Jaké jsou doplatky za Nutrilon allergy care?

toga25
1. únor 2015

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto mlíčkem? Pravděpodobně na něj budeme přecházet, tak by mě zajímalo, na kolik vás mlíčko vyjde, když vám ho lékař napíše na recept a kolik vám ho měsíčně napíše? Jestli je počet nějak omezený nebo napíše kolik potřebujete? Abych měla představu, jak to bude po finanční stránce? Děkuju 🙂

lusyb
1. únor 2015

Dcera ho ma druhy měsíc dr muze napsat 4x 400 g krabici za měsíc. Doplacim 14 Kč na vše.
Zuzka

olusenka
1. únor 2015

já pro něj asi půjdu příští týden do lékárny, tak můžu pak poreferovat. Mám dilema, zda recept nevyhodit a nekoupit jiné, ale asi ne. Nevím, jak moc záleží na pojišťovně. uvidím,.

jajkaz
1. únor 2015

@toga25 Nám doktorka z alergologie předepisovala vždycky tři krabičky na jeden recept a předepisovala vždy, když jsme potřebovali, ale už jsou to tři roky zpět. Tak nevím, jak moc se to může změnit. Doplatek už si nepamatuju. Ale co jsem opravdu nečekala a co příjemně překvalilo, že těmito předpisy jsme překročili nějakou hranici pro léky na předpis a pojišťovna nám pak nějaké peníze vracela. Ale jestli to tak ještě funguje, vůbec netuším.

zusik11
1. únor 2015

do 5 měsíců nám ho Dr. předepisovala "neomezeně" a od té doby 5 krabiček na měsíc, nedoplácíme nic. Pojišťovnu máme ČPZP 🙂

toga25
autor
1. únor 2015

Děkuju holky, aspoň něco 🙂 Tak uvidíme jak to budeme mít 🙂

xsaruska
1. únor 2015

my měli mlíčko od narození, malá byla po operaci střev, normálně jsme platila, po měsíci jsme si někd enašla diskuzi s tím, že tohle mléko proplácí pojištovna, zašla jsme k dr a psala nám mlíčko na recept na kolik ks jsem potřebovala, nedoplácela jsem nic , malá ho pola do půl roku 🙂 pak jsme přešli na obyč nutrilon

konecnaver
24. srp 2016

Zusik11- a mate nějak potvrzenou alergii nebo intoleranci nebo jste proste řekla doktorce ať vám dá recept? Naše mala ma kvasinkovou infekci a nemůžeme se zbavit ekzému po telicku, nozickach a rukách a chtěla bych přejít na allergy care.

priefi
1. čer 2020

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda ještě některá z Vás neví, jaké jsou teď doplatky za Nutrilon allergy care? A jakou mělo Vaše dítko hodnotu abkm, když mu ho Dr. předepsala a jak ho snášelo. Děkuji

zelenaesmolda
1. čer 2020

@priefi proc se nezeptas v lekarne? 🙂

priefi
2. čer 2020

@zelenaesmolda já se zeptám (nebo spíše už jsem se i ptala), neboj, jde o to, že chci vědět, jak moc jsou u nás přepálené ceny, zda nezavolal třeba do vedlejšího města, kde mají zase jiné řetězce a i nemocniční lékárnu. Jen pro nic za nic bych se zde neptala. Vím, že doplatky na toto mléko jsou, ale otázka je, jak moc velké. Třeba Neocate v některých lékárnách je bez doplatků, v některých za 80 a některé za 120. U Neocate to bylo jednodušší, prostě najít lékárnu, kde mi řeknou bez doplatků, tady se snažím zjistit, jaký je min.doplatek. A popravdě takové obvolavaní lékáren je na pěkně dlouho, protože jim odpověď hrozně trvá, všichni zadávají do počítače, klikají na x věcí, aby mi odpověděli a s malými dětmi na to není moc času. Takže chci tady jen bod, od kterého se chci odpíchmout. Hlavu na krku mám a v ní mozek, neboj 😂

zelenaesmolda
2. čer 2020

@priefi chapu.Po dotazech typu “jsem tehotna” clovek moc neceka,ze nekoho napadne ty lekarny obvolat :D

priefi
2. čer 2020

@zelenaesmolda neboj, já si obvykle zjistím, co se dá, než se zeptám tady. U Neocate jsem obvolávala 14 lékáren a až v té 14.měli bez doplatků. Teď jsem jich obvolávala méně, některé skončily v 2019, tak jsem měla na obvolaní méně míst 😅 jen 10

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi dcera nema nutrilon, ale Althéru a doplatky se pohybuji od 35 az po 110 kc a je to ruzne i kdyz jsem jednou v te same lekarne doplacela 35 a za dalsi dva mesice 108 kc. Magistra v lekarne radila zkusit lekarnu v nemocnici, ze byvaji min doplatky.

priefi
2. čer 2020

@kvmatonka jj, je to různé, starší má Neocate a taky je to různé. Obvykle vždy se před tím ptám, jaký mají doplatek, zda se nezměnil. A jakou hodnotu abkm má Tvoje dcerka?

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi nebyla testovana, ma 7 m a do roka to nebyva prukazne. Ale Althera ji pomohla a zatim ok. Do roka bude na tomto um a po roce se bude provadet re-expozicni test.

priefi
2. čer 2020

@kvmatonka tak aspoň, že Vám to UM dala. Normálně, i když to není průkazné, testují i mladší

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi ano testuji. Ale dr rikala, ze radeji nasadime toto um a ze se uvidi. Nase dr je fakt dobra, tak jsem ji verila.

priefi
2. čer 2020

@kvmatonka jj, málokterý Dr.je ochotný. Dobré je, že mlíčka do 1 roku mohou předepisovat bez omezení i obvodní a nemusíte tak na spec.pracoviště. Já obě děti kojila, takže jsem nevyužila. Mladšího teď budu zvykat na UM, má 17m

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi no prave. Jsem rada, ze ma takovy pristup. Ja doufam, ze alergie zmizi a nebudeme muset resit gastro.

priefi
2. čer 2020

@kvmatonka budu držet pěsti 😉 a jak se projevovala alérgie?

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi klasika hlen a krev ve stolici, silne krece v brise - plac az hystericky rev, poruchy spanku.

kvmatonka
2. čer 2020

@priefi a děkuji 😊 ať malý um přijme v pohodě.

priefi
3. čer 2020

@kvmatonka a krev ve stolici byla častá? Syn ji měl jen jednou jako mimi a Dr.to krásně zignorovala. Říkala jsem, že má bolavé bříško, hlenovitou stoličku, 3x měl zelenou a 1x krev ve stolici, neměl ekzém, jako starší a dr.mi akorát řekla, že sleduji věci, které bych nesledovala, kdyby starší neměl problémy a že to jsou jen moje obavy, ale že mladší je v pohodě. Jako jasně, kdyby byl na UM, tak asi reakce by byla jiná, než když byl na mm... Ale i tak...

kvmatonka
3. čer 2020

@priefi prvne nic moc nebylo. Ale hlavne kdyz jsem kojila tak po kazdem jidle rvala bolesti, nasazena dieta a ani po 14 dnech zadne zlepseni, jedla jsem snad vzduch omasteny vetrem a stejne nic. Pak to zacalo hleny, krev, neklid. Krev nebyla casta, ale objevovala se a hlavne hleny. Kdyz jsem to rikala dr, tak mi podezreni na abkm potvrdila a bylo nasazeno um althera (predtim uz na um byla, dieta nepomohla a skrz dalsi komplikace) Starsi syn mel kdysi taky hlen a krvave nitky, ale tam mel nejakeho bacila ve strevech (delal se vyter) a pomohly probiotika a nasazeni par lzicek prikrmu (nekdy po 4 m) takze zkusenost jsem mela a tusila jsem, ze tentokrat to jen nejaky bacil nebude. V tom je nase dr dobra, ze nic nepodcenuje a radeji jedna.

priefi
3. čer 2020

@kvmatonka ale nechápu, že nepomohla ani dieta při kojení. U staršího eliminacka docela stav zlepšila (po týdnu nepatrné zlepšení, po dvou docela hodně, ale pak zapůsobil jiný alergen, měl jich totiž hodně, resp.má). To je zajímavé, že u Vaší malé to nepomohlo vůbec. Oba synové mají alergií na vejce a mléko. Starší měl i na banán a brambory, to už se zlepšilo, místo toho se potvrdilo jablko a sója a možná ještě něco, nemám v ruce ještě výsledky, jen to, co mi řekli telefonicky. Navíc nesmí histamin. No a mladší, u toho se prozatím zkoušel jen lepek, mléko a vejce. Jediný lepek zůstal negativní. Možná se bude zjišťovat i další alergeny, až bude starší.

kvmatonka
3. čer 2020

@priefi taky jsme na to neprisli, na tom um je spokojena, tak neresim. Lepek jsem zkousela a ten v pohode. Zatim nedavame jeste vejce. Vsechno ostatni ze zeleniny a ovoce proslo v pohode, tak verim, ze i to mliko a vejce pak projde. Je to boj s temi alergiemi.

priefi
3. čer 2020

@kvmatonka každopádně může Vám předepsat i Neocate, které je aktuálně bez doplatků 😉