Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
6. bře 2012

Kdo nekasle neni Cech

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

tak se pridavam do klubu pratel dni zavrenych doma ☹
tomas opet horecky, knoural,brecel. takze sme sli k nasi mudre se vcrejsi zpravou. celkem se zdesila 😕 no a hadejte v krku JASNA angina, zanet dutin a pocinajici zanet stredniho ucha. koukala na me jako na trotla, proc uz nema ATB, ze ty dutiny se MUSI vylecit 🙄 ze angina muze byt virova,ale proste na dutiny se musi poradne vylecit a ne strikat vinetku,jak nam tam chytre poradili 🙄
takze ospen na tyden po 8 hodinach, otobacid do ucha,ATB do nosu... se picnu fakt. at zije jaro joo a tedka knourra,ze ho boli brisko ☹ tak nevim,jestli to neni ze nic nejedl 😖

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa potes koste,zadni troskari 🙄 ,taky o nervy co?

lojzina
6. bře 2012

asi uz hrabe i detem,Maros i zpiva:pasli ovce Valasi.... 😅 😀

mates22
6. bře 2012

@mamkamarketa ach jo, no aspoň, že vaše mudra je rozumná (já teda ATB nemám ráda, ale když to je opodstatněný, tak proč se trápit zbytečně), aspoň se mu uleví, ten ospen je otravnej, že je po osmi hodinách a musej se ty děti budit - teda aspoň nám to prostě nedá bez buzení ☹

mates22
6. bře 2012

...já myslela, jak půjdem hned po o ven a on mi mladej usnul na mojí posteli - asi ho ty ATB přece jen trochu ještě brzděj v rozletu. Musím ho vzbudit, nebo bude večer šaškovat do jedenácti 😀

kammka
6. bře 2012

@mamkamarketa bříško bolí při angině a taky po tom ospenu...ale jak zabere, bude mu líp, neboj...

kammka
6. bře 2012

no je to mazec.. malá sice nekašle, ale pořád puch z nosu a pusy, hnus... atb má Duomox tbl, které jsou sice rozpustné, ale hnusné.. včera jsem jí to dala do půl decky džusu doma udělaného ze všeho možného.. asistovala mi u odšťavňovače, tak to do sebe kopla.. ale ten škleb.. ale ráno.. srkala to snad čtvrt hodiny. ale musela. bohužel. asi budu muset koupit nějaký sladký džusík, aby to pozřela bez řevu.
u jídla dělala taky šílený věci, až jsem vypěnila..a poslala ji do pelechu. takže poslouchá kocourka modroočka a já se modlím, aby usnula..

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@kammka pri angine boli brisko? 😕 ja ji v zivote nemela,tak nevim. no dneska mel 2x takovou srajdu,jeste nez dostal prvni davku ospenu. tak snad to k tomu...

a to ji nemohli dat ATB v sirupu? ja se celkem desim jak ho budeme v noci budit na ten sirup,vubec si nedovedu predstavit,ze by mel prasky? 😨
@lojzina ja si rikam,ze tim treba ''uzavirame'' sezonu 🙄 😅 hele a prothazin mu nepomaha?

@mates22 ja se ATB nebranim,kdyz jsou potreba. osobne nechapu rodice,co maji evidentne nemocne dite ATB potrebuje a oni mu je dat nechteji 🙄

kammka
6. bře 2012

@mamkamarketa malá měla anginu asi 3x a vždy se nejdřív poblila,to se jinak nedá popsat....ten natekej krk a hleny to dělají, ale bylo to vždy..
sirup právě MUDr. nechtěla dávat, protže malá je jinak fit a po tom sirupu jsou prý horší žaludeční potíže než po tabletách, jak je to sladký nebo co.. no co se dá dělat, asi i kvůli síle léku, je to přecijen pooperační stav, chce to velkou dardu...malý bude 4 a půl...zkusím jestli by to třeba nepolkla na půlky, to by mohla zvládnout líp...třeba na lžíci jogurtu..

urbisa
6. bře 2012

...taky se přidáváme k marodům,jeden je doma od včerejška(rýma,tuberácký kašel),druhý ode dneška-to samé.Naředila jsem Erdomed,Sinupret jsem zrušila,tak uvidíme jestli to pomůže.Když jsem včera jednoho odhlašovala ve školce,bylo mi řečeno,že už v pátek vypadal špatně,to mě namíchlo,měl jen slabou rýmu,tak jsem jim řekla,že jim tam polovina dětí kašle jak tuberáci,že tam nemají co dělat a bylo ticho po pěšině,nechápu to,kašel asi nevadí,a to některé děti se až nadavovali.Doufám,že neskončíme na ATB,u Matěje by mi to až tak nevadilo,ten měl poslední loni v červnu na dutiny,ale Kuba v prosinci na průdušky... ☹ Zítra posílám tatínka do lékárny,ať si to taky vychutná,mám objednaný dva Olimunovacy,pak potřebujem dvoje Rymulky,Tussin a Tantum verde sprej-tisícovka mu stačit nebude,ten bude kulit oči 😀

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@kammka aha,tak on nezvracel,ale srajdu mel dobrou. no treba probiotika pomuzou,ale nevim nevim 😒
tomas bere bronchovaxom prasek a davam mu to na lzici se sirupem

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@urbisa brzo se uzdravte! tomas ma ted ATB po 4,5 mesicich ☹
prosimte jsem asi mimo ale co jsou olimunovacy a rymulky?

kammka
6. bře 2012

@urbisa ono nezaškodí ty chlapy občas poslat na nákup, z výchovných důvodů... já už jsem zvyklá, že nastydnutí přijde u malé cca na 500,- Olynt spray, Vincentka spray, Mucosolvan,Sinupret, Sinecod nebo něco na kašel, k tomu bylinkové čaje , vše v dětské verzi a když chci něco pro sebe a chlapa... sice to jde z rodinné společné kasy, ale aspoň vidí, co to stojí.,naštěstí dost věcí vydrží na víc než jednu rýmu...

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa jak kdy....

lojzina
6. bře 2012

my ted nechali behem tydne pres litr v lekarne

urbisa
6. bře 2012

@mamkamarketa ...Olimunovac je na posílení imunity,novinka,takové ty bakteriální lyzáty...Rymulky jsou na rýmu na uvolnění nosu-přírodní,ty jim hodně pomáhají.Ten Olimun. nám doporučila dr. z alergologie,Rymulky zase dr. z ORL...

ined77
6. bře 2012

@mamkamarketa ...nestíhám dočíst, ale všimla jsem si..máte toho teda požehnaně 😢 .
a u nás s angínou bylo vééliké bolení bříška, v podstatě to začalo v bříšku + zvracení a až následně se z toho vyklubala angína 😝 .s tím jsme byli 5 dní na dětském, nikdo totiž nevěděl co mu je, bylo podezření na slepák a 3 den se mu objevily čepy v krčku 😒 .pak dostával penicil injekčně a pak ospen domů v sirupu.z toho pro změnu průůjmoval ☹ .

jdu zpacifikovat děti do vany 😀 .

ined77
6. bře 2012

co klub u zelené svíčky? 😀

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@ined77 on ma prave srajdu a boleni briska,na to si stezoval jeste pred prvni davkou ATB,ale nezvracel 😕
a nemas doma treba otipax doma? jednou denne ji kapnout do ouska jako prevenci.

ined77
6. bře 2012

@mamkamarketa ..to bude určitě od toho ☹ .i v nemocnici nám říkali, že to u angíny bývá....jakoby už nestačila sama o sobě 😒 .
kapičky nemám, nedostaly jsme ☹ .

ined77
6. bře 2012

@mamkamarketa ..ale mám doma ušní/oční kapky garasone, to mi dala dr. na moje bolavé ucho....ale píšou tam, nedávat nikomu jinému 😨 ...a ten otipax je asi jen na předpis že?

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@ined77 otipax je na predpis ☹ mate rozumnou mudru? nemuze vam ho napsat pro sichr? at ho mas doma

ined77
6. bře 2012

@mamkamarketa ...připíšu k seznamu a zeptám se 😅 😉 .ráda bych měla něco takového doma, při takové rýmě by prevence určitě neuškodila 😔 .

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@ined77 to urcite. nikdo rika,ze se kapat preventivne nema,nekteri dr. se k tomu nebrani. jenze ja si myslim,ze mensi skody nadela 3-4 dny preventivniho kapani do ouska nez resit zanet stredniho ucha.

lojzina
6. bře 2012

A co SUVY z NUDLI? 🙂

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@lojzina 😀

nebo zoufale matky 😀

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa taky dobry 🙂

lojzina
6. bře 2012

@mamkamarketa a co,je ti lip?

mamkamarketa
autor
6. bře 2012

@lojzina diky za optani. no uz je to o chlup lepsi,koupila jsem si bioparox a je to trosku lepsi. tedka me zacina skrabat v krku,tak nevim. budto si to vsugerovavam nebo nevim 😒