Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
3. bře 2012

ahojte 🙂 .My abysme nebyli pozadu,tak starsi ma ode dneska zelenou rymu...

napise tu nekdy nekdo ze je zdrav????? 😅 😕

ined77
3. bře 2012

ahojky 🙂 ,
tak já to určitě nebudu @lojzina ☹ 😅 .
u nás také zelená fuj rýma...u malé ☹ .malý od včera kašle jako tuberoš, teda kašlal večer, dala jsem ditustat na noc, pak dost chrblal ráno, ale teď přes den skoro nekašle, ovšem plánované plavčo je v kelu 😒 .
jak jinak 😝 .
dávám zase robitussin a to jsem se včera chtěla zastavit v lékárně pro ten tussin a pak jsem mávla rukou, že to není aktuální a počká to 😝 😒 ...klasika.
katunce jsem kápla na tu rýmu vibrocil, tak snad jí to rychle zabere...poslední dvě noci opět víc řvala než spala a ještě rýma do toho...to mi fakt chybělo 😢 .

ined77
3. bře 2012

@mates22 ..no to je škoda, ale nedá se..je lepší se sejít ve zdraví a větším počtu 😉 .prcek z toho ještě naštěstí nemá rozoumek, tak to pro něj nebude zklamání 😵 .

@jitafol ..i u nás kašel po týdnu 😒 .
nevím jestli je náš chlapeček terminátor čči co, ale díky tomu kašli včera usnul až ve 21.30, ráno v 6h už byl vzhůru a teď nechce usnout 😠 😅 .zato protifka je od rána....tak myslím, že by mu chvilkový odpočinek udělal jen a jen dobře...a mně od něj také 😎 😉 .

@evaviki ...jak u vás?

lojzina
3. bře 2012

@ined77 taky se v tom pekne placate ☹ .......me uz z tech kapek na to a na ono obliza hlava 😅 😒 ,....jetsli nebude ryma lepsi,jdu v poneli pro pamycon.no a samo do skolky nepujde.to zas bude doma veselo 🙄 😀

lojzina
3. bře 2012

jaky je rozdil mezi robitussinem a tussinem? 😕

ined77
3. bře 2012

@lojzina ...robitussin je sirup, tussin kapky.
pamycon ..to je na předpis?..pomáhá to?...mně už přijde, že všechny ty nasiviny a pod. už prd zabírají, i když se je snažím nedávat dlouho a když už, tak aspoń po týdnu vystřídat...taky když už je rýma lepší, stříkám jen mořskou vodu, ale je to jak říkáš...na palici 😢 .

lojzina
3. bře 2012

@ined77 jo je na predpis a je v nich atb,proto dobre zabiraji na to zelenisko. 😉 .kdyz reknu dr ze mame zelenou tak to pise rovnou,a fakt za 2 dny je pokoj.ale mely by s ekapat asi tech 5 dni aspon.

ined77
3. bře 2012

@lojzina ...aha, tak já se na to taky naší dr. zeptám, jestli mi je může písnout 😕 😉 .něco mi říká, že jsme je doma kdysi dávno měli, ale to už opravdu hodně dávno.

lojzina
3. bře 2012

zatim se tu mejte,jedem k prababi

ined77
3. bře 2012

@lojzina 🙂 ..taky se mějte a pěknou sobotu! 🙂

mamkamarketa
autor
3. bře 2012

@ined77 pamycon je super na zelenou rymu,ale jsou to ATB takze to nejde porad,ale na zelenou rymu super!

mamkamarketa
autor
3. bře 2012

@ined77 brzo se uzdravte! zkousela si prsni mast,pro malou?
a ten pamycon mi psali i na pohotovsti,kdyz by bylo nejhur

urbisa
3. bře 2012

....já taky hlásím po týdnu ve školce rýma,kašel.Vy jste ještě všichni maloši,můžete z toho vyrůst,my jsme staří kozáci a je to prd platné,pořád dokola,to prostě nemá konce 🙄

ined77
3. bře 2012

@mamkamarketa ....ahoj 🙂 a děkujeme! 😵
prsní mast nemám, mám akorát koalku..to je taky na prsíčka a zádíčka, mentolové, má to pomáhat dýchání 😉 .
kapu zatím ten vibrocil, ten dostal malý k zánětu oška. na rýmu 😉

ined77
3. bře 2012

@urbisa ..jejda ☹ , tak ať jste brzy fit, vy kozáci 😀 !
a čím to teda je, že vy se z toho nemůžete dostat? 😨

urbisa
3. bře 2012

@ined77 ...to nevím,imunitu už mají v pořádku,jen to astma,alergie,reflux.Teď to bylo i tím jak se udělalo teplo,byli se školkou venku,no a nechali je lítat,naši + 2 další děti byli totálně uřícení a propocení,byli převlečení,to naštěstí už ví,že když jsou zpocení mají se převlíknout,ale vlasy jim holt nikdo nevysuší jako doma,že?Když jsem pro ně přišla po obědě,ještě z nich kapalo,ve třídě větrali do průvanu při obědě,tak asi tak.Většina dětí tam chrble jak staří tuberáci a ti maloši-chudáčci,pořádně se nevysmrkají,tak měli uschlé zeleniska u nosu,ty baby jsou totálně švihlé co je tam v takovém stavu dávají.Vážně uvažuju o tom,že je odhlásím a půjdou až do školy,tam už to takové není.....

ined77
3. bře 2012

@urbisa ...tak to je děsné! 😕 😢 , to pak není divu, že pořád s něčím bojujete ☹ .

evaviki
3. bře 2012

@ined77 u nás ok, som s malým u rodicov, takže v skolke bol pondelok a utorok iba dopoledne.. Já som uz takmer ok, ale teda bol to masaker...

jitafol
3. bře 2012

No řekli jsme si, že v pondělí se do školky nejde. Teplota se drží max do 37,5 naštěstí to nejde výš. Ale kašle a kašle. Nejhorší je, že do práce v pondělí musím, takže bude hlídat děda. A pak další dny s ním asi zůstanu doma holt. Teď je otázka jestli jít na paragraf nebo vzít dovču....jenže tímhle tempem by bylo brzo po dovče☹

mjanca
3. bře 2012

ahoj holky
koukam, ze se tu marodi ve velkem. Tak preju vsem brzke uzdraveni 🙂
nemuzeme byt pozadu 😀 Lucka ma zanet prudusek a atb. Prinesla to ze skolky, zbylo jich z 86 deti jen 20, vsichni maji teploty, rymu, kasel, nebo spalovou anginu a anginu ☹. Nejaky hnus bacil se tam prehnal.
Zuzka ma opet zvysenou teplotu, rostou ji spicaky, asi 2 mesice a vzdy tak 2 dny v tydnu ma zvysene teploty a pak ok... je to normalni? nastesti uz jsou 3 prorizle, ted leze ten posledni. Dr. mi rika, ze pokud je to do 38, tak to byt k zubum muze. Ma malinko zadni rymu, asi 2x za den zakasle. No, uvidime, co se z toho vyklube
MM ma anginu.
Jsme rodina, co? Ja jakz takz drzim, malinko ryma, cely den tu dnes hlidala babicka, a kdyz jsem prijela, nemohla skoro mluvit ☹. A to zitra chce dorazit, ze ji nic neni, ze ma jen malinko rymu.

jitafol
3. bře 2012

@ined77 taky jsme se chystali po dlouhé době do bazénu. Byli jsme zvyklí chodit tak 1-2krát do měsíce a teď už jsme nebyli .... no co chodí kluk do školky. Zklamanej naštěstí není, jelikož jsem o tom před ním nemluvila. Už ho mám prokouknutýho, radši o tom před ním nemluvit, všeho se hned chytne a pak nedá pokoj🙂

urbisa
4. bře 2012

....dnešní noc zatím dobrá,nasadila jsem Sinupret,to už dlouho neměli,snad zabere.Teď jsem jim vařila tymiánový sirup,co mi známá doporučila-bylinky neublíží,tak jsem zvědavá jestli to bude mít nějaký efekt.V pondělí do lékárny,to zas bude suma,loni mi to dělalo od podzimu do jara průměrně 1000,-Kč za měsíc,tento rok je to lepší,tak snad se to bude jen a jen zlepšovat,i když někdy jsem velký pesimista....

mamkamarketa
autor
4. bře 2012

@urbisa o lekarnach mi ani nemluv 🙄 pripadam si jak sponzor tech farmaceutickych spolecnosti... desny. nevim jak to delaj socialne slabsi. spociltala jsem si,ze leden nas stal 1400,- vylety na pohotovost, leky, dolatky 🙄 fakt nevim jak to delaji lidi s nizkym prijmem 😔
na co je sinupret? jako na jaky druh kasle?

jinak u nas marodim pro zmenu ja 🙄 ryma jako tram, boli me uzliny,mam na nich ''boule'', v krku me skrabe.. no des 🙄

@urbisa bych si asi promluvila s ucitelkama. jako to delaji naschval,ze spoceny deti nechavaji v pruvanu?

babulinkab
4. bře 2012

Ahoj holky, u nás syn donesl ze školky rýmu, kašel, teplotu, dcera v pátek zánět průdušek (doplatky za léky 300), syn včera výlet na pohotovost (50+50 km) orl, zánět středního ucha 😒 😒 😒 😒
A já s mm jsme taky chycení 😒 😒 😒

urbisa
4. bře 2012

@mamkamarketa ...Sinupret je na odhlenění,působí protivirově a protibakteriálně,krásně spouští rýmu,kdysi jsme ho dostali na ORL,je na bylinné bázy,na kašle je myslím na oba ,raději se podívej na internetu,sestřenice malá ho dostala,když jí pořád píchali uši.Já kupuju Rymulky,ale v pátek v lékárně je neměli,tak jsem dala tady to.
....oni ve třídě musí větrat,to mi je jasný,ale proč to dělají u oběda to nevím,můžou to otevřít když odchází ven a pak to uklízečka zavřít,ale je to moc pro ně složitý,už nemám na to nervy,těším se až už budou ve škole,budu asi z toho zase zralá na psychouše,ale člověk si nevybere,že?
@babulinkab ....lékárny taky musí chudáci z něčeho žít,musíme je trošku podpořit 😀 ,ať jste brzo v pořádku!

lojzina
4. bře 2012

ahoj marodi,taky sme bravali sinupret,a je lepsi ho pry brat delsi dobu

ined77
4. bře 2012

ahoj 🙂 ,
tak to je děs tolik nemocí ☹ .u nás myslím zatím nic hrozného, katunka sice soplíkuje a pokud bude mít tu zelenou rýmu i zítra, skočíme si pro něco do nosíku k dr.
malý je lepší zdá se, teplotku nemá, rýmu už taky ne, jen ještě trochu kašle, hlavně spíš po ránu, přes den málo 😉 .
co se týče peněz nechaných v lékárně....ani nemluvím, to jsou neskutečné palby 😔 .

@evaviki ..tak to je fajn, zase chvilka klidu 🙂 .tak ať to zdravíčko hlavně trvá! 🙂

@jitafol ...taky už nic neříkám dopředu 😉 .jsou z toho pak zbytečné scény 😝 .my se párkrát plavčit dostali, ale fakt maličko, snad 4-5x...ani už nevím 😅 , tak jednou za čtvrletí 😀 .

@mamkamarketa ...jejda, ať jsi brzy v pohodě! 😵

@urbisa ..to fakt zavání snad schválností!...větrat se jak píšeš dá, když jsou děti venku...😖
ten sinupret koupím bez předpisu?...potřebuji dnes zajet do tesca, tak plánuju skočit do lékárny pro ten tussin a vzala bych i ten sinupret katunce...nám dr. pořád cpe ambrobene, ale mně přijde, že to nějak výrazně nepomáhá...jako rýmu to spustí a hleníky jí pak tečou proudem to jo, ale zahleněná je pořád☹.

@babulinkab ...jéjda, tak vám se to sešlo ☹ ....tak ať jste všichni brzy fit! 🙂

reruna
4. bře 2012

Ahoj, jdu vás jen pozdravit - brzo se uzdravte, my jsme zatím zdraví, jen já mám trochu rýmu...

ined77
4. bře 2012

@reruna ...super, držte se! 🙂
to bude mít @lojzina radost 😀 ...konečně je někdo zdravý! 😀

lojzina
4. bře 2012

@ined77 cau 😀 😀