Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
13. bře 2012

@eyael Praha 1

Ortoptika Dr. Očka
Mgr. Martina Hamplová

Vodičkova 39
110 00 Praha 1

T: 224 152 051

eyael
13. bře 2012

@mamkamarketa díky, jj, to je ona, tu znám 😉

mates22
14. bře 2012

ahojky, tak po dvou dnech ve školce problitá noc, teplota třicet devět a stále zvrací, teda už jen vodu, nemá tak nějak co. Asi s ní k doktorce nemá cenu, co? Předpokládám, že to bude taková ta hnusná jedno-dvoudenní viróza i když já teda teplotu neměla. Kdo už ste prodělali, měly děcka i horečku? Teď čekám, kdy to skolí malého, to bude teprve dobrodružství, dcera už aspoň blinkala do kýble (většinou).............

ined77
14. bře 2012

@eyael ...aha...my měli také děsný problém najít fyzioteraputku...nemocnice totálně plná, nebrali....no nakonec se nám to povedlo jinde, ale za 4 měsíce paní otěhotněla a bylo to 😝 .naštěstí už byl malý v pohodě, tak jsme toho nechali .i na neuru říkala dr., že už to není potřeba 😉 .ale malý je narozený dříve jen o 3 týdny a cvičili jsme kvůli predilekci....preferoval jen levou stranu.
tak vám přeju ať se maličká brzy zotaví a cvičení můžete brzy nechat 😵 .

jinak všem ahoj 🙂 ,

u nás v pohodě, i mně je už daleko líp, ATB zabraly, tak jsem ráda 🙂 .
dočtu až dám kačenku spinkat 😉 .

ined77
14. bře 2012

@mates22 ...jééééžiš, chuďátka 😕 😢 .ty....malý horečku neměl, ale zvýšenou teplotu ano.ale myslím, že to probíhá jak u koho, takže ta horečka tam být určitě může ☹ .
přeju ať to máte co nejdříve za sebou!!! 😔

evaviki
14. bře 2012

@mamkamarketa
@eyael akurat to měření oči není presne.. Maly ma vadu cca 3dioptrie, ta pistol ( alebo co to je) odmerala iba pol dioptrie. Pytala som sa na ocnom, tam mi dr. vysvětlila, ze dieta nedokáže uvolnit oči, takže mu to odmera taku vadu, ako si dokáže korigovat zrak same. Takže ak ta pošlu na ocne, urcite chod na klasické rozkvapavanie.. Je to presne ( malému najpresnejsie odmerali zrak při operacii, kedy mal oči rozkapane snad 10 krát za sebou)

evaviki
14. bře 2012

@mates22 :(( tak držím palecky, nech to aspoň nechytil maly..
U nás uz piata noc s teplotami, zase 39,5. Teraz ma cca 38,5. Fakt mazec.. Potrebujem pře pečivo, ale kým ma teplotu, tak neprichadza do úvahy.. Njn, maly aj tak moc nepapa a já vydržim 😀

ined77
14. bře 2012

@evaviki ...jejda, ale to už máte teda dlouho tak vysoké teploty 😢 😨 .
pečivo...proto mám v mrazáku vždycky nějaký kousek housky a pod.,když je hlad, přijde to vhod 😀 .
držím palečky ať už se z toho malošek dostane ☹ .

mamkamarketa
autor
14. bře 2012

@evaviki jako myslis,ze to meri min nez ve skutecnosti? tomas odmitl spolupracovat na 3lete,tak nas tam mudra poslala. podle ty pistole ma ty oci hranicni na svuj vek. taky si myslim,ze to je blbina,pac on vidi jako ostriz. ja sama mam skoro 2 dioptrie a tomas mi hlasi jaky cislo tramvaje jede,pac ja to nevidim.
takze to beru s rezervou. uprimne,kdyby mi ted rekli,ze tomas potrebuje bryle hooodne bych se rozmyslela, jestli mu je dam.

mates22
14. bře 2012

@ined77
@evaviki holky díky, už aspoň nezvrací co hodinu a udržela snad i pití, tak snad už bude dobře. Teplotu jsme naštěstí srazili paralenem na 37,9, ale teda byl to s čípkama boj, dělala, jak když jí chci zavraždit.

@evaviki Ty dlouhý horečky mě taky vždycky znervózňujou, tuhle je měl malej sedm dní a skoro se nedaly srazit, taky tak max. na 38,5.....tak snad už to povolí, abyste nakonec neumřeli ještě hlady 😒 držím palce

mamkamarketa
autor
14. bře 2012

@evaviki ty blaho 5 dni s horeckama...chudak. to je dlouhy a jde to srazet???

evaviki
14. bře 2012

@mamkamarketa jj, meria to menej.. Ale spis u děti, tie nedokážu uvolnit oči na povel.🙂
Teploty zrazame, ked ma cez 39, v noci sa podaři aj to, ze je bez teploty, ale max dve hodiny a ma znova vyse 38. Inak mu dávám nurofen, zabera minimalne.. Striedat s panadolem nemozem, pak blinka.. Je to hnus, Dr. Včera vravela, ze to moze byt klidně 6 dni, ale já som dufala, ze stačilo.. Ako vidím, tak nestačilo ☹

mamkamarketa
autor
14. bře 2012

@evaviki chudak malej. a CRP ma v norme,vid?
no tak podle toho co rikas,tak ma ty ocicka tomas jeste horsi 😕 uprimne moc tomu neverim. obcas mu jedno ocko zakreju a vidi moc dobre. on mi hlasi na mostu legii,jaka tramvaj jede po nabrezi 🙂 beztak bych mu ty brejlicky asi nedavala. pokud by silhal nebo neco,tak je to jiny...

ined77
14. bře 2012

@mates22 ...tak to už snad bude lepší a lepší! 😔

@evaviki ...čípky si nenechá dát?...já vždy při něčem takovém sahám raději po čípkách, i když je to neskutečný boj, ale mám aspoň jistotu že to nevyblinká 😔
to je fakt děsné ☹ .

evaviki
14. bře 2012

@ined77 nenecha.. ked som sa s nim chcela domluvit dobrovolne, ze by som mu ho dala, ze mu pomoze a pod. kecy (obvykle zabera), tak nadsene suhlasil.. ale ukazalo sa, ze si myslel, ze on bude davat cipek mne a nie ja jemu 😀DDDDDD to pak hned nesuhlasil 😀
@mamkamarketa ak nema problemy, tak to neries.. keby nevidel, tak by si to vedela.. drobne vady (dalekozrakost) sa vekom lepsia, takze to mozu klidne zmiznut.. ja som ziarivy priklad.. v troch rokoch som mala 5ky a dnes bryle nenosim (i ked vadu mam)

mates22
14. bře 2012

@evaviki já jí ho dávám bez ptaní, prostě chvilku vydržím řev - cítím se teda jako tyran, ale za tu teplotu pod 39 mi to stojí :-d

evaviki
14. bře 2012

@mates22 njn, jenze ja ho neudrzim.. a mam zasadu, neklamat mu.. potom mi veri,ked ide k dr.,alebo niekam a je spokojny 🙂

mates22
14. bře 2012

holky, trochu mimo téma, teď jsem koukala na net a ten autobus v tý Belgii mě teda dost zasáhl, bulím jak malá - já se vždycky děsně bojím, když jedou se školkou na výlet, ale zase nechci jí kazit radost a utěšuju se, že výletů je spousta a nic se nikdy nestalo...a teď tohle, i když ne u nás, jsem fakt totálně v šoku ☹ , co jsou proti tomu naše starosti

mates22
14. bře 2012

@evaviki to já jí nelžu, řeknu jí, že dostane čípek, akorát na její nechci nedám - řve spíš preventivně, jak už ho tam má, tak je v pohodě... a na injekci a tak taky musíme předem upozorňovat, jinak to bere jako zradu

mjanca
14. bře 2012

ahoj holky
Lucka alergologii zvladla. Prvni dychala do trubicky, ale nemela takovou silu, takze se nic moc neukazalo, hodnoty ma pry nizsi, ale to muze byt tim malym foukanim, ale pry to nevypada na astmatickou krivku 🙂 Uf 🙂. Mame doma trenovat foukani. Pak ji testovaly, dr. dala roztok na ruku a pichla, malinko, Lucka nebrecela a po 20 min. se ukazala malinka reakce na roztoce. Jinak nic! 🙂. Druhe UF 🙂. Zatim pry nechame autovakcinu a aerius, na dalsi kontrolu v cervnu. Jsem fakt rada 🙂. Za statecnost jsem ji slibila vylet na Dobris za babickou do prace a zaroven moji prace, tak mizim a doctu vecer 🙂.

ined77
14. bře 2012

@evaviki ...😀...no já vím, je to s nima boj 😅 .

@mates22 ...přesně, taky mě to dostalo 😢 .

a já se teď tak naštvala...povím vám to s dovolením, i když je to mimo soudek 😔 .
poprvé jsem kupovala něco na aukru, šlo o balík věciček na holčičku 2-3 roky,35 ks, balík jsem získala za nějakých 860 kč s poštovným...a teď mi došel...15 věcí je vel.80-86! 🙄 a další půlka z toho co velikostně odpovídá je tak na kluka ☹ .tak mám fakt radost 😖 .no pošlu to zpět, tohle nepotřebuju...nač jsou mi 4 zimní kalhoty vel.80?...ty neobleče malá už teď skoro, nehledě na to že je tu jaro...vím pitomost 😔 , ale naštve to ☹ .

ined77
14. bře 2012

@mjanca 🙂 ...super, fajn zprávičky 🙂 ! výletík si užijte!!! 😵

mates22
14. bře 2012

@ined77 to je škoda, já mám s aukrem dobrý zkušenosti, ale je fakt, že balíky už taky neberu (vzala jsem jednou, velikostně celkem dobrý, ale věci fakt onošený hodně) - to si radši vyzobu více věcí od jednoho prodejce, tak asi poučení pro příště 🙂 a hlavu vzhůru

ined77
14. bře 2012

@mates22 ...díky 🙂 .psala jsem jim, že to vracím, tohle neodpovídá popisu ani trochu...bohužel...doufám, že se zachovají správně a přistoupí na vrácení...zatím jim negat.hodnocení nedávám, počkám...až jak se ozvou.mrzí mě to☹.navíc něteré věci opravdu ošklivé, žmolkaté, chlupaté a i peří z nějaké andulky či z čeho jsem tam našla 😕 .
jsem fakt zklamaná...kupovala jsem už x věci tady nebo na MMB, ale tohle jsem ještě nezažila teda ☹ .kurnik, taky prodávám po dětech, ale popisuju kde jaký detail....no a takhle zprasit velikosti, to už mi hlava vůbec nebere 😔 !
no tak nic no....šup zase k bacilům 😅 .

mates22
14. bře 2012

@ined77 😀 😀 naše zabacilovaná, spíš zavirovaná, právě spí, nechápu jak může, mladej tu huláká jak na lesy a plazí se po ní a ona chrupká...snad jí to aspoň ulevá 🙂

reruna
14. bře 2012

@evaviki teda vás se ty horečky drží tak dlouho☹ nurofen nám taky moc nezabíral, jedině to střídání s panadolem po 3 hodinách, ale když to blinká, tak bych zkusila ty čípky, náš je taky nechce, tentokrát jsem je dávat nemusela, ale kdyby bylo nejhůř, tak bych vysvětlila a prostě dala i přes řev, s tím že chápeš, že je to nepříjemné, ale že to pomůže... nám taky pomáhalo osprchování a zábaly na sražení teploty...
Míša je už úplně v pohodě, už tady zase řádili od nudy, Luki zatím dobrý. Akorát má Míša po té chřipce zvětšené uzliny na krku - je to normální, nebo máme zajít raději k dr?
@ined77 no tak to oblečení naštve, ale je to asi poučení, pro mě jsou takové balíčky oblečení podezřelé, když nevím přesně, co tam je a nevidím aspoň fotky...prozatím co jsem nakupovala tady nebo na mmb, tak jednotlivé kousky, nebo více věcí od jednoho prodejce... a je ti už lépe?
@mates22 je to fakt hrůza ten autobus 😢

evaviki
14. bře 2012

Hmm, odpolední hodinka bez teploty skončila a zase ma 39.. Já viem, ze mi mudra vravela 6 dni, ale toto uz je 5 noci,5dni.. Fakt sa uz o něho bojím, tak dlho také teploty.. ☹

ined77
14. bře 2012

@reruna ...děkuju, mně už je docela dobře...teda ta noha pořád zlobí, ale krk už skoro necítím, ATB zabraly 🙂 .
s věcičkama to vypadá dobře, prý není problém to vrátit a pošlou mi zpět penízky..tak snad to dopadne dobře 😉 .fotky u toho právě byly!...ale měla jsem prostě za to, že je to opravdu na 2-3 roky ☹ ....našla jsem tam dokonce i mikinku vel.74 ☹ !..no poučená jsem 😒 ....zůstanu u kusů tak jako doteď 😝 😉 .
super, že je malému už líp! 😵 ...ty uzliny ale nevím, já bych s tím asi k dr. skákla...jistota je jistota 😉 .

ined77
14. bře 2012

@evaviki ...a co je malému vlastně???...co doprovází tak dlouhodobé horečky? 😨 ...musí být chuďátko z toho vyčerpaný ☹

evaviki
14. bře 2012

@ined77 vyčerpána som spis já, tie děti mají neskutečnou výdrž 🙂 dnes dopoledne mal 38,3 a běhal tu s mokrym hadrem a utieral prach 🙂 je to "len" viroza.. 6 dni teploty cez 39 sprevadzane hnusným kaslem.. Tak asponze ten kašel nema taky sialeny...