Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@lojzina no opravdu do ty mandle vkladam hodne nadeji .
nema senou rymu?

lojzina
21. bře 2012

@mamkamarketa tak at vam to pomuze,u nas teda zatim nic moc,nemocnej je,ikdyz mozna o kapku min 😅 .Tak muze mit,spis sennou nez ze tu klasickou...jinak mu nic neni...

a pujdete na tu oper.laserem?

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@lojzina tedka urcite neco kvete...ja celej zivot jsem nemela alergie,ale na podzim sme byli na dovce a to byl des 😖 no a tedka furt smrkam.uz jsem si vzala xyzal a je mi lip 🙂 takze na stary kolena mam asi alergie 🙄
jojo jdeme na laser. jak tu madli brali malymu?

lojzina
21. bře 2012

@mamkamarketa normalka,zaintubovali a pusou ji vytrhli 🙄 🙄 🙄 ,trvalo to 20min

anta
21. bře 2012

@mamkamarketa - my máme vytrhnutou mandli a uznávám, má to rozhodně něco do sebe, od té doby jsou pryč komplikované rýmy, Honzíkovi i čistili ouška, panč je měl zanesená a fakt dobrý 😵

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@lojzina uuu aspon spinkal. driv se to delalo za ziva 😖

@anta je tak vam to pomohlo 😵 tak doufam,ze nam to pomuze take 🙂 praveze tomas ma v usich vodu,takze mu je propichnou,odsajou vodu, vyndaji mandlicku a tak...

anta
21. bře 2012

@mamkamarketa - měli jsme přesně to samé, Honzík měl zacpané obě uši a velmi špatně slyšel, jak jsem s oblibou říkala, měl v uších nudlovou polévku (fuj, to jsem prase 😀 😀 😀 ), takže to udělali najednou, zákrok trval cca 20 minut, připrav se na to, že po narkóze ti bude malý trošku vyvádět, ale jen proto, že bude zmatený, tak se toho nelekej a připrav si svaly, možná se s tebou bude chtít prát 😉 Pomohlo to stoprocentně, vážně, nekecám 😵 😵 😵

mates22
21. bře 2012

teda holky, už zase sem vytočená z toho oblíkání ve školce - ráno zima, tak má malá mikinku a jarní bundu, ale zateplenou, mikinu schovám do pytle, že jako odpo půjde jen v mikině domů a se školkou ven v bundičce a co myslíte............... učitelky jí navlíkly mikinu i bundu (no ona si jí asi vyhrábla sama, ale prej jí paní učitelka řekla, ať si jí vezme), to musela bejt vařená, nám v deset ukazoval teploměr 16 stupňů. To je fakt hrozný, to aby člověk tahal věci furt sem a tam................

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@anta tak tomas slysi celkem dobre,nebo mi to prijde 😕
hele a trpeli ste na zanety stredniho ucha?

anta
21. bře 2012

@mamkamarketa - nene netrpěl na zánět, to nestihl, jak se vyjádřil jeho oblíbený pan doktor, přišli jsme za pět minut dvanáct. Tak ať si Tomášek zkusí zacpat jedno ucho a polohlasně mu něco řekni, jestli to po tobě zopakuje a takhle to zkus na obě ušiska a uvidíš, jak vypadá 😉
Na záněty jsem trpěla já jako malá, taky kvůli tomu mám umělý bubínek v levém uchu a pravé mě ještě čeká 😖 Třicet let jsem byla hluchá a nahluchlá a teď slyším i trávu růst 😀 😀 😀 Občas bych raději neslyšela.

berenika39
21. bře 2012

@anta ahoooj🙂
petrovi to taky takhle udělali, i s ušima🙂, a nic...ráno a po odpoledním spaní je jak poleno. dneska jsme byli na kontrole, a prý by to neměla být jakože sluchová vada (mluví čistě, vyslovuje písmenka, vyvíjí se dobře, tak prej kdyby trvale hůř slyšel, poznalo by se to), ale zase plný ouška volný tekutiny. nic mu není, nemovcný nebyl od prosince, atb nula od roka a půl, žádný záněty stř ucha, nic. prej jak měl velkou tu mandel, tak má vpáčený bubínky nějak a ta tekutina se tam drží. je objednaný na sluch. vyšetření a podle toho se uvidí.
Moje máma je neslyšící, takže mě tohle ubíjí....

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@anta to nestihl 😀 tomas to stihnul hodnekrat ☹
@berenika39
tomasovi delali jakysi sluchovy test (nejakym pristrojem) a to mel pry uplne v poradku...tak nevim 😖
berenika tomas ma pry vpaceny bubinky. ale on to ma od tech zanetu. casto si stezuje na bolest. ale spis to bude tim tlakem 😒
drzim palce, verim,ze to bude ok.

berenika39
21. bře 2012

@mamkamarketa petra poslali na audiometrii, zrovna to tu zkoumám🙂
http://vysetreni.vitalion.cz/audiometrie/

už máš termín na tu mandli?

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@berenika39 19.4. s tim,ze sme nahradnici. tak doufam,ze to bude treba prespristi tyden 🙂
aha,tak tomasovi delali neco trosku jineho,ale nazev faaakt netusim. jdete na to do modran?

berenika39
21. bře 2012

@mamkamarketa no jasně, nadeem to jistí...dneska zase spokojenost, poštourali se mu v uších, nose, krku a nic, držel jak pecka🙂.
Jo, a pozor - hned vedle je pouť, takže až půjdete pak na kontrolu, vem si víc peněz🙂))). Autodrom, řetízák, skákací hrad, cukr.vata, perníčky 😝 😝 🙂

Třeba se tam pak potkáme🙂).

anta
21. bře 2012

@berenika39 - ahooooooooooooooj 🙂 Vpáčené bubínky, panebože, tak snad vám s tím pomůžou, to chápu, že tě to ubíjí, ale ty jsi holka šikovná a zvládáš to na jedničku 😉
Audiometrie jsem si taky užila dost, vadí mi ta zvukotěsná kabina, mám pocit, že mi prasknou bubínky 😝 😀

mamkamarketa
autor
21. bře 2012

@berenika39 cmoud 😀 pout nas nebere. tomas je po me, nenavidi ten kraval 😀 😉
Peta je sikula 😉 I kdyz musim pochvalit i toho naseho mladika. vcera mu brali krev ze zily, sel se tam predstavit,sedel sam. ani na klin nechtel. ani nepipnul akorat hucel do sestry,ze mu koupim auticko 😀

berenika39
21. bře 2012

@anta kde jsi schovaná? máte asi soukromou, vidˇ, to chápu🙂))
No docela mi vysvětlili, o co jde, abych mohla petu na to připravit doma (pohrát si se sluchátkama a tak), i od mámy vím, co to je, mě nevaděj ty mudři, mě vadí ten strach, aby náhodou petr neměl to, co máma a fakt nebyl hluchej. Je to nepravděpodobný, mámina vada není geneticky podmíněná, ale prostě - bojim, no.

berenika39
21. bře 2012

@mamkamarketa já taky kolotoče nesnáším, ale petr má jiný názor🙂

anta
21. bře 2012

@berenika39 - jsem schovaná v soukromkách - Drobečci z třetího trimestru a Konečně ozubení pidipuboši 😉 Jinak se tady občas bezprizorně potuluju 😀 😀 😀 😉

anta
21. bře 2012

@berenika39 - Jů, my měli doma sluchátka na traktoristu, ale už je nemáme, vypadali jsme v nich jak ten z vesničky mý střediskový 😀 😀 😀 Už je nemáme - taky jsme si je mohli schovat pro vás na učení 😉

berenika39
21. bře 2012

@anta v pohodě, já jezdím na kole s ušima 😀 😀 😀 , takže máme🙂 hodná, dík....

anta
21. bře 2012

Jdu halí belí, mám toho plný kecoury, tak dobrou holčiny a děťátka "moje" 😉 😵

marjama
21. bře 2012

@mates22 jééé, no že by si ty atb Martí dala sama a mačkala sama píst, no o tom se mi může leda tak zdát 😀 Stříkačku jsem zkoušela právě od toho Nurofenu, ale Martí drží ty rty tak pevně u sebe, že nemám šanci nic do pusiny protlačit 😠
@lojzina tiše závidím, že nemáte s podáváním atb problém, óóó, vy se máte 😀
@mamkamarketa no u nás bohužel nezabírá ani slíbení čehokoliv ☹ bonbony, kinder vajíčko, brumik, prostě nic. Dneska jsem jí utáhla na to, že zítra přijede babička s dědou a že jí přinesou překvapení, to kupodivu zabralo, až jsem se divila, ale co vymyslím na příští dny? Ach joooooooooo.
No taky jsem doufala, že vyndáním mandle ty záněty stř. ucha pominou, ale asi to tak bohužel nebude ☹ Uvidíme, jak budeme válčit dál. Asi k tomu má dispozici, protože já měla uši píchaný snad 20x ve věku od 3 do 4 let. Ale slyším normálně, žádné poškození sluchu z toho nemám. Tak snad to nějak zvládneme.

ined77
22. bře 2012

ahojky 🙂 ,

u nás zase o chloupek líp řekla bych, i když katunka měla ráno zase zvýšenou teplotku 😒 ...a vůbec jsou oba pořád dost unavení a taky ukňouraní že 😅 😝 ...ale to chápu, nebaví mě to mě, tak proč by mělo je ☹ .
včera jsem na chvilku vypadla, jen pošta, banka, atd.....dobrá hodinka klidu 😅 .akorát to skolilo MM, takže pro změnu soplí on...jen doufám, že už to na nás nevleze 😔 .
a dnes jedu cvičit 🙂 ...někdo vypadl, tak jsem se jako první náhradník dostala...těším se 😉 ...i když se zase dobře 3 dny z toho budu dostávat 😀 .o víkendu jsme sami, ale to už trošku doufám, že se dostaneme pomaličku i ven 😨 .akorát já se nemůžu vyhrabat z té kopřivky....dávám si 1 x denně aerius, ale zatím nic moc...nemáte někdo nějaký fígl na ni? 😅 ...v pondělí s tím budu muset asi zajít...vůbec netuším z čeho...z ATB to těžko bude, ty už neberu od soboty.napadl mě ještě nový sprcháč - adidas nebo pomeranče, moje večerní droga 😅 , ale zase z jednoho denně?...jinak nevím 😕 .

@mamkamarketa ...děkujeme 🙂 .já už si raději neříkám vůbec nic....jen pomyslím, že bychom třeba něco někde mohli a je to všechno v pytli 😝 😀 .ale samozřejmě by to bylo super 😉 .
tak to vám do mandle už uteče...aspoň prožijete ve zdraví velikonoce 🙂 .

@marjama ...tak to jsou pěkné zprávy, brzy bude martí jako rybička! 😵
u nás se dávají ATB taky stříkačkou od nurofenu...a teda klep klep, většinou v klidu.už si dá říct...dřív to bývalo mnohem horší 😅 .
katunka mi to samozřejmě plive, tak s ní je boj, ale ona je zase moc malinká....to se doufám poddá.
jo k tomu focení ještě....matýnek se ve školce fotil před vánocema, ale to byly fotky jednotlivců....vy asi máte ale namysli ty hromadné 😉 ...takovou ještě nemáme 🙂 .

@lojzina ...a kdy si pro mě v to pondělí přijdou? 😀 😀 😀
držím palce ať vydržíte zdraví co nejdéle! 😵

@mates22 ...tak to jsem ráda s těma ATB, snažím se na to fakt dávat pozor, ale v noci se holt stane 😝 .dnes dostal matýnek dávku přesně 😵 .
budík samozřejmě opět v 6h 🙄 ....měla bych si asi už zase zvykat..oni jsou v létě jako kohouti 😔 😀 .zase ale.....když je pořádně vyšantím dopoledne venku, tak by mohli oba pěkně chrupkat po o spolu 😎 😉 ...za to jsem fakt ráda, ale bojím se, že už to dlouho trvat nebude 😝 .
já se tááák těším ven 😅 .
včera jsem si udělala při cestě radost...koupila jsem kytičku tulipánů 😵 .

ined77
22. bře 2012

@berenika39 ..ahoj 🙂 , tak i já jsem do toho kopla a jsme objednaní na logo na 26.4. 😉 .už mám vyfasované i doporučení od naší dr., tak jsem sama zvědavá jak bude matýnek spolupracovat.ale snad jo 🙂 .má pak slíbenou cukrárnu a pojedeme jen my dva, tak to bere jako výlet...bobek 😅 😵 .

@mates22 ..s tím oblékáním...zase to ber tak, že je lepší když je oblečená víc než míň...16st. zase není bůhví co 😉 .
taky už jsem přemýšlela nad tím, co mu do skříňky dát a hlavně JAK mu vysvětlit co si kdy má obléct 😀 .na podzim to byla opravdu vyšší dívčí 😅 .

berenika39
22. bře 2012

@ined77 super, za to nic nedáš, když to bude k věku, počkáte, když vám něco doporučí, budete trénovat🙂, je tojen jako hra, petr to nebere nějak vážně, jen tak mezi řečí se "učíme", jde to...

lojzina
22. bře 2012

ahojte,vrhla sem s ena jarni uklid cehokoliv v baraku 😀
@ined77 v 9.30.SEC 😀 😀 😀 😀 😀

ined77
22. bře 2012

@berenika39 ...v to doufám, že to tak bude.říkala jsem máťovi, že si tam bude s paní jen povídat a hrát 😉 .

@lojzina ...dojdi i k nám 😉 😀 ....ale já už se taky činila...zbývají jen okna a komora 😅.na něco je ta karanténa dobrá 😅.
tak v pondělí v 9.30 čekám dole před barákem 😀 mám si vzít nějakou tyč nebo tak něco? 😀 ...koště? 😀

lojzina
22. bře 2012

@ined77 no tak jeste by to chtelo,okna uz teda mam ale vzadu mame takovou komurku kde se odlozi kdeco sa vsechno,taky to tak vypada 🙄 ...
no hlavne ridicak 😀 😉 🙂 ...
Ve vasi skolce to nebude?my loni proslvihli...byli sme nemocni