Ochrana proti slunci, natřeli byste 6m. dítě na vycházku?

smallinka
9. dub 2015

Natřeli byste půl ročnímu dítěti obličej než jdeme na vycházkuj? Nemyslím na přímé slunce. Dcera je dnes dost červená v obličeji a stačilo být na tom denním světle..... mají citlivou kůžičku a to slunce je silné i ve stínu. Nechce se mi ji zbytečně patlat krémy nemáte nápad na něco přírodního např.? děkuji za odpovědi.

mysonek
9. dub 2015

@smallinka malá je narozená v září 2013 a loňské léto jsem jí mazala krémem proti sluníčku. Koupila jsem nějaký dětský v lékárně. Myslím, že od Hippu.

lv
10. dub 2015

Vidíš, jsi mi připomněla, ze musím nakoupit krémy na ochranu..mela jsem loni z DM drogerie, i malý balení všude s sebou, doma větší

pavlapl
11. dub 2015

Já jsem syna mazala od půl roku. Je blonďák a strašně světlej tak by se hned připálil. Mažu ho 30kou od Justu.

zlutapampeliska
11. dub 2015

Ja mam krem od Freezyderm, je to, tusim, recka znacka. Je modry, aby bylo videt, kde jste namazaly, a pak samozrejme ta modra po namazani odezni. Mazala jsem od tri mesicu, protoze proste bylo slunce a prislo mi lepsi namazat, nez nechat jen tak, i kdyz byl syn ve stinu.

svetlus_pepca
11. dub 2015

Malý se narodil loni začátkem července a používala jsem dětský opalovací krém (teď si nejsem jistá, jestli z DM nebo z Rossmannu). Je to padesátka. Myslím si, že ničím přírodním tu citlivou pokožku neochráníš. U dětí bych v tomhle případě neexperimentovala! Co myslíš, že je ve výsledku horší?? Opalovací krém nebo nechráněná a následně spálená pokožka tvého dítka?? 😉

smallinka
autor
11. dub 2015

@svetlus_pepca to právě nevim říká se že opalovací krémy jsou karcinogenní........zase nějaká novinka..... takže nejsem ani pro ani proti....ale raději koupím něco v lékárně pro děti....dneska už nevim co je dobře a co špatně každý říká něco jinýho, pravda je že sluneční zážení je silné a škodí, ale pokud škodí i ten opalovací krém? říkám, že ho koupím ale kdo ví jestli je to dobře........... 😒

svetlus_pepca
11. dub 2015

@smallinka Když tohle asi nesmíš tolik řešit 😉 Někdy mám dojem, že karcinogenní je všechno. Řekla bych - všeho s mírou. A věřím, že v lékárně ti doporučí něco tak akorát 🙂

katyxq
11. dub 2015

@smallinka ono je potřeba odlišovat chemické a fyzikální UV filtry 😉 - já když už mažu, tak právě ty čistě minerální (oxid zinečnatý, oxid titaničitý, nejlépe ale ne ve formě nanočástic, akorát to pak trošičku nechává bělavou stopu), třeba Eco cosmetics děský SPF 45 (v 50 je hliník, proto ji nechci), je drahý, ale spotřeba hodně malá. Snažím se mazat co nejméně, radši při fakt prudkém sluníčku chráním kůži oblečením, jako je tenoučkǎ bavlna - tričko s dlouhým rukávem, volné kalhoty, čepička s kšiltem.

profiss
17. dub 2015

já mám kočárek s UV 90 takže jsem nepatlala ničím 😉

michaelka83
17. dub 2015

@katyxq Za nás také jedině minerální filtry- např. Bioderma. Malý je atopik, chemické filtry mu nedělají dobře.

michaelka83
17. dub 2015

@katyxq a namazala bys i menší mimčo? Já jen, že ty naše se narodí v červenci, tak jak to vyřešit...samozřejmě nebudeme chodit na přímé slunce, ale i přes korbičku kočárku atd. se UV dostane. 😕

katyxq
17. dub 2015

@michaelka83 jen v nejnutnějším případě - tělo určité množství UV záření potřebuje pro tvorbu vit. D 😉 (se lidi tak bojí sluníčka, až jim tenhle vitamín chybí a pak ho doplňují uměle, no, paradox)

smallinka
autor
17. dub 2015

No ona ta bioderma není úplně bez chemie, jsou tam nanočástice, které mohou také škodit. Tak pokud chce člověk úplně čistě bez čehokoliv chemického tak jedině značky Eco Cosmetics, Eubiona Sun, Biosolis. A tyto krémy se samozřejmě pohybují už v jiné cenové relaci. Stejně nebudu dítěti kupovat celé dětství takové drahé krémy, protože je nekupuji ani sobě. Takže za mě je to dětský krém Sunce Dance z DM, stojí okolo 100 Kč a prošel všemi testy opalovacích krémů pro děti - obsahuje hodně oxidu zinečnatého, což je minerální filtr 😉 Vyzkoušeím a uvidím, pokud by byla nějaká alergická reakce, zkusíme jiný.....

mirusak1
19. dub 2015

@smallinka jsem pro starsiho chtela koupit ten sun dance a bohuzel obsahuje nanocastice :-/ chjo, koupim ten od eco cosmetics, ale to je mnozstvi tak na par dni, kdyz budou v lete vedra a starsi bude v bazenku....

smallinka
autor
19. dub 2015

@mirusak1 právě všechno je drahé, mám ještě dvojčátka takže eco cosmetics nepřipadá v úvahu..... nano ano, ale ne chemie.....takže aspoň něco 😉

ehrdlicka
19. dub 2015

@smallinka Od narození se můžou opalovací přípravky s fyzikálním faktorem, který se do pokožky nevstřebává a chrání jí jen na povrchu...ale musí se pravidelně přemazávat, cca po 2 hod. Př. Daylong Baby.

katyxq
19. dub 2015

@smallinka @mirusak1 nám ten eco cosmetics vydržel 2 sezóny 😉 (a to jsem s ním občas mazala i sebe, nejen malou)- je ho malá spotřeba, není to žádné řídké tělové mlíčko, ale hutný krém

janka
19. dub 2015

@smallinka na normalni vychazku bych ted jeste nepatlala, presne jak pisou holky, potrebuje prirodni vitamin D. 🙂 Jinak doporucuji Daylong Baby. Dostat v lekarne.

zanri
19. dub 2015

@smallinka - natírala jsem od narození (červen), přestože byl pořád ve stínu, používám z lékárny Ladival 50, sprej 200ml a už zase budu natírat - jen co vykoukne sluníčko

fidlin
19. dub 2015

Rozhodně mazat,mazat,mazat,ten kdo nemůže,dosti hazarduje se zdravou kůží dítěte a Ty matky,které ještě to malinké miminko vystaví pěkně na sluníčko obličejem, ještě si složí korbičku,aby ne mimi krásně svítilo,bych liskala na potkání, absolutně mi to hlava nebere.když už matka nemaže sebe,tak to malé a nejen mimina,děti obecně aspoň ano.každý kožní lékař Vám poradí,když si člověk neví rady,stačí zavolat.a mazat min.50 kou 🙂

fidlin
19. dub 2015

Chtěla jsem napsat,kdo nemaže, ten hazarduje se zdravím svého dítěte, jsem se preklepla, omlouvám se 🙂

fidlin
19. dub 2015

Někdo tady uvedl daylong, já ho také používám, je toho celá řada,měla jsem z té řady jak krém, tak mlíčko a mohu jedině doporučit.mám pár přátel ve svycarsku,kde údajně patří mezi top přípravky za dostupnou cenu.

janinek
19. dub 2015

@smallinka dcera jencervencova. Mezi 11-14 jsem ve vedrech nechodila zbytecne ven, jinak pres kocar tlustsi plinu. MaZala jsem az to dalsi jaro/leto. To jsem mela DMkovou 50ku a Bioderma 50ku, ale zase pres poledne nikam nechodila na slunce.

Spis ted resim lednovehonsyna, jak s nim v lete. V pul roce mazat nechci jeste. Takze asi zase pres poledne snazit se drzet oba doma.

me79
20. dub 2015

I my mazali od narozeni. Žijeme na jihu Evropy, mala narozena v srpnu, takze slunce jeste agresivnější. Chodili jsme ven brzy rano a v pozdním odpoledni. Plenku pres kočár pro stín. Za krém pro malou bych nikdy nešetřila. Kupujeme kosmetiku pro mimina od firmy Helan, která vyhovuje i atopikum( mala jim trpí ), je na bázi přírodních surovin( tento krém 50 z oleje z mandlí, vytazku z měsíčku a aloe vera, testován na težké kovy ... takze i cena odpovídá, ale nic přehnaného .Balení mame od srpna i na ted, miminko přeci jen toho tolik nespotrebuje.
@mirusak1 asi se zeptám hloupě, ale ty nanocastice obsahuji je vsechny opalovací krémy?

kajalka
20. dub 2015

@fidlin Je zvláštní, že čím víc se lidi mažou, tím víc přibývá rakovin kůže..

kajalka
20. dub 2015

Dítě mažu buď kokosákem a nebo jsem vyráběla domácí opalovák z fyzik. filtrů. Rozhodně ale nemažu pokaždý, jen když vím, že budeme venku na přímém slunci dýl, přes poledne a nemusí stačit oblečení. Na večer a ráno nemažu. Sebe taky ne. Předpokládám, že příroda se sluncem počítala, když tvořila člověka..

anniesfibis
20. dub 2015

@kajalka to prece neni proto, ze se mazou :D ....je tenci ozonova vrstva, nez byla driv..

sares
20. dub 2015

@katyxq @smallinka holky, já se asi hloupě zeptám, ale jak se v krému poznají nanočástice? Díky 😉

katyxq
20. dub 2015

@sares je to tam napsané - třeba jako mikro nebo nano v závorce za tou složkou .. viz třeba ten zde doporučovaný Daylong baby http://www.daylong.cz/prehled-jednotlivych-prod... má v sobě fyzikální UV filtry ve formě nanočástic (zinc oxide, titanium dioxide)

info o druzích UV filtrů http://avocados.cz/chemicke-mineralni-filtry

kajalka
20. dub 2015

@anniesfibis Když myslíš.. chce to číst a zjišťovat, co za chemii na sebe člověk patlá s tím, jak vlastně dělá dobře. A v podstatě už od narození.