Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
26. bře 2012

@ined77 110 cm a něco mezi 15-15,5 kg, už měl i více, ale vždycky po nemoci zase zhubne☹

berenika39
26. bře 2012

@mates22 určitě, ono to není sranda, vím podle sebe. kdyby se s mojíalergií dělalo něco v dětství, nemusela jsem mít astma jak blázen. Astmatu se právě dá předejít tím, že se to podchytí a řeší včas. Nerozjede se to. Sice nejsem nadšená, že bude odběr krve a brekot, ale lepší než trápení celý život, mám zkušenosti☹.
Když budete mít výsledky negativní, jen dobře, ale když pozitivní, dá se s tím něco dělat a vést život v pohodě.

ined77
26. bře 2012

@reruna ...hmm, no my jsme na tom podobně, ale maty je o chlup menší.před nemocí měl 15,3 kg a teď má určitě zase o dost míň 😒 .ale vyloženě vychrtlý není, je prostě drobnější 😉 .
já měla v první třídě 16 kg 😅 .

berenika39
26. bře 2012

@ined77 samé žížalky tu máme, petr má 14,30 😅

reruna
26. bře 2012

@ined77 no jenže míša má už 4,5 roku a vychrtlý je, samá kost a žebra mu spočítáš i přes svetr☹ to Luki ho brzo dožene, už má 14 kg, a to je o 2 roky mladší

mates22
26. bře 2012

@berenika39
@ined77
@reruna

naše žížala měla na 4 letech 110 cm a 14,5 kilo...ale možná to holčičky mají jinak 😉

reruna
26. bře 2012

@mates22 tak to je ještě větší žížala, než ten náš 😉

berenika39
26. bře 2012

@reruna petr má sestřenku, přesně o rok mladší, a ta je větší než on a o kilo a půl těžší🙂 Já už to přestala řešit (aspoň si to říkám), táta je malej, já taky nic moc, nemá být po kom. Jí úplně normálně, tak snad ví, co dělá. Blbý je, že stačí nějaká jakonemoc s nechutenstvím a šup, pracně nabraných dvacet dekaje fuč☹

marjama
26. bře 2012

@reruna
@berenika39
@ined77
Tak to my jsme pořádný kus ženský 🙂 I když je fakt, že poslední dobou se Martí vytáhla, ale váží pořád stejně, čemuž se teda divím. Teď máme 102 cm a 16 kg.

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@marjama
@reruna
@evaviki
holky dekuju 😵 ja vim,ze to neni narocna operace,ale nerva mam 😅
ale mate pravdu,ze to je takhle lepsi. lecba sokem 😅
hele nedavaly ste nektera prvni noc diazepam? jako kdyby bylo nejhure 😉
@berenika39 no ja doufam,ze ve stredu bude stacit,aby sme sli na ten andel. nevim jak to bude mit Matt s praci,ale jak ho znam,minimalne bude makat z domova 🙄 ale zase to vedel den dopredu,tak mu dam pohov 😎 tak rekni cmoudovi,at napise dalsi aerius nebo zodac je volne prodejny tusim. v dnesni dobe vas na alergologii vezmou az v zari 🙄
jinak jak ste tu resili vahu/vysku. dneska sme byli pro potvrzeni u dr. a tomas ma ve 3r4m celych 98cm a diky nemocem spadnul na 12,2 😒 koukam,ze ale ostati mate mnohem vetsi deti...no jo, mam prcka,ale je muj 😵

berenika39
26. bře 2012

@mamkamarketa aha, to mě netrklo, že můžete na kontrolu do té stroupežnické...tak někdy jindy, no🙂.
Čmoud nám aerius dá, když si o něj řeknu, ale to neřeší problém, když se zjistí, že je alergický jen na něco, dá se to vypustit (něco a někdy), a nechci ho cpát zbytečně lékama naslepo. Alergoložka je moje, termín mám za měsíc přesně.
Hele, co ja malý, to je hezký, a když ne, není toho moc 😉 😉

berenika39
26. bře 2012

@mamkamarketa mě dali na tu první noc čípek rectodelt, ale o diazepamu nic. Aby po něm nepal tvrdě...lepší at se vzbudí a vysmrká a tak...nevím, no...poptej se, oni ti řeknou. A máš ty telef čísla - jedno je i nonstop. Tak neboj.

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@berenika39 aha,tak to je dobry,muz cekal na alergologii snad 4 mesice a pak mu beztak rekli,ze pro nej neni lek (ma IL) takze bere aerius pro deti 😅
tedka sned kvetou lipy jestli se nemylim.
no on ten andel je pro nas 10min tramvaji. se obbavam,ze muzik zase bude zahlcen,tak si radsi poradim sama 😉
hele btw. na ty kontrole zase koukaj optikou?

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@berenika39 rectodelt ty dali oni? nebo si ho mela? ja mam doma diazepam... smrkat? nerikej mi,ze bude smrkat krev,to me vomejou 😔

berenika39
26. bře 2012

@mamkamarketa nemusej tě vomejvat, fakt klid. nebude smrkat krev. nejdřív teče takový vodnatý něco, růžový, ale krev fakt ne, ta rána nekrvácí, jen je to tam všechno podrážděný. smrkat nejřív nesmí, asi tři hodiny, jen utírat nos, a pak už právě zase musí, aby se to tam nehromadilo. petr tu první noc prostě moc nespal, měli jsme ho u sebe v posteli, když chtěl, tak se vynudlil a pospával dál. rectodelt mi dali, jak je zaintubujou, tak ten hrtan může být podrážděný, ale fakt je to jenom pro jistotu.

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@berenika39 no se mnou to svihne 😖 jeste ze to nebude krev 🙂
jeste mi prosimte rekni jak dlouho to z nej potece?
no tak holt budu celou noc litat z loznice do pokojiku s kapesnikem..

llllucka
26. bře 2012

Díky za rady.Už jsem ho objednala ve středu na výtěr z krku a nosu a vemu si rovnou kontakt i na alergologii.Ten aurelius je na předpis?

llllucka
26. bře 2012

Ještě jedna věc,navedla mě na ni kamarádka.Alergologie mě napadla,protože máme psa,ale syn cca od roku úplně odmítá mléčné výrobky.Ze všeho krom klasického mlíka zvrací.Alergii na kravské mléko se z odběru neprokázala a kamarádka mi říkala,že se tou rýmou může projevovat ta nesnášenlivost na mlíko.Prý z toho nezvrací,ale vadí mu to třeba jinak.No nevím.

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@llllucka aerius je na predpis

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@llllucka a v kolika letech mu delali testy? onou tech malych deti to byva zkreslene... nema ekzem?

lojzina
26. bře 2012

@llllucka ahoj,jestli muzu reagovat? 🙂 -aerius je na predpis...jinak myslim ze nutne se alergie na cokoli nemusi v testech ukazat...

lojzina
26. bře 2012

@mamkamarketa v kolik zitra jdete na to?

llllucka
26. bře 2012

@lojzina:no,já bych byla ráda,kdyby se konečně něco prokázalo.Dr. mě pořád tlačí,abysme šli na gastro,že to není normální.To zvracení mám podchyceným,protostě s jogurtem se od něj musí na kilometr daleko.Ale ta rýma mě štve a mám strach,aby se z toho nevyvinulo astma.

@mamkamarketa:díky,řeknu manželovi,ať nastuduje a předepíše.A na co jdete vy,na trhání mandlí?

lojzina
26. bře 2012

@llllucka my na gastru byli,ale kvuli ekzemu,nedelali tam nic jinyho nez odbery krve,mozna jak u koho...

lojzina
26. bře 2012

@llllucka jinak s tou rymou ti nepovim... 😒

llllucka
26. bře 2012

@lojzina:my už právě máme za sebou odběr a sono břicha.Takže jediný,co by mu tam mohli dělat,aby na něco přišli je sonda a to nechci,jinak už ho v životě k doktorovi nedostanu

lojzina
26. bře 2012

@llllucka aha...dr vas tam posila kvuli zvraceni?

mamkamarketa
autor
26. bře 2012

@lojzina v 840... jinak super profilovka 🙂

@llllucka sonda do bricha je hnus (delali mi ji jako diteti) ale tenkrat mi dali ''oblbovak'' takze si nic-moc nepamatuju. ale urcite bych nejdriv zkusila alergologii. hele nemluvila si luthien.k? je desne sikovna a zabyva se alergiema-treba poradi 😵 nam pomohla (s manzelem) narozdil od dr 🙄
http://poradna-atopicky-ekzem.webnode.cz mrkni sem-to jsou jeji stranky

lojzina
26. bře 2012

@mamkamarketa diky...
uz tak rano?to je dobre 😉

ined77
26. bře 2012

@reruna ..tak to je dost chuďounký, ale pokud je jinak o.k., tak prostě takový je, zvlášť když má takový být po kom 😉 .třeba nějakým sportem později zesílí 🙂 .a jak papká?...ty nemoci mě taky vždycky štvou...loni při těch rotavirech měl matýnek vstupní váhu do nemocnice necelých 12kg...za ten týden na to mu také lezly žebra a lopatky, to byl hrozný pohled ☹.jinak naše katunka matýnka s takovou taky brzy předežene, už teď má stehýnka pomalu silnější než on 😀.je ale pravda, že ona je opravdu všežravec...jí chutná i papír 😅 😀 .

ale je fakt, že tady jsou opravdu samí drobečci 😵 .

@mamkamarketa ...tfuj tfuj tfuj 😵