Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
18. črc 2012

@mates22 tak snad to bude i nadále takhle relativně dobrý, držím palce, vím, že ses toho u matýnka hodně bála. My MMR stále nemáme, odsunula sem mu je až na tři roky, vůbec to prý nevadí, jde jen o příušnice, které se musí přeočkovat v nějakém sledu- no ale třeba my ještě očkovaný nebyli a většina z nás je v pohodě přestála, že.
Jo a mimochodem, ještě k té meningitidě, že jsem si vzpomněla, když jsme u očkování - už uvolnili i pro maličkatý tu tetrakombinacii a od ledna by měli očkovat i B, co se nejvíc vyskytuje. Tak to pokryje všechny kmeny, to by se mojí psychice mohlo trochu ulevit, i když zase budu trnout, jak zvládnou očko. Zejtra jdeme na kontrolu, tak to zkusím probrat s mudrou 🙂

mates22
18. črc 2012

@mates22 už sem zase napsala sama sobě 😀 , takže čti výše 😉

mates22
18. črc 2012

@ined77 tak to není moje chyba, ale na MK, dám odpovědět tobě a hodí mi to můj nick........zkusila sem to jen nakopírovat ručně, ale jestli to zafunguje, nevím..............

reruna
18. črc 2012

@ined77 moc ti děkuju za zeptání, je to zajímavé, že by se to mohlo ještě objevovat až 14 dní po konci neštovic - znamená to teda, že je pořád infekční nebo jak? asi jo, že.....
No, nicméně já jsem s ním raději k té zastupující dr. šla, a´t se podívá i na ty jizvy a odlupujucí neštovice a na ty nové pupínky - tak podle této dr. by to vůbec nemusely být neštovice, ale mohl to být opar, který se normáně dělá na rtu, ale může se objevit i na těle a dělá takové velké puchýřky a pak po odloupnutí je to dlouho takové škaredé a vypadá to jako rozškárbaný ekzém, a mohl si to ještě i teď roznést dál - Anebo to předtím byl opar a teď to teprve začínají ty neštovice - odpovídala by inkubační doba, od doby, co jsme byli na té oslavě ve školce. Anebo to je tak, jak to říkala tobě ta dr. do telefonu - já jsem z toho fakt zmatená. Každopádně máme přijít v pátek na kontrolu a dostali jsme nějakou mastičku z lékárny dělanou, je tam framykoin a když se to do pátku nějak zhorší, nebo nebude vědět, tak půjdem na kožní

mates22
18. črc 2012

@reruna jak to, že ti to odpovídá normálně? Já v každé diskuzi, když chci odpovědět, odpovím sama sobě ☹ ...musím to opravit ručně

...já myslela, že opar se udělá až po prodělaných neštovicích, no to sem z toho teda taky jelen

mamkamarketa
autor
18. črc 2012

@renuna ahoj, jen jsem nakoukla. Hele pasovy opar to urcite neni. Pasovy opar strasne, ale strasne boli. Vim o cem mluvim

ined77
18. črc 2012

@reruna ....opar způsobuje stejný virus jako neštovice! proto je infekční osoba nebezpečná třeba pro lidi starších 60 let nebo pro lidi se sníženou imunitou.neštovice zpravidla 2x nedostaneš, ale můžou se projevit právě formou pásového oparu.
pokud puchýřky jsou uvnitř s tekutinou, je infekční (infekční je nejvíce ta takutina)...vysvětluju to jako tatar, omlouvám se 😅 .
každopádně je mi teda lukiho moc líto ☹ ...snad ho to moc nebolí ☹ .
z krve to dr.zjistit nemůže?...jestli neštůvky prodělal, měl by mít i protilátky 😨....zkusím pohledat nějaké info.....to je zapeklitá situace 😒.

@mates22 ..tak s tím info o očkováním na mening. jsi mě potěšila! pak prosím napiš vše co dr. povídala! 😉
co se týče těch příušnic...tam to může být problém hlavně u kluků v pozdějším věku že....matýnek měl reakci docela dobrou, teplota sice byla, ale tak normálně....u kačky fakt nespěchám...hlavně chci ať se může vzpamatovat z těch neštovic...no a pokud bude letošek stejný jako loni, tak k tomu očku dojde taky někde kol tří let 😀 ...myslím tím rýmy, kašle a pod. 😝 😔 .

@mamkamarketa ..ahoj 🙂 .co u vás?...doufám že stále zdrávo 😵 .

mates22
18. črc 2012

@ined77 jasně, poreferuju. No to mi právě hlava moc nebere s tím MMR - oočkujou podruhý děti v +- dvou letech, trvanlivost je kolem deseti let, takže hoši v pubertě už jaksi chráněný nejsou - no něco na tom bude, že na SK dávaj druhou dávku v deseti letech. Není kam spěchat myslím 🙂. S těma neštovicema to píšeš správně, ale tak třeba to není pásový opar, jak my předpokládáme 🙂.......protože jinak jsem se kdysi dozvěděla, že právě je to stejným virem a kdo neměl neštovice dostane neštovice a kdo jo a je k tomu náchylnej, dostane opar (od jednoho a téhož nakažlivého člověka)

@reruna ...a a´t je to co je to, držím palce, ať to má lehký průběh a nepotrápí vás to moc 😉

reruna
18. črc 2012

@mates22
@ined77
@mamkamarketa ne ne pásový opar, ale psala jsem opar, který se normálně tvoří na rtu (herpes simplex) - dr. říkala, že ten se může někdy dělat i na kůži ve formě puchýřů a ten se neváže na prodělané neštovice, nemá s neštovicemi vlastně nic a rozhodně ho to bolelo a i ty stroupky ho bolí a někde i trošku krvácí, když si do toho drbne, právěže mi připadalo, že ho to spíš bolí, než svědí jako neštovice - no tak uvidíme, co se teda z toho vyvine do pátku

reruna
18. črc 2012

@ined77 právě - když mi to ta dr. říkala, že opar, tak jsem jí hned říkala, že kdyby to byl pásový opar, tak on ještě neštovice neměl - aspoň o tom nevím, ale ona říkala, že ne pásový, ale ten herpes simplex a vlastně ještě taky zmínila alergii a ekzém, ale Luki zatím žádný ekzem ani alergii na nic neměl

ined77
18. črc 2012

@reruna ...a jo tak, jsem to semlela dohromady 😝 😅 ...tak jediné co mě napadá je, že prostě po těch neštůvkách jak je osabený na něj sedla tahle potvora 😢 .chuďátko ☹.
je to prý hodně časté, že těsně po neštovicích dítko znovu něčím onemocní 😒 .

reruna
18. črc 2012

@ined77 nebo měl první ten opar na těle a te´d teprve začínají neštovice, raději bych teda brala normální průbběh neštovic, než toto... je to nejistota - měl neštovice, nebo neměl? toť otázka - ještě napíšu, že jsme ještě před odjezdem na tu dovolenou byli dokonce na pohotovosti v Přerově a tam nám dr. ty neštovice potvrdila, jenže ona neviděla ty puchýře, ty se udělaly na těch pupínkách až pak... no a dneska ta dr. si teda taky nebyla jistá, co jsou ty nové pupínky, které se mu udělaly dneska

ined77
18. črc 2012

@reruna ...hmmm, těžko říct ☹ .
ale tak snad dr. neštovice pozná....a puchýř k neštovicím patří...nejdřív je flíček, pak pupínek, pak puchýř s průsvitnou tekutinou, pak se tekutina zakalí a puchýř praská, pak se vysouší a udělá se stroupek.
ale pokud to jsou opravdu neštovice až teď...což si teda nemyslím....tak zítra budeš vědět...pokud se nové pupínky nalijou tekutinou, bude to jasné 😔 .

reruna
18. črc 2012

@ined77 přesně jak píšeš, prostě uvidíme - kdyby se mu dnes neudělaly ty pupínky, tak bych si normálně dál myslela, že prostě prodělal slabé neštovice, kdy měl puchýřků málo, zato velké

ined77
18. črc 2012

@reruna ...nezbývá než popřát štěstí 😵 !!
dětičky jsou už obě vzhůru, oba vstali zadečkem napřed...to mám zase radost 😅 😀

ined77
18. črc 2012

@reruna
@mates22 ...holky, tak já nevím...matýnkovi vyskočilo dalších asi 10 neštoviček, nejvíc v obličejíku, bohužel, ale hlavně se mu dělá jedna i v očku(na spodním víčku) ☹ .tak teď trnu co z toho bude 😒 .poprosila jsem aspoń švagra ať mi zaskočí do lékárny buď pro mast nebo kapky opthalmo septonex...bydlí nad lékárnou 😉 , ať mám aspoń něco...snad mu tam poradí 😔 .katunka měla pár neštůvek na víčkách, ale v očku žádnou.
už mě ty neštovice ale opravdu nebaví 😠 😀 .

@reruna...nějaký postup u vás? 😨

mates22
19. črc 2012

@ined77 tak jak? My za chvilku jdeme na kontrolu, jen čekám, až se malej vyčůrá, ale on stávkuje, neboť je to potřeba, že. Sedí už 1,5 hodiny na nočníku a ani kapka 🙂

ined77
19. črc 2012

@mates22 ...ahoj 🙂 , to je filuta ten kubík 😀
u nás čistý děs, fakt ☹ .celá noc probrečená a prokňouraná, střídali se s katunkou, té lezou všechny trojky ☹ .
matýnek se sypnul dle očekávání, ale není to nijak mega hrozné, řekla bych, že to má zatím míň než katunka, ale snáší to hrozně špatně.v podstatě nepřetržitě kńourá ☹ .hned ráno jsem ho šupla do vany s hypermanganem,na chviličku, pak naťupkala, dala fenistil a stejně kńoural pořád 😒 .
nevím jestli přežiju 😅 , MM je i dnes od rána do noci v práci a mně už solidně hrabe 🙄 ☹ .doufám, že už zítra přijde aspoń malinko zlepšení, noc bude ale ještě určitě hrozná ☹ .

@reruna....tak co?? myslím na vás! 😔

reruna
19. črc 2012

@ined77 prý se neštovice můžou dělat i na očních víčkách, ale teda myslela jsem že zvenku a ne zevnitř, to je fakt blbý☹chudák malej, myslím na vás, ať to dneska přežijete, má být horko, ale prý jen dnes naštěstí.
Luki stejné jako včera, žádné nové, má teda teď asi 8 pupínků, minule se puchýře udělaly až 3-5 den, zítra jdeme na kontrolu. Taky už 2 týdny ráno kašle a včera jsem si všimla, že má hrčku na zápěstí, ale nevšimla jsem si, že by na ni ruku spadl, ani ho to nebolí a používá ruku normálně, tak jí to zítra taky řeknu, ať nás pošle asi na rtg, co by to mohlo být. Já mám taky solidní depku, vypadá to, že prázdniny pro nás skončily, budeme nejspíš pořád chodit po dr., ještě jsem nás objednala i k zubaři na preventivky, taky musím na oční - jen se tam dostat do Přerova, že.....chci si koupit čočky. Pak čekání, jestli Míša dostane ty neštovice, jestli se nakazil ve školce, tak pořád ještě je může dostat do konce týdne a jestli to Luki má neštovice, tak se stejně nakazil od něj, no a pak nastupuju do práce a kluci do školky, takže poslední měsíc na RD bude asi pěkně na nic ☹ ☹ ☹

ined77
19. črc 2012

@reruna ....no ta neštůvka v tom oku je od včera pořád jen červený flíček jakoby, nevznikl pupen...zatím 😔 .už jsem mu to mázla mastičkou...byl to teda solidní boj 😝 ...když viděl tu tubičku, nenechal si vymluvit že to není injekce 😅 .
jejda, ty už jdeš do práce?? 😕 ...jo aha malý už bude mít 3 roky...já si to pořád pletu s kubíkem od matese 😅 s prázdninama to vidím podobně 😒 .
zubaře si přeobjednej...už tak vás toho čeká hodně 😔 .
kurnik, oční...já musím objednat děti na září!!...asi nejvyšší čas 😅 .a ta hrčka....hmmm, hodně bývá taková ta tuková kulička...má to měkké, pohyblivé? 😨
ach jo, kdybych já věděla, jak matýnkovi ulevit ☹ ....tohle jsem přesně čekala ☹

mamkamarketa
autor
19. črc 2012

@reruna aha, to je zvlastni.no opary boli. Pasovy silene. Nemas moznost sem hodit foto? A krev na protilatky mu nebrali?

mates22
19. črc 2012

tak jsme doma, děti zahleněný, ale prej jinak naprosto zdravý, jsem zvědavá na jak dlouho při tomhle počasí

@ined77 add meningokok, ať žije informovanost, mudra na mě zírala jak na marťana, že kombinace se dává až od 11 let a o béčku neví vůbec, ale že by to uvítala. No tak samo, že když o tom neví, tak nám to nechce píchnout, takže příště tam klušu s těma článkama, jeden je normálně ofiko prohlášení a i to béčko z toho článku co vyšel sem jí slíbila. No takže nevím zase nic- jen mi teda říkala, že ať je oočkuju, když je to takový strašidlo pro mě......
matýnek - no chuděrka malej, možná je fakt lepší, když to dostanou jako menší, sice blbějc chápou, že se nemaj škrábat, ale zase mi přijde, že ty nemoce tak nějak líp nesou všeobecne. posílám mu jednu antisvědivou pusu

@reruna hm, hm to je něco podivného za nemoc, co to máte ☹ . Na tu hrčku se zeptej, ale pokud to není bolestivé a tvrdé, bývá to opravdu většinou tukové, někdo to propichuje, ale naše doktorka mi kdysi říkala, že to mám nechat vstřebat

ined77
19. črc 2012

@mates22 ...tak to jsem moc ráda, že aspoň někdo se z toho už vylízal 😵 .přeju co nejdelší pauzu od nemocí!! 🙂
s tím očkováním...to je teda dobré 😅 ..já myslela, že to mají nějak líp organizované tyhle zprávy vědí jako jedni z prvních právě lékaři 😝 .no holt se pletu 😒 .
u nás je na prd, že matýnek je fakt citlivka....každé ťuknutí, každá modřina se pomalu ovazuje 😅 .někdo to tak holt má...ale to marodění s ním bývá psychicky dost vyčerpávající 😔 .

děti usnuly, ale matýnek se už vrtí ☹ , to na dlouho nebude....rychle jsem vyžehlila a soukám do sebe vlažný oběd, ale teda celkem na sílu...po chuti k jídlu ani památky 😒 .kafe čtvrté a stejně jsem jako chodící mrtvola 😅 .k tomu mě bolí záda nebo ledviny...neumím to rozlišit v počátcích 😖 ...to by mi ještě chybělo ke štěstí 😝.

mates22
19. črc 2012

@ined77 no tak ty máš samé "pozitivní" zprávy teda ☹.......... posílám aspoň psychickou podporu. U nás se nespí, manžel na služebce, to bude dlouhej den.....ale zdá se pod mrakem, tak zahrada to jistí, ještě že jí máme. Já teda vyrostla v paneláku a přišlo mi to v poho, ale třeba teď že by 14 dní nikam nemohli, to by mě kleplo, na zahradě nikoho nenakazej.

No doktorka říkala, že jim nikdo nic takového nehlásil a ani to nečetla v žádném časopise, takže je to asi o sebevzdělávání, nebo nevím

ined77
19. črc 2012

@mates22 ...no taky si říkám, že raději někam zalezu a budu si lízat rány 😀 .
my chodíme na balkón, děti mi otrhávají muškáty a hrajou si s kolíčkama na prádlo 😀.
no bez debat...mít zahradu tak si "pískám" .si tady připadám fakt jako v kleci 😔 .
ale už se to zlomí, zítra max pozítří už bude líp 😉 .

jsem zvědavá kolik toho bude vědět naše dr....ta je věčně v čudu na nějakých seminářích a pod., tak ji schválně vyzkouším 😉 😀

reruna
19. črc 2012

@mamkamarketa pásový opar to zřejmě opravdu není, to si nemyslím, ale to co měl, tak ho bolelo, neštovice spíš svědí, on se ani neškrábal, dává si na to pozor, že ho to bolí, vyfotit to moc dobře nejde, on se pořád vrtí, ale aspoň teda jedna fotka je nový pupínek z toho včerejška, už se tam začíná dělat puchýřek a druhá fotka už je to, jak se mu pod kolínkem hojí 4 puchýře, byly velké tak 0,5 cm, jsou vedle sebe, je to dobře vidět, pak to udělalo velké strupy hnědé a ty se te´d loupou a pod tím to vypadá takhle

@ined77 ne je to spíš tvrdé, že by nějaký výrůstek, fakt nevím....doufám, že nic hrozného, už mě zase napadá kde co....uvidím zítra, kam nás pošle

reruna
19. črc 2012
ined77
19. črc 2012

@reruna ...jejda, chudáček malý ☹ .
ten pupen by mohla být neštůvka, ale teda to pod tím kolínkem neštovice určitě nebudou 😕 .
u toho pupenu mi zase nehraje ten vývin....včera se objevil a dnes vypadá už zaschnutý, shora.mně to přijde spíš jako bradavička nebo tak něco..ale tak nejsem dr. 😅 ...je to každopádně zajímavé 😕 .
no tak ještě uvidíš co zítra, ten 3-4 den je ten výsev asi největší, obecně vzato...

reruna
19. črc 2012

@ined77 minule to vypadalo taky tak a pak se tam objevil velký puchýř nalitý, ten pak praskl a zahojilo se to tak, jak to vypadá pod tím kolenem, měl to na kolenou a na jedné ruce....takže divné☹ale hlavně že dr. na pohotovosti to viděla a byla si jistá neštovicema....

ined77
19. črc 2012

@reruna ...tak to fakt nevím...sama jsem zvědavá co to teda je ☹ .
jejda, ale tak snad neštovice by dr.měla poznat ne? 😨