301 Může to být, záleží na tom, jestli to tam nemá jen po kojení, může to být taky jen od mléka..

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@monika76301
podle me je to od mleka

anita003
30. kvě 2019

Moje malá to má teda mnohem víc... Ukazovala jsem to mudr na 14-denní prohlídce a říkala, že je to v pohodě, že to má jenom na jazyku, takže to nijak neřešila... Pokud ti malá neodmítá jíst, tak bych si z toho nic nedělala...

monika76301
autor
30. kvě 2019

@anita003 vážně? Ja práve mam strach at mi ne chytnou bradavky at můžu v pohodě kojit... Protože kamaradka ma zanet jako prase právě z moucnivky a kojit je pro ni horor prý to hrozně bolí... Manžel mi rikal at s malou zajedu nesnáší když něco hledám na Googlu a pak na nej vybafnu diagnózu 😄😄😄 dnes říká starší dceři ze si maminka rozsirila vzdělání a je z ni mudr Google... Ja tam pro jistotu zajedu a pisnu vam tady. Mam skvělou doktorku nic nezanedba ale zase když není potřeba neřeší to... Male to nevadí je úplně v pohodě a ja práve nevim zda to mela pořád a ja si nevsimla nebo zda jsem se na to zaměřila jak mi o tom rekla ta kamarádka...

zanolkamanolka
30. kvě 2019

@monika76301 no podle fotky mi to prijde jako od mleka. Kdyz to mel prcek, tak to byl takovy vysoky bily povlak, proste plisen jak na jazyku, tak na patre a tvarickach zevnitr. Stacilo mu poslat foto. Doporucil vytirat pusinku gencianou a tez mazat bradavku.

monika76301
autor
30. kvě 2019

@zanolkamanolka a vyvarovala jste dudliky pořád? Ja vyvaruji ale ne každý den spíš obden mam se na více zaměřit? Dekujii moc všem za názory

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@monika76301
ja jsem sterilizovala dudliky pokazde kdyz jsem myla lahvicky,takze kazdy den,nekdy i dvakrat denne,jak to vyslo

monika76301
autor
30. kvě 2019

@zelenaesmolda ja mam právě gel na lahvicky a dudliky a myslela jsem ze to stačí ale budu tedy poctivě denně dekujii

zelenaesmolda
30. kvě 2019

@monika76301
tak ja mela parni sterilizator protoze jsem nekojila

anita003
30. kvě 2019

@monika76301 i na netu najdeš, že pokud to nechytne i tváře a patro, tak se obyčejně nechává imunitní systém se s tím poprat... Malá to má cca 2 týdny a zdá se mi to už lepší... Prsa mi to naštěstí nechytlo... Příští týden jdeme na běžnou kontrolu, tak to doktorce zase ukážu, ale předpokládám, že to opět nechá tak...

zanolkamanolka
31. kvě 2019

@monika76301 ne, kdyz me zbyla horká voda po kafe nebo caji, tak jsem ho tim prelila, jinak ne

krista25
31. kvě 2019

Ted sme resili to samé, porid si v lékárně desinfekci na dutinu ústní. To ti stejně dá doktorka jako to první, nanést buď na stetinkou a vytrit. Ale to se našemu moc nelíbilo, tak sem tím potirala dudlík a svicky. 😊 I pres den abych nemusela furt vyvarovat. 😊Dr. To začne řešit až to bude mít na patře, rtech atd.. 😜A na prsa gencialku nebo nebo se porodit v lékárně 😊protože máš pravdu že to od něj můžeš chytit 😊

martiniquest
31. kvě 2019

Pokud to setřeš plínkou, je to po kojení od mlíka. Pokud je to kvasinka, budeš muset okamžitě zavézt protikvasinkovou dietu a k tomu ideálně nějaké rostlinné kapičky (Lichořeřišnici, grepové kapky). Dá se to přeléčit, ale chce to fakt důsledně dodržovat dietu. Syn chytl kvasinku ve dvou měsících po antibiotikách a trvalo nám několik týdnů, než jsme byli ok. U kojení jsem brečela a kroutily se mi palce, ale vydrželi jsme a dobrý (bolí "jen" přisátí).