Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

wsmoulinkaa
23. led 2012

tak ated přišla holka že školy...(po nemoci) a prej zase kroutila očima,když ji řekla že nemůže cvičit...blbka

wsmoulinkaa
23. led 2012

jééé holky sorry 😉 ted čtu že to e diskuze o školce,tak to prominte...já myslela o škole 😀 školku máme za sebou a jedna nás čeká 😉

evaviki
23. led 2012
evaviki
23. led 2012

@mjanca tak u nas otazku? a to uz je zase doma??? dava akurat tchyne.. a este mi nezabudne povedat, ze som si z decka vychovala sklenikovu kyticku!!!!!!! ☹

garfieldmail1
23. led 2012

Ahojte, tak taky se přidám se svou troškou... 😉 Syn chodí do školky už druhý rok a u nás je asi rekord 14 dní, než je opět nemocný. Jestli dávat nachlazené dítě do školky podle mne závisí hlavně na tom, zda si to rodiče mohou dovolit. Já jsem na rodičovské dovolené, takže jsem se snažila ho nechávat doma raději hned, jak na něj něco lezlo a do školky jsem ho dala až když byl zcela zdravý. Věřím, že se to takto vyplatí hlavně z toho důvodu, aby se nemoc nezkomplikovala a nedošlo na atb. Ty měly moje děti akorát 2x první půlrok a to přičítám hlavně své nezkušenosti. Teď už lépe rozeznávám, co na děti zase leze, jaké léky nasadit jako první, co jim vlastně nejlépe zabírá atd. Stále u nás sice platí, že si nosíme domů bacily nejpozději do 14 dnů, ale zdá se, že se s nemocema vypořádáváme o dost rychleji, tak snad se ta imunita začíná konečně budovat 😉
Každopádně jsem už zanevřela na všelijaké vitamíny apod., které podporují imunitu. Řekla bych, že nám nepomohlo nic, jen poctivě vykurýrovat. Nakonec odborníci vždycky říkají, že vitamíny ve skutečnosti nepomáhají, důležitá je pestrá strava atd. Takže teď raději ty peníze ještě více investuji do ovoce a zeleniny (zkoušíme třebas i exotické ovoce, které jsme dosud v obchodě přehlíželi...), než do vitamínů z lékárny, jíme častěji ryby, otužujeme se atd. 😠 😉

ined77
24. led 2012

ahojky 🙂 ,

u nás se kašle stále dost hrozně, už sice tak vlhce, ale nevím nevím, asi zítra naklušeme k dr. ☹ .
robitussi jsem dávala ze začátku, ale teď už jsem nasadila mucosolvan, ale zatím mi přijde, že moc nepomáhá, dávám třetí den...aspoň že malý nemá velké teploty, pořád jen kol 37C.
to je fakt pořád dokola...vše ruším a slyším jen...vy už jste zase nemocní?...jakoby to byl náš koníček asi 😝 .

@mamkamarketa 🙂 ...to věřím, že člověka moc nepotěší když nic neví ☹ .ale chvála bohu má malý ten sluch v pořádku, po tolika zánětech 😔 .
já teď aktuálně pomýšlím na mandle, protože matýnek už dobře tak 14 dnů v noci docela chrápe 😕 ...no být to jen teď tak to neřeším, ale chrapkal už jako zdravý 😨 ...to ve sbírce taky ještě nemáme 🙄 .

mamkamarketa
autor
24. led 2012

@ined77 jej tak to je mi lito ☹ k dr bych urcite sla,aby mu to neslezlo na prudusky 😔
no nejstastnejsi z toho nejsem. vcera sel do skolky po 14ti dnech doma,jsem zedava na jak dlouho 😔
bezte s mandli, pokud ji ma zvetsenou,tak treba vam to pomuze od nemoci. ja se toho vysetreni desne bala,ale ten dr byl skveli. ukazal mu ten pristroj,vysvetlil,ze se bude jen ''koukat'' slibil,ze to nebude bolet,a pokud bude statecny,ze neco dostane. a kupodivu to zvladl dobre 😕
tak snad bude malemu lepe

ined77
24. led 2012

@mamkamarketa 🙂 ...děkujeme 🙂 .no právě náš ORL se s tím moc nepáře 😕 , ale určitě to vyšetřit necháme, pro jistotu 😉 .
držím palce ať ve školce vydržíte dloooouho 😵 !

moudivlacek
24. led 2012

@mamkamarketa
@ined77
holky do skolky jeste nechodime, ale pres 2,5mes kasleme, uz jsme byli i 2x na ORL, dostali jsme kapky,zvetsene mandle, jako uplne se desim zari, my druhe neplanujeme,takze nemam ani tu moznost byt doma

berenika39
24. led 2012

@moudivlacek neboj, ono to může být tak, že si to odbudete ted, už bude prcek zocelený a třeba to nebude tak horké🙂.

moudivlacek
24. led 2012

@berenika39 doufam,my budeme jeste tak blbe dojizdet vlakem,mam z toho nerva,jen to tu ctu 😀
prave,ze predtim dva roky tuktutk zdraej jak ripa a ted se nam to vleze a ne a ne se toho zbavit

power700
24. led 2012

Ahoj holky, vy jste tady taky přes ty mandle, čtu ... 🙂
Starší dcera je dost často nemocná, nachlazení, rýma, doma je víc než ve školce, tento týden opět, ale má "jen" teplotu , ale nic k tomu, tak zítra jdeme s močí k dr. Docela i v noci chrápe. Myslíte, že by měly jít nosní mandle ven?
A ještě jedna otázka- co dáváte na tu imunitu, nebo spíš otázka, co dávat, aby nebyla tak často nemocná? 😒

ined77
24. led 2012

@power700 🙂 ...to bych taky moc ráda věděla co dávat, aby se ty nemoci eliminovaly 😀 😝 .já dávám imunoglukan 😒 , ale ty viry jsou holt silnější 😠 .
asi se to prostě musí přežít no 😔 .

@moudivlacek 🙂 ...to si také říkám...chvála bohu, že jsem doma s mladší, ona snad při nástupu už díky bráškovi bude aspoň trošku obrněná 😅 .chuďátko si to všechno vyžírá s ním ☹ .
ale nevím teda jak bych to dělala s takovouhle frekvencí nemocí....asi by "musela" nastoupit k pomoci babi, i když ta sama pracuje, takže by to bylo hoodně složité ☹ .jinak hlídání u nás je nulové 😔.
ale je fakt, že do září času dost... i když zase..ten kolektiv dětí a hlavně přístup některých rodičů 🙄 , nemocem se člověk asi těžko vyhne ☹ .

power700
24. led 2012

:ined77 právě uvažuju, že ho půjdu koupit..
@ined77

lojzina
24. led 2012

@power700 ahoj,kluk chrapal silene,pak uz i huhnal,spatne ,mluvil,tak mandle sla ven a dobry,nicmene-nemocnost stejna 😖 .At davame co davame,je to skoro stejny...

lojzina
24. led 2012

Slysela jsem hodne pozitiv na Biopron,ale ten nemame vyzkouseny.

power700
24. led 2012

@lojzina tak to vypadá asi fakt na tu mandli, taky huhná, chrápe,,, musím si o tom promluvit s dr. díky 🙂

lojzina
24. led 2012

@power700 nejlip ti to reknou na orl 🙂

power700
24. led 2012

@lojzina jj, zajdem 🙂

ined77
24. led 2012

@power700 🙂 ..tak minimálně to neublíží 😉 .my ten imunog. střídáme s dětským sirupem beta glucan...v podstatě je to to samé, jen cena o chlup příznivější, u nás cca o 60 kč 😉.
my na to ORL musíme také, ač z toho radost nemám, ale nedá se 😒 .

power700
24. led 2012

@ined77 díky za radu, zkusím ten beta glucan, to bude asi i u nás levnější. 🙂
mně se taky nechce na to orl, ale co můžeme dělat, ... to znamená pobyt v nemocnici, dělají to pod narkozou.?

berenika39
24. led 2012

@power700 petr má odstraněnou mandli od 23.listopadu a od té doby je zdravý. ale je fakt, že ani před tím netrpěl nějak moc na nic 😉 , atb měl jednou v životě, jinak jen nachlazení, virosa, výhradně v zimě. mandli měl extremně zvětšenou, díky tomu plné uši tekutiny (od rýmy), neslyšel, chrápal, huhňal, klasika. to všechno je pryč. dávám imunoglukan, od října.
vyšetření je rychlovka, než se dítě rozkouká, je to, oni to umějí...zákrok je zpravidla pod narkozou, bud v nemocnici den před, výkon, den po...nebo to dělají i formou jednodenní chirurgie - to jsme měli my, dopo zákrok, po probuzení domů.

power700
25. led 2012

@berenika39 ahoj, díky moc, ten jednodenní zákrok by byl pro nás lepší.. Máme doma ještě mladší dceru a hlídání nic moc..kde jste prosím tě byli ? v Praze, v jaké nemocnici? My jezdíme na oční do Motola, tak možná tam by to také udělali..a prosím tě, předtím jste teda byli na doporučení dětské dr. na ORL?

berenika39
25. led 2012

@power700 dělali mu to na soukr. ORL - Modřany, nemocnice (Vinohrady, Thomayerka, Bulovka) to dělají s hospitalizací. Někde tři dny, někde stačí jeden den příjem - papíry, může se domů, druhý den výkon a třetí den domů. Co vím jistě, Bulovku ne. Byli jsme tam objednaní, ale vzdala jsem to, byli tam nepříjemní, a to prostě neberu, objednaní jsme tam čekali hodinu a půl na chodbě, kde vozili zraněné, nechali tam bezvládnou potlučenou babičku ležet na chodbě deístky minut, fakt jsem byla v šoku a u toho děti, prostě děs. Utekla jsem. Motol nevím, ale hodně si to tam chválí...
V těch Modřanech jsou opravdu super, umí to s dětmi, vyfásli jsme pana doktora takového tmavého 😉 (v dobrém, asi Ind?, nevím) a Petr si ho normálně oblíbil, prostě tak to má být. Chodil tam i na kontroly v klidu. Ale platí se to, 5 tisíc. Smutné, ale taková péče by měla být standard, ale není.
Ano, nejdřív pediatr, dá doporučení, pak ORL, oni řeknou, v jakém stavu mandle je a jestli je zákrok třeba nebo ne.

mamkamarketa
autor
25. led 2012

@power700 za me urcite ne karlak 😔 ja byla pripravena jit na kliniku jako psala @berenika39 jenze se ukazalo,ze neni potreba. nakonec ma mandli v poradku 😕
perfektni pristup ma dr janousek na ORL na poliklinice palackeho (praha 1) je tam snad 2x tydne. ale je fakt skvelej, nas kluk ma hruzu z doktoru a on mu vse vysvetlil,ukazal a kluk to vzal v pohode a ani nebrecel, nekricel.
muzu ti dat telefon

mamkamarketa
autor
25. led 2012

jo a my nemeli ani doporuceni,proste sme tam prisli.

power700
25. led 2012

@berenika39
@mamkamarketa
holky, děkuju moc za kontakty a reference!
je to síla s tím placením, teda 5 t. je docela dost, ale zase ten skvělej přístup a vše okolo asi za to stojí. ty děti to děsně vnímají.,dospělák to nějak přežije, ale děti... 😒

@mamkamarketa budu ráda za kontakt,to je jen vyšetření nebo by jí to tam i udělali a tam se taky platí? 😅

power700
25. led 2012

@ined77 tak v lékárně neměla ten betaglucan, jen prý jí chodí kapsle 😒 , tak jsem koupila imunoglucan. Cena... 205 Kč! 😠

berenika39
25. led 2012

@power700 imunoglukan je lepší to větší balení, ubývá to...a vyjde to levněji, myslím dvojnásobný obsah je jen o třetinu dražší.

ined77
25. led 2012

@berenika39 ..no vidíš, a u nás v lékárně ten imunoglukan ve větším ani nemají 😖 ...dědina no 😀 😝 .

@power700 🙂 ..myslím, že by ti to mohli objednat ne? ten imunoglukan je právě celkem drahý 😒 ,tak mi v lékárně nabídli jako alternativu ten dětský sirup 😉 .ono se to nezdá, ale já bych řekla,že nám ta lahvička vydrží tak ani ne měsíc 😒 .
jj, v lékárně já nechávám majlant 😅 .