Kde si zažádat o rodičovský příspěvek?

zdenda17
9. srp 2021

Zdravím dámy,
Mám nově trvalý pobyt v okrese praha Východ a vůbec nevím, kde si můžu požádat o rodičovský příspěvek. Na úřadě v obci to bohužel nevědí. Prý si to mám zjistit na internetu. Tam ale bohužel není jasné, pod který úřad teď spadám. Bydlím ve Škvorci blízko Úval.
Napadlo mě se zeptat tady. Třeba to bude rychlejší než obvolávání úřádů.
Děkuji za Váš čas! 🙂

nikoulinka
9. srp 2021

@zdenda17 ty jo, Škvorec, tam bylo mé dětství až puberta, u tety 😅

Jinak za mě to bylo dle trvalého pobytu. Vím, že se to teď mělo nějak měnit, aby se dalo zadat kdekoliv v ČR. Ale zda to už vešlo v platnost, netuším. Diskutovalo se o tom teprve nedávno.

jjasmina
9. srp 2021

@zdenda17 zadala jsem na UP, jen jsem k tomu měla čestné prohlášení s odůvodněním, proč nezadám v trvalém bydlišti.

ellyem
10. srp 2021

Já budu žádat online a nemusím tohle řešit 🙂

zdenda17
autor
10. srp 2021

Díky holky, Už jsem si našla, že bych měla spadat pod Říčany. Předtím mi nebylo jasné, jestli nemusím do Prahy, protože je tam úřad pro Prahu východ. 😊

zdenda17
autor
10. srp 2021

@ellyem No, e-občanku sice už mám, ale čtečku ne. Nechce se mi to zatím pořízovat jen kvůli žádosti o RP. 😊

sylvka
11. srp 2021

Jsem Praha východ a jezdila jsem zadat o příspěvek na bydlení na Letenské náměstí.hned vedle se vyřizoval rodičovský příspěvek.

viki999
27. zář 2021

@zdenda17 jojo, jsou to říčany, ale předpokládám, že už máš zarizeno.. jinak lze v te praze na letné, tam jezdí kamaradka..

zdenda17
autor
27. zář 2021

@viki999 Nakonec jsem si o rodičák zažádala přes datovou schránku. S e-občankou to bylo komplikovanější. Čtečka, certifikát..

viki999
29. zář 2021

@zdenda17 aha, tak to už jde mimo mě 😂