Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
11. črc 2012

Tak my šli spát s horečkama, oba nad devětatřicet, takže na noc dostali panadol. Kačka navíc tvrdí, že jí škrábe v krku, kuba si zase furt mudle oči a říká bolí...když se zeptám co tě bolí, dozvím se že něco 😀 .....takže zítra ráno bereme směr středisko 🙂

mjanca
11. črc 2012

ahoj holky,
teda co to tu ctu :(. Ja nechapu, ze si ty bacily nedaji pokoj ani v lete :(.

@mates22 preju, at je to u obou virozka a at je zitra lip! dej vedet, jak jste dopadli

@ined77 no, vypada to teda u vas opravdu na 2. kolo, drzim palce! a ted nevim k cemu, zda aby to nemell (i kdyz uz jsi asi smirena, ze to bude mit a mozna by to bylo i lepsi, pak uz od toho budete mit pokoj!) anebo at to ma a ma co nejrychlejsi prubeh.

u nas Lucka porad kasle, prijde mi ale, ze dnes min, prestala jsem davat Jitrocelak a je to lepsi. Tak uvidime. Jinak co chci zkusit, tak vysadit mleko a mlecne vyrobky, uz si nejakou dobu rikam, zda to neni to prave, tak to ted pres leto chci vyzkouset. Asi s tim nemate nekdo zkusenost, co?

mates22
12. črc 2012

takže jsme od doktorky doma, malej v noci hrozně mrkal a měl i halucinace a to přitom měl jen 38,4...prej to mrkání je forma křečí a halucinace jsou z toho, že mu ta teplota vyskočila rychle...no nevím. Každopádně oba dostali peňák, mají to prý v krku hrozný, vypadá to na streptokoka, výtěry ovšem budou až za tejden a to už to bude zaléčený. Paradoxně prý to má v krčku horší kuba, i čepy pěkný, že jako kačka už je zaléčená, prej by to možná i zvládla, ale jestli je to streptokok, tak jsou ty ATB na místě, povídala. Ach jo, zase po osmi hodinách, to fakt nesnáším s tou nocí ☹ . Jo a vypadá to, že jsme to dostali od doktorky vnuka, prej s tím lehl v pondělí a naše děti si s ním v neděli hráli na hřišti. Takže tak, fakt mi asi hrábne, ještě další tejden je mít doma, unuděný, uhádaný, chudáčky moje malý...... snad zaleze sluníčko a budem moct na chvilku i ven

@mjanca tak snad už to nějak dokašlete, s mlíkem to není špatnej nápad, přece jen zahleňuje. Zkušenosti nemám, naše děti tomu mlíku moc nedaj (teda krom mateřskýho 😀 pro kubu), ale jako když jsou zahleněný, tak se snažím omezit i jogurty, který jim jinak nutím

@ined77 tak jak??????????????

mjanca
12. črc 2012

@mates22 tak to mne teda mrzi, ze to bylo na atb, ale hlavne, ze zaberou a bude zase klid a doufam, ze nadlouho 🙂

mates22
12. črc 2012

@mjanca no to taky doufám, my těch ATB máme nějak moc ☹ a už i přes léto. navíc děcka te´d vypadaj, že jim nic není, tak jsem na vážkách, jestli sem udělala dobře ..... ale tak naše doktorka zas není velkej zastánce nasazování antibiotik, tak musím doufat, že ví, co dělá

ined77
12. črc 2012

@mates22
@mjanca ...ahoj holky 🙂 .
u nás nic 😅 ...večer si ještě matýnek stěžoval na hlavičku, tak jsme se s MM shodli, že dnes už se vzbudí s nějakým pupencem....hned ráno jsem ho prohlížela a nenašla nic 😅 .ale nemaluju si to...akorát jsem doufala, že to chytne co nejdřív....klasika ☹ .
tak jsme šli ven 😀 .vybrala jsem hřiště kde nebyla ani noha, děti si pohrály v písku, katunka pak skoro prochodila botičky a šlo se domů 🙂 .
teď oba spinkají.
matýnek před obědem nějak spadl na ruku, dělali s kačkou nějaké ptákoviny s křeslem od pc 😒 ...neviděla jsem to, jen pak až ležel a plakal, že ho bolí předloktí.zchladili jsme a usnul.ale hýbe s tím normálně, tak snad se jen bouchnul 😔 .

@mates...to mě moc mrzí ☹ ..ATB po 8h.taky nesnáším ☹ .
tak hlavně ať brzy zaberou a dětem je dobře 😔 ...na kolik dní je máte?...navíc má být celkem chladněji....až přejdou horečky dostanete se i chvilkama ven 😉 .ale je to děs...pořád něco ☹ .

@mjanca..i u nás se pokašlává, hlavně teda ráno 😕 .dávám mucosolvan, ale přijde mi, že zbytečně 😝 .
s vysazením mléčného mám zkušenost jako mates...úplně vyřadit jsem nikdy nezkoušela.

ined77
13. črc 2012

@mates22 ...jak u vás? 😕
u nás ještě nic 😔

mates22
13. črc 2012

@ined77 ahoj, u nás už dobrý, mám doma dvě zdravé děti se zvýšenou teplotou a nervy nadranc....no klasika, maj v sobě 4 dávky peňáku, tak už je jim hej ..............ty jo, tak třeba to matýnek fakt nedostane, i když teď by se to hodilo asi nejlíp co, když nejsou vedra a prší - teda aspoň tady je celkem kosa, my máme kotel rozebranej, tak si ani nepřitopíme ☹ a za okny déšť

jo a zapomněla jsem, máme přijít za tejden na kontrolu, jinak kačce to vychází na 8 dní a kubovi na deset...tak uvidím, co nám poví

ined77
13. črc 2012

@mates22 ...tak to je fajn 🙂 .no jo, dětičkám jak se uleví tak je to hned znát 😅 😀 .
u nás je taky dost zima a prší, ale já jsem i ráda po těch vedrech...je to příjemná změna, na chvilku 😉 .
no právě, že tohle počasí by bylo pro matýnkovi neštovice ideální...a furt nic...protože si pořád myslím, to prostě chytí 😒 .ta pravděpodobnost je hrozně vysoká 😒 , takže když už to musí být, tak aspoń čím dřív, tím líp.... 😔 .

ined77
13. črc 2012

@jave ...jak u vás? jsou to neštovice u malého? 😕

jave
13. črc 2012

@ined77 ahojky! Nejhorší období je ta inkubační doba a to čekání. Vy ale můžete počítat 3 týdny od posledního pupínku Kačenky. Věřím, že v tyto dny by to pro něho bylo o moc lepší. Pokud se toho dočkáte, tak ať to má co nejlehčí formu a má to rychle za sebou. A tobě přeji pevné nervy v tom čekacím období. 😉
Náš malý nakonec neštovice nedostal (taky jsem počítala , že to budeme mít za sebou), ale dostal pěknou laryngitidu 😠 a to naše dr. měla dovolenou, ale nakonec jsme to naštěstí zvládli doma (ale jen proto, že to byla už několikátá). A nakonec onemocněla i dcera a té to opět sedlo na průdušky , takže máme opět atb. S ní už jsem musela k zastupující dr. U ní na ten její šílený kašel nezabral ani rectodelt a ještě se přidali taky teploty. A to nám plicař říkal, že když odstraníme mandli, tak už se jí to nebude vracet a ona už od trhání mandlí má podruhé problémy s průduškami. ☹

ined77
13. črc 2012

@jave ...takže to fakt nedostal?? jj, přesně, to čekání, to jsou nervy 😒 ...
ale s tou laryngitidou to jsou chudáčci ☹ .
tak přeji brzké uzdravení a nemoci ať už dají pokoj! 🙂

mates22
14. črc 2012

@ined77 ahoj, vidíš, já ti říkala, že to není nutný, aby to dostal...i když nanejvýš pravděpodobný jo. A jak dneska?

@jave no laryngitida- nesnáším jí, vždycky mám pocit, že se mi malej udusí (on na ně trpí, dcera vůbec), ale naštěstí to nemívá teď v létě, ťukám, to bych mu musela strkat hlavu do mrazáku, nebo nevím. S ATB, malej má od podzimu myslím už osmý, což je děs, ale prej že by to bez nich nešlo. Jen doufám, že mu to totálně nezničí imunitu nebo tak něco, přijde mi ještě mrňavej. Ať je malé brzo dobře, chudinka, průdušky to je hnus, to má člověk pocit, že vykašle i vnitřnosti.

No jinak u nás už dobrý, dětem otrnulo, teploty nejsou - jen Kuba už nechce vůbec ten ospen pozřít, plive to kolem sebe, jsem z něj hotová. A teda bolí mě fest v krku, ovšem v případě, že bych to dostala, tak to je chybná diagnóza, neboť já jsem streptokokovej přenašeč (což vím asi od 15 let) a údajně bych tím pádem neměla streptokokovou angínu dostat. No uvidíme 🙂

reruna
15. črc 2012

@ined77@mates22 Ahoj, tak jsme zpět z dovolené, v pátek večer a v sobotu už jsem se nedostala k Pc a na dovolené net nebyl. Po dlouhém a těžkém rozhodování jsme se nakonec rozhodli jet, ségra řekla, že jí nevadí, kdyby to neštovice byly, takže to a taky že Luki neměl teploty rozhodlo a jeli jsme. A samozřejmě to neštovice byly! 😠 😠 V neděli, pondělí a úterý se mu udělaly další neštovice na ručičce a na kolenou - tentokrát už jsem si byla jistá, protože to byly regulérní puchýře, dost velké. Naštěstí jsme sebou měli tekutý pudr i fialku i dithiaden, a taky mu na té chalupě bylo o dost lépe, než doma - když jsme odjížděli, tak tu bylo 34 stupňů v bytě a na chalupě měli 21 st uvnitř, takže aspoň se tak nepotil a mohl mít dlouhé tepláčky a tričko s dlouhým rukávem.
Celkově měl asi 20 neštovice - pouze na té jedné ruce a na obou kolenách - ty měl předtím odřené, protože spadl, tak se mu to dostalo asi do té narušené kůže. Jinak neměl nikde nic, nebo byly tak malé, že jsem si nevšimla. Teplotu neměl. Takže jsme zůstali celý týden, jinak bychom samozřejmě jeli domů, bylo to autem jen 2 hodiny. Ven jsme chodili když bylo pod mrakem - samozřejmě nikam do kolektivu, chata byla na úplném kraji dědiny u lesa, když svítilo sluníčko, tak jsme byli uvnitř nebo u chaty, na zahradě bylo dost stínu a když neměl teplotu a neštovice měl všechny zakryté, tak mu to nemohlo nijak uškodit. U chaty byl sice bazén, ale nebylo počasí na koupání, tak ho to ani nelákalo do vody, to by bylo horší mu vysvětlovat, že nemůže do vody. Večer jsem ho vždycky jen tak umyla trochu rukou, aby se to co nejméně dostalo na ty neštovice. Ostatní jezdili na výlety, my jsme s Lukim byli na chatě, sice trochu nuda, ale na druhou stranu taky úžasný klid. Nakonec se mu udělaly stroupky, takže už nebyl infekční a mohli jsme taky na výlet, tak jsme byli v pátek v Králíkách v muzeu a ve vojenském muzeu, v klášteře v Králíkách, na rozhledně a včera jsme se stavili v Mladečských jeskyních. Některé stroupky už se mu odlouply, tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude vidět.
Tak te´d budem čekat, kdy to dostane Míša a ségřiny děti 😝

reruna
15. črc 2012

@ined77 tak co Matýnek, opravdu to nedostal? A mažeš Katunce nějak ty jizvy? Já si nedovedu představit, kdyby byl Luki obsypaný celý, těch pár neštovic, co měl, byly dost velké,má velké strupy a ty odploupnuté jsou zatím dost vidět, že tam byly.....
@mates22 jejda - takhle vysoké teploty a křeče? Doufám, že atb zaberou a horečky se nevrátí.
Jinak - kluci začali taky oba kašlat, kašlou teda hlavně ráno po probuzení, nebo v noci, když se vzbudí, jinak ne, tak uvidíme, jak se zase tohle rozjede - poslední dny byla na té chatě docela zima, venku 14 st a pršelo. Počasí nám teda moc nepřálo, pršelo nám skoro každý den 😅

@jave tak místo neštovic laryngitída, teda žádná výhra ☹

mamkamarketa
autor
15. črc 2012

ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla a koukam,ze pres leto se porad marodi 😔 vsem marudkum preji brzke uzdraveni.
Tomas stale chodi do skolky (funguji i pres leto) a musim zatukat tomas je zdrav. ani nechodi emaily,ze mezi detma neco radi. tak jsem moc rada a pevne doufam,ze tenhle podzim/zima bude dobra 🙂
@evaviki prosim muzes mi hodit odkaz na to kolostrum,co davas malymu? od pulky srpna bych rada zacala s nakou kurou,

mates22
15. črc 2012

@reruna ahoj, tak to je škoda, že se vám to trefilo zrovna do dovolený, ale na druhou stranu, to bych svým dětem taky přála, aby měly jen 20 pupínků, no a Míšovi samozřejmě taky. To je super průbeh, tady kamarádky holky to měly šílený, ta menší to měla všude, i v přirození a to prej bylo peklo. A teda taky doufám, že se vám z té změny teplot nerozjede kašel do něčeho horšího.
U nás to dětem už zabralo, akorát sem teď zrovna četla, že ty letní chřipky bejvaj spíš virový a nemaj se hned nasazovat ATB, tak jsem z toho docela rozpačitá, asi sem měla na tom crp přece jen víc trvat. No co už asi nadělám. Ale jinak u nás to nejsou zas tak vysoké teploty obě děti na ně trpí, vyletí jim to vždycky až nad těch 39, nevím, kam až vysoko, já už to nad 39 srážím. Obecně, já i oni máme normální teplotu okolo třicetsedm, takže spíš vyšší.

@mamkamarketa - je, vy se máte 🙂, tak ať vám to dlouho vydrží, já dávám kačce tohle kolostrum, jsou v tom i probiotika a nevím, jestli to bylo tím, ale docela dlouho nebyla nemocná....teď jsem na léto vysadila a nedopadlo to, takže až dobere ATb, tak dostane zase a asi pořídím i Kubovi nějaký pro mrňata. Tohle je tučím od tří http://www.lekarna-net.cz/zbozi/2576594/alt-mul...

ined77
15. črc 2012

@mates22
@reruna ..ahoj ahoj 🙂 ,
u nás stále nic 😝 ....takže prostě chodíme normálně ven, kačka už má jen pár stroupků a stejně je většinou pod mrakem, jinak ji mažu opálovákem.na obličejíčku jí zůstaly dva takové ďolíčky, ale ještě to není úplně zahojené, tak doufám, že to pak moc vidět nebude.....asi si je strhla při žmoulání očiček ☹ .
jinak na zádíčkách už má jen růžové flíčky...to chce myslím čas 😉 .
ale to čekání na matýnka...to je děs...navíc se nás každý straní ☹ 😀 ...myslím jako kámošku, ale to je jasné, já bych si pro neštůvky v létě taky nešla...já teda asi nikdy 😝 😅 .druhá kámoška to vzala sportovně, starší synek už to měl a u mladšího je jí to prý jedno...tak aspoń s někým občas pokecám...to je hrozný celibát 😀.
@reruna...to si děláš prču...luki to fakt dostal??? 😲 ☹ ...ty, nechci plašit....průběh super a moc vám to přeju, ale podle dočtených info se při takhle slabém průběhu neštovice rády vrací 😠 ...třeba napřesrok 😔 .ale tak třeba ne!!! 😉
takže dovča teda nic moc že ☹ , ale aspoń jste odjeli a byli v přírodě 😵 .

@mates...jak u vás? doufám že už mnohem lépe 😵

@mamkamarketa ...taky závidím, ale samozřejmě přeju 😵 !!

ined77
15. črc 2012

@mates22 ... k tomu colostru...asi to dětem taky pořídím, vyzkoušet se musí vše 😉 😀 .ale to jsem chtěla...já myslím, že i mladší tří let to budou moct...tam půjde o to polykání tobolek...určitě to půjde vysypat třeba na lžičku s něčím a tak. schválně se na to poptám 😉 .
asi taky už v tom srpnu s něčím začneme, ať je matýnek do školky trochu obrněný 😔 .

holky, s těma neštovicema....já se nemůžu dopočítat infekčnosti 😅 😀 ...resp. doby do kdy max to může matýnek chytit.
kačka se osypala 29.6. infekční je dítě už 2 dny před osypáním.inkubačka je 14-21 dní a dítě je celkově infekční 10-11 dní.
to je normální slovní úloha 😀 .
a alou počítat ženy 😀
jestli počítám dobře, tak 9.7. přestala být katka infekční+21 dní=30.7. 😝 ..tzn. že matýnek to klidně může dostat až do toho 30.7. 😝 .to v případě, že by se matýnek nakazil ten poslední den...no to je radost teda 😖 .

mates22
15. črc 2012

@ined77 jasnačka, u nás už je všechno v pohodě, trochu se teda oba osypali, ale to i minule při ospenu, jen s kubou trochu bojujem, když si má vzít peňák ☹
Počítáš řekla bych dobře, ale já si stejně myslím, že při tom intenzivním kontaktu by to měl dostat dřív......ale teda to čekání je ještě dlouhéééééééééééééé

ined77
15. črc 2012

@mates22 ..no to je jasné..pro ty děti to už pak je otrava a nastává boj ☹ .
ale hlavně, že už jsou dobří 😵

reruna
15. črc 2012

@ined77 počítáš dobře, řekla bych... ale taky myslím, že by se nakazil dříve, než ten poslední den...a taky to nemusí dostat vůbec, šance je...já te´d taky budu čekat jak Míša...no a Luki to může dostat znovu, s tím taky musím počítat

mates22
15. črc 2012

@reruna a to já si nemyslím, že by to musel dostat znovu, nám tuhle doktorka říkala, že někdo má třeba pár pupínků, co si jich ani nevšimne, nebo je má jen v hlavě a imunita mu už pak funguje....právě jsme se bavily o tom případném očkování v deseti letech a ona je pro to, nechat kačce vyšetřit odběrem nejdřív protilátky, než jí případně oočkuje. Tak čas ukáže 😀

mates22
15. črc 2012

@reruna
@ined77 holky, Kubí šel spát s 37,2 a teď sem ho byla měřit a má osmatřicet, já se snad zblázním, no stěžoval si, že ho bolí hlavička, ale jsem si říkala, že je jen unavenej.......tak to je docela divný, přes ty ATB, takže zejtra klušu k doktorce, co to jako má znamenat ☹. No taky se dneska trocha bouchnul do hlavy vzadu, ale to s teplotou nemá asi co dělat....................... to zase bude noc

mates22
15. črc 2012

a ještě sem si te´d uvědomila, že je osypanej na podbřišku a kolem piňdíka, jsem si říkala odpo, jestli to přece jen není spálová, ale zase to by ten ospen taky pobral a teploty by mít neměl ☹

mates22
16. črc 2012

tak já vám holky nevím, noc byla hrozná, pořád plakal, dala sem mu nurofen a vykápla noc a od tří už spinkal klidně, teď má jen 37,3 a osypanej už skoro není. Tak nevím, jestli ho zase tahat k doktorce, jen mě trochu mate, že má teploty při tom penicilínu

mates22
16. črc 2012

a zase já, paní doktorka mi ráno telefon vzala s tím, že nemá čas a mám si zavolat pozdějc, od té doby má furt obsazeno (tak nevím, jestli nevyvěsila telefon nebo se fakt co čtvrt hodiny trefuju do hovorů). Kubovi vylezla teplotka ještě na 37,5 a teď spadla na 36,8, vypadá naprosto v kondici, osypky jsou vidět jen při bližším ohledání, když člověk ví, že tam byly. Takže jsem rezignovala a prdím na to, možná mudru prubnu odpo, to má poradnu, tak třeba nebude mít takovej fofr, ale nevím, fakt nevypadá marodně. Sice mi není jasný, kde přišel k něčemu virovýmu, ale je fakt, že MM je nastydlej, tak jestli od něj něco lapnul.

ined77
16. črc 2012

ahojky,

teď nestíhám dočítat, jen....druhé kolo neštovic je tady 😝 !, matýnek má jeden pupínek, ale 100% to neštůvky jsou 😝 .
na jednu stranu jsem ráda, ale už od rána dělá scény, že chce ven ☹ ...tak vysvětluju a vysvětluju, hlavu jako pátrací balón...no to ještě bude 😔 .
teplotu zatím nemá, ale bolí ho prý hlavička, tak jsem dala nurofen.
po o se snad dostanu 😉
@mates22 🙂
@reruna 🙂

ined77
16. črc 2012

@mates22 ....tak se mi dočíst nakonec podařilo, děti se zabavily kolíčkama na prádlo na balkóně 😀 .
téda, taky bych to tipla na tu spálu, ale zase přes ATB 😨 ...zkus se té dr. dovolat (to je jako u nás 😖 ), jen pro klid duše 😉 .
ještě mě napadla alergie na penicilin, ale zase co ta teplota 😒 .

@reruna ..takje dopočítáno, ale zase lepší teď než za dalších 14 dní 😉 .
navíc v půlce srpna má MM dovču, to už by teoreticky mohli být oba dva v pohodě 😔 😉 .
ty neštůvky nemusíte dostat znovu 😉 .někdo má opravdu lehounký průběh a protilátky vystačí napořád 😉 ..
jejda, kéž by to tak bylo u matýnka 😅 .

holky, myslíte že by mi mohla dr. napsat recept pro matýnka na dithiaden a že bych pro to poslala MM?

reruna
16. črc 2012

@ined77 tak je to přece jen tady, no aspoň to do dovolené už bude dobré....a ten dithiaden zavolej dr. snad ti ten recept po tm pošle, já jsem dávala 1/4 na noc a spal krásně
@mates22 a měl už šestou nemoc?