Podle čeho vybírat správnou tvrdost kartáčku?

Zodpovězené
24. led 2019

Dobrý den,

zajímalo by mě, podle čeho vybírat správnou tvrdost kartáčku? Jsou nějaká kritéria, podle kterých se řídit? Nebo opravdu jen záleží na každém, čemu dává přednost?

Děkuji

Dobrý den,

obecně se doporučují měkčí kartáčky, plak ze zubu dokáží dobře vyčistit a přitom nepoškodí dáseň. Není to ale jediné kritérium při výběru kartáčku - je třeba se dívat i na tvar a hustotu štětin apod.

K dobrému vyčištění je ale nejvíce zapotřebí správné techniky, tu dokáže naučit dentální hygienistka.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová