Djerba s dětmi, na co si dát pozor? Co mít s s sebou?

fidlin
25. kvě 2015

Máte někdo zkušenosti dovolená na Djerbu, jedno dítě 3roky,druhé 16 měsíců, na co si dát pozor,co mít s sebou,potřebuji nutně rady a nejlépe osobní zkušenosti. Děkuji

hhelik
25. kvě 2015

Ahojda, my byli vloni s 5 letým a 15měsíčním.
Bohužel jsme chytli nějakou ,,nemoc,,možná i dovezenou z Čech. Takže oba kluci i já jsme trošku marodili. Ale krom toho jsme si to moc užili. Na co si dát pozor snad na to v jakém období se tam jede. My byli v druhé půlce srpna a migrovali tam medůzky a byli jsme parkrát požahaný. Někomu to nic nedělalo a já měla reakci po žahnutí tak tři dny. Ale nic co by se nedalo přežít.
Dál asi mít kvalitní opalováky, kloboučky, ale to je jako všude k moři.
Napište co konkrétního chcete vědět

fidlin
autor
25. kvě 2015

hhelik... .. No právě snad vše kolem dětí, malá potřebuje ještě na noc mléko,to vezmu sušené,horká voda tam údajně je.co nějaké léky pro děti?potřebuji děti botky do vody?a kočárek,ten můžu mít s sebou?zatím teprve zjišťujeme co a jak mají jiní zkušenosti,jedeme tam dvě rodiny,ta druhá pojede s jedním dítětem cca 2 roky.chtějí jet už za měsíc,to bude vrchol sezóny.mám z toho mírné obavy,abych nezapomněla hlavně něco důležitého pro děti a hlavně aby mi tam nějak neonemocnely,proto se ptám tady,maminek s dětma a za jakýkoli postřeh budu ráda,já byla u moře tak ve Spanelsku a to je stále Evropa,vše co člověk koupi v cechach tak i ve Spanelsku,ale djerba je pro mě neznámá, natož s dětma,zároveň nechci plasit, nutně potřebuji z té mateřské "dovolené" na skutečnou dovcu 😀 a ten Váš malý si to užil bez problémů? Co tamní jídlo?jedl Vám?

hhelik
25. kvě 2015

Jo jo to znám, také potřebuju na dovolenou z mateřské :D
Tuniska se nebojte ani v sezóně. My tam byli 15dni od pulky srpna. A v pohodě. Jen doporučuju až na konci června. Červen je v Tunisku sezónou chaluh :( v tomto období je jich nejvíc. ale na konci už to bude lepší.
Léky beru nurofen a panatol na střídání při teplotě, probiotika, enterol nebo smektu,kinedril,fenistil kapky i gel v případě alergie na sluníčko,něco na bolest v krku,na rýmu,kašel,teploměr,...beru snad všechno na všechny nemoce. jak se jezdí s dětima člověk neveze skoro nic sobě a vozí dětem.
Botyy do vody nebereme ale záleží na místě kam jedete. vybíral bych kde neude potřeba. Bereme sandále a krosíny.
Jídlo jedl běžně to co my. Jeld mi i doma s náma tak sjem to vůbec neřešila. Měli jsme All inklusiv takže pořád bylo co jíst.
S oběma dětima jezdíme od jejich roka a vždycky jsme si to moc užili. Kluci jsou spokojený, užívaj si písku. Určitě nezapomenout kbelík,hrbičky,lopatu. Nejlépe vzít overálek na koupání. Když bude ostré sluníčko nespálí se. Mám ho pro malého i velkého.
Jinak se tam běžně dá koupit to co u nás. Doktoři na slušné úrovni.
Za týden letíme do Dubaje a už se nemůžu dočkat.
Klidně se dál ptejte co vás napadá. Sem nebo do zprávy

hhelik
25. kvě 2015

Kočárek můžete mít až k letadlu a pak vám ho zas u letadla vyndají případně vyjede na pás. Nepočítají ho do váhy zavazadel.
Horkou vodu tam určitě seženete to není problém. Jen s co bylo nejhorší byla ,,kvalita,,nebo spíš nekvalita dětské madrace. Syn v postýlce vůbec neusnul. Navíc byla nízká a skákal z ní. Takže jsme spali spolu ve velké posteli. Ale jinak super

fidlin
autor
25. kvě 2015

@hhelik jeee,jste mě zahltila 😀 děkuji,napíši si vše, pokud bych ještě nějaký dotaz měla,ráda se na Vás obrátím.ještě jaké a kolik oblečení jstepro děti měla?máme předběžně letět kolem 5.7.kdyby bylo na mě,posunula bych to na září,nevím jak děti zvládnou ty vedra.jinak malá jí také s námi a vše,někdy mám pocit,že je to malá popelnice 😀 ale přesto si říkám jak to tam zvládnou bez klasického risota 😀 také chceme all inklusiv,ale uvádí tam např.večeře od 19 hodin,to dost dobře nevím jak to jako je myšleno, nevíte?stejně tak jsou uváděny časy na snídaně a obědy.Ještě mě napadlo,brala jste dětem třeba oblíbené sušenky s sebou?

fidlin
autor
25. kvě 2015

Aby jsme v jedné posteli nebyli všichni 😀

barborka09
26. kvě 2015

@fidlin Ano večeře bývají třeba od 19-21 hodin. měla bys mít uvedenou informaci přímo u daného zájezdu. Jinak my byli před třemi lety v Tunisu a pro mě tam zatím byla nejúžasnější pláž co jsme zažili. Jemný písek, krásné moře. Pro děti ideální. Jediné co mě vadilo byla ta špína kolem. Ne teda v hotelovém areálu, tak to bylo OK, ale když jsme opustili areál hotelu, tak to byla jedna velká neskutečná skládka. Sice jsem věděla že tunisané jsou tak trochu prasata, ale že až tak jsem fakt nečekala. Jo a taky si zajdi ke svému obvoďákovi ať ti předepíše Ercefuryl. To jediné vám tam zabere kdyby jste měli nějaké střevní problémy. Bohužel je až pro děti od šesti let, takže pro děti naši smectu a enterol, ale pro dospělé ten recefuryl. Bohužel je na předpis, tak ti ho musi napsat tvoje dr.

hhelik
26. kvě 2015

K tomu oblečení- beru na každý den čisté tričko i kraťásky. + dvě trička s dlouhým rukávem a mikinku. 2x koupací overálek, plavečky dvoje,pyžamko na dovolenou neberu spinká v tričku a kraťáskách jelikož mi stejně usne někde na procházce, na nákupech nebo u animačního programu. Pak dva kloboučky nebo kšiltovky. Ponožky a spodní prádlo pokud jsou bez plínek. Dál tím, že se náš prcek učí na nočník bereme i nočník. A pro zábavu a lepší procházky se nám osvětšilo i odrážedlo. Půjčujeme si takové malé a tak ho vecpeme do kufru.
K tomu jídlu jak píše už barborka09 jsou opravdu od určitých hodin uvedeny přímo na hotelech. Ale mezi jídlem jsou ještě nějaký zákusky,svačinky, zmrzliny. My jsme vždycky pro děti něco našli. Nebo jsme si vzali kousek ovoce na obědě nebo pečivo na snídani a měli sváču. Ale i tak si bereme z domu nějaký dobrůtky na pláž.

misimisi
26. kvě 2015

Mlíčko - normálně si vezměte rychlovarnou konvici, měla by jít bez problému zapojit 😉
Pozor na přehřátí hl. u dětí, v červenci je tam 'neskutečná' výheň i pod slunečníkem, pár metrů chůze na slunci se zdá většinou nesnesitelných. Mají tam neskutečně dobrou balenou vodu, chutná i zteplalá na pláži, je tam hodně minerálních pramenů, a musím říci, kam se hrabou ty naše 😀
Moje doporučení - snídaně, bazén nebo pláž, oběd, cca 12-16 h siesta v pokoji - nevylézat s dětmi, pláž, večeře... Mazat, mazat, mazat, pít, pít, pít 😉 Jinak na jídlo bývává celkem velký výběr, určo si pro děti v poho vyberete od pečiva, masa po zeleninu i nápoje.

fidlin
autor
26. kvě 2015

Děkuji za postřehy a rady 🙂 jsou cenné

nunacek
2. pro 2016

Ahoj. Obnovuji diskuzi.
@hhelik Četla jsem Tvůj příspěvek, že na Djerbě jsou doktoři na slušné úrovni. Chci se zeptat, jak je tam lékařská péče dostupná (hotelový doktor, klinika, nemocnice, apod...)? Je vše na ostrově nebo se musí na pevninu?

michaelacikankova
1. kvě 2017

Taky by mě zajímaly nějaké informace ohledně Djerby.Co jsem se dívala,tak jsem našla asi 3 kliniky přímo tam.Nevím na jaké jsou úrovni,ale snad to nebude nejhorší.My jedeme v září s dětmi do hotelu Magic life Penelope beach a klinika je 11km od hotelu.