Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

kikanavratilova
21. bře 2013

zdravím,já mám 3 a půl letou holčičku,do školky chodí od října a řekla bych,že od té doby,co nastoupila ještě stoprocentně zdravá nebyla.Pořád má rýmu nebo nějaký kašlík.Když se to zhorší jdeme k paní doktorce,když řekne jsme týden doma,poléčíme a po nástupu do školky se vše znovu opakuje.Takže bych nevěšela hlavu,určitě nejste jediná.Nejspíš máte jen smůlu na paní učitelku.U nás ve školce rýmu nebo menší kašel vůbec neřeší,protože přez zimu by byla školka opravdu prázdná.. 🙂 Teť jen čekáme na jaro,snad se vše zlepší..🙂

elvira
21. bře 2013

Díky za reakci. U nás podobně - kdyby měl jít jen stoprocentně zdravý, tak by tam byl snad dva dny.
Zas ale pokud je opravdu nemocný, tak ho tam netlačím.
Ještě jednou děkuju za povzbuzení, fakt mi z té atmosféry tam není moc dobře...

kikanavratilova
21. bře 2013

Vůbec není zač.Hlavně teť přez zimu je snad nemožné udržet dítko úplně zdravé.Dáváme vitamíny i sirupy na kašel,ale nachlazení se stejně pořád vrací,ikdyž se doma léčí.Tak budu držet pěsti,až se ojaří,tak se snad vše zlepší.. 😉 Navíc i paní doktorka mi říkala,že chvilku trvá,než si dítko vytvoří po nástupu do školky imunitu..🙂

vendullka
21. bře 2013

@elvira Dcerka ma 3a4měsíce a chodí do školky, já jsem doma s druhým prckem a kdykoliv Luci jen kýchá a ani rýmu mít ješjě nemusí, už po mě učitelka chce, abych si ji nechala doma, že je nemocná, že jsem přece doma s druhým, tak mi to nevadí.... Mě by to taky nevadilo, ale ona je ve školce ráda, těší se na děti a nevím, proč by měla být doma jen proto, že jsem doma s druhým a učitela se chce mermomocí zbavit dítka...

elvira
21. bře 2013

@vendullka - já právě taky vidím, že se malý těší, chce mezi děcka, baví ho to.
Mě na tom nejvíc vadí, že ze mě dělá blbku - prostě mi podsouvá, že je malý víc nemocný než je a já, nemožná matka ho cpu schválně do školky, aby nakazil ostatní / o to fakt nestojím, proto jsem taky několikrát byla za doktorkou/.
Zrovna tato učitelka mi připadá, že chce mít conejmíň dětí.
Byla jsem ještě před 3. rokem malého domluvená s ředitelkou, že zkusíme zrovna na celý den - a tady ta to bez diskuse stopla, že ne, že jen na dopoledne, že je ještě malý.
Pak mi vykládala, že může jen na 5 dní v měsíci /chodil jen na to dopoledne/...
Před malým to neřeším, jsem z toho fakt rozhozená, unavená, když jí mám ráno potkat, tak je mi z toho všelijak. Naštěstí to malý ještě nevycítil...

vendullka
21. bře 2013

@elvira To se Ti nedivím, taky by mi to bylo nepříjemné... TAk u nás aspoň razí to, že je nejlepší začít hned chodit na celý den a nám se to osvědčilo. Také tak začla chodit 3 měsíce před třetím rokem, na 1 týdne v měsíci, ale na celý den. Jedna učitelka je super, ale tu druhou bohužel vyfasovala na nic:(

kikanavratilova
21. bře 2013

S těma učitelkama to bude asi všude podobné.U nás máme malou školku,kde jsou jen 2 učitelky.Jedna je skvělá,dětem se věnuje,vidím,že malá se na ni do školky těší.Ale druhá má 3 roky do důchodu a vypadá to,že to jen doklepává.Naštěstí,ale u nás taky razí to,začít co nejdříve chodit celý den a na menší nachlazení nehledí,takže si nemůžu moc stěžovat..🙂

elvira
21. bře 2013

@vendullka - mě ředitelka taky říkala, že je lepší hned na celý den, proto jsem to tak chtěla.
U nás je to stejné - jedna učitelka skvělá - když přijdu pro malého, tak ji skoro nemůžu najít - prostě sedí mezi dětma, hraje si s nima, věnuje se jim, druhá vždy za stolem a čte, sem tam zvedne oči a zhodnotí situaci...

elvira
21. bře 2013

A co mě u té "oblíbenkyně" dostalo...
Malý se první den, co byl celý den, pokakal. Přišli jsme pro něj odpoledne oba - i manžel.
Stáli jsme tam jako na hanbě - před všema dětma a několika rodiči a učitelka se nás ptala, jestli doma nechodí na wc, a proč neřekl, pak tuplovala malému, že musí říct, potom nám - prostě deset minut v různých obměnách pořád dokola totéž...
Výsledek?
Malý nechce ve školce kadit. Kdysi u školky spustil pláč. Pak z něj vypadlo, že musíme domů, že chce kakat.
Já už mám toho docela dost... Jenže pořád ještě je to v začátku, nechci být problémová - což už teď jsem, protože dávám nachlazené dítě do školky, navíc mi jej nejprve ani nevzali, nakonec se podařilo, protože se jedna maminka odstěhovala...
Ach jo... ☹

vendullka
21. bře 2013

@elvira Tak to je opravdu profesionální přístup:(

kikanavratilova
22. bře 2013

V tom případě máte ale hodně velkou smůlu na učitelku.Mě se malá ve školce jen jednou počurala a to mi jen oznámili,když sem pro ni přišla a dali mi sáček s počuranými věcmi.že se nic neděje,jen že řekla pozdě a nestihli to,taky to bylo ze začátku.Ale nechat stát dítě na hanbě kvůli tomu,že se pokakalo,je opravdu dost hnusné.Zvlášť tak malému dítku se to může stát a učitelky by s tím měli počítat.Jen za vás doufám,že žádné podobné potíže pokračovat nebudou,aby vám nakonec malý do školky chtěl ještě chodit.. 😒 Pak už poslední možnost přestup na jinou školku,ale nějak sem pochopila,že tu možnost asi nemáte. 😒 Tak už jen vydržet. 🙂

reruna
22. bře 2013

@elvira pokud ti to opakovaně potvrdila dr., tak není co řešit, chápu tě, když jsem byla doma s druhým, tak jsem nechávala prvního doma s každým kýchnutím preventivně, ale od té doby, co chodím do práce, se na to dívám jinak - pokud nemá teplotu, zelenou rýmu, silný kašel, nebo průjem, nedejbože zvrací - tak do školky jde i s tou nudlí u nosu a občasným zakašláním. Pokakání i počurání se stalo oběma několikrát a učitelky z toho nikdy žádnou vědu nedělaly, takže ta vaše to prostě asi příliš řeší, asi se budeš muset prostě obrnit a být tak nějak asertivní, říct, že to se prostě stane a i bych ji požádala, ať o tom před ním nemluví, že má kvůli tomu problémy s kakáním, ona jako pedagožka by měla vědět, že citilvé děti s tím můžou mít problémy a řešit zácpu není fakt nic příjemného.
Příště ať vám třeba dr. dá potvrzení, že může do kolektivu, dříve se to tak dělalo, dneska už ne, ale asi to nebylo na škodu - bohužel je dost i rodičů, kteří tam fakt dají opravdu nemocné dítě a kvůli takovým je možná ta učitelka podrážděná a zdrbne i tebe, i když ty to třeba dokážeš rozlišit, kdy ještě do školky ano a kdy už ne.

elvira
23. bře 2013

@reruna - nad tím už jsem vážně uvažovala, že prostě příště poprosím doktorku, ať mi to dá písemně, protože to fakt nehodlám každý den poslouchat.

Ostatní učitelky nějaké počurání neřeší - jen řeknou, že sáček je tam a tam...

Musím to prostě házet za hlavu, byla jsem z toho ale dost zdrblá. Už je líp...

Díky všem. 🙂

zuzicz
16. bře 2016

Pokud rýma není zelená a neteče mu nonstop z nosu, do školky syna dávám. I tak je ze své dvouleté docházky vždycky polovinu roku doma. Kdyby měl být doma s každým smrknutím, tak by tam z toho pololetí nebyl snad ani měsíc. Když jsem chodila do školy a později do práce, tak jsme taky s rýmou nikdy doma nezůstavali, to není nemoc, já to mám prostě spojené s tímto sychravým a zimním počasím. Pokud je s tím kašel, bolest hlavy, krku atd je to jasný, to určitě nikam nemůže.

sarkabel
24. črc 2017

Dobry den nevite nekdo co je to za vyrazku?

helen_h
24. črc 2017

@sarkabel Vypadá to na neštovice, jak to má ty nalité (vodnaté) prostředky. Byli jste v kontaktu s někým, kdo je má??

sarkabel
24. črc 2017

Ne to pravě ne

helen_h
24. črc 2017

@sarkabel Uvidíte, zda to bude přibývat a jak se budou puchýřky hojit/vyvíjet - zda to půjde do stroupků. Každopádně bych teď určitě nechodila mezi lidi, než se potvrdí, co je to. Ono se to tak moc šíří, že je člověk nakažlivý, ještě než nemoc propukne, takže jste samozřejmě nemuseli vědět, že to někdo má (stačí dítě v kupé vlaku, které neznáte)...