Podle jakých kritérií vybírat kočárek?

atenka46
28. bře 2015

Ahojky! Možná to bude znít hloupě, ale podle jakých kritérií mám vybírat kočárek? Jsem těhotná poprvé a bohužel tyto zkušenosti nemám, a popravdě mi připadají všechny stejný:/ budu ráda za jakékoliv rady!

zanri
28. bře 2015

zdravím, nepokládám to za hloupou otázku, začala bych tím, kolik do toho chceš vrazit 🙂 to je hlavní, a pak jestli chceš trojkombimaci (hluboký, sporťák, vajíčko) na jednom podvozku či dvojkombinaci (hluboký,sporťák + vajíčko jen do auta) nebo 2 kočárky (hluboký a pak sporťák) atd. Pak jestli 3 nebo 4 kola, nafukovací či gumové, s aretací či bez...a tak se postupně dopracujete k cíli - 2-3 favority, které si vyzkoušíte někde na prodejně, pročtete recenze, vyslechnete rady známých i neznámých, tak na to aspoň šla já 🙂

petronnela
28. bře 2015

jako fyzioterapeut bych doporucovala:
1. aby uvnitř nebyl černý
2. velka 4 kolečka
3. když ho nadzvedneš a pustis, nesmi pruzit
4. stabilni a prostorny
Rozhodne bych se poradila primo v prodejne s prodavacem, abys nekupovala sportovni kocarek na prvni tydny na bezne chozeni po meste atp.... proste takovy, k cemu je urceny...
a nezapomen! Kocarek nesmi byt doma driv, nez Vy s miminkem z porodnice!! 🙂

zuzzicek
28. bře 2015

@petronnela proc nesmi byt kocarek vevnitr cerny? A nesmi pruzit pri polozeni?
Dekuji

zanri
28. bře 2015

@petronnela myslím, že může být uvnitř černý (já mám tmavě šedý), protože se stejně do kočárku dává letní či zimní vložka, a ta bývá bílá, nebo v zimě fusak a ten je taky barevný, takže ta původní barva stejně není pak vidět

petronnela
28. bře 2015

@zuzzicek aby nepusobil negativne na miminko. Nerikam, ze "nesmi"... nedoporucuje se to. ale to je na kazdem, co si vybere. ja se toho urcite drzet budu. A pruzeni je nevhodne kvuli negativnimu ovlivnovani motorickeho vyvoje miminka.....

petronnela
28. bře 2015

@petronnela nejde o pruzeni jakoze se zakyva, to je ok, ale aby kolecka znova neodskocila od zeme.

bajana
28. bře 2015

Ja by som doplnila ešte zvážiť rocne obdobie, kedy sa malé narodi. Naša je srpnova a stále sa pohodlne vlezie do hlbokeho. Svagrova ma deti v zari a do sportaku museli už v lednu, Xlander ma pidikorbicky 😉

pajiji
28. bře 2015

na to pružení je dvojí pohled,zas když je kočárek moc tvrdý a nepruží,tak strašně drncá na jakémkoli povrchu,a rovno je snad jen v supermarketech,a jen tam jezdit nebudeš,to drncání je horší jak pohodloné přiměřené pružení

petronnela
28. bře 2015

@pajiji proto sem to doupresnila tim odskocenim kolecek 🙂

eliskaxox
29. bře 2015

Tak za me si asi rozmysli kde budes jezdit. Projdi si tu cestu a sleduj ten teren. Ja treba ted na vesnici jezdim mnohem lepsim terenem nez kdyz jsem bydlela ve meste-kostky,rozbite chodniky,vecne nekde neco rozkopane. Pak je taky dulezite jestli kocarek budes nekam nosit nebo casto skladat do auta. Pokud bydlis ve meste a kocarek nebudes nikam tahat tak ti nevadi ze je tezsi,ja ale treba casto jezdim do mesta a nakladat a vykladat 4x za den 14ti kilovy kocarek neni sranda. Pak si prohledni sportak, nektere kocarky maji korbicku sice treba 36 cm sirokou ale sportak ma na sirku jen 31 cm. Jinak ja mam terenni Concord Wanderer,super odpruzeny,sportak je obri a projedu s nim vse. Do mesta mam Britax B Motion je lehci skladnejsi a ma super strisku.
Jinak za me radeji kvalitni bazarovy nez novy sunt

petronnela
29. bře 2015

A kdyz uz jsme u toho. hned po velikonocih je od ctvrtka do patku v Praze v PVA veletrh FOR KINDS. tam bude nepreberne mnozstvi a spousta tipu a rad 🙂

magda172015
29. bře 2015

Souhlasim s zanri a pro nas bylo i dulezite aby byl kocarek co nejskladnejsi a lehky pac casto jezdim autem s malou ven..muzu doporucit kocarek od firmy Brio -ted se prejmenovali na Britax jsme na 100% spokojeni 🙂