Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
9. dub 2012

ahojte 🙂 ..muzete sedet?ja jo,pac sme nebyli doma 😀 😀 😀 😀 😀
@marjama
@mates22 tak dnes rano dobry,rekla bych ze uz to neni takovy jak to bylo celej tyden,tak mozna jidelm to bylo...snad... 🙂

mamkamarketa
autor
9. dub 2012

ahoj,doufam,ze vsichni jsou zdravi. tomas jde zitra po 7 (!!!!!!!!!) tydnech do skolky.
doufam,ze tam vydrzi minimalne dalsich 7 tydnu 🙂

mjanca
9. dub 2012

ahoj holky
Lucka zitra do skolky nejde, venku jeste pokaslava, ale mnohem lepsi to je 🙂, asi ji ve stredu uz dam 🙂
tak snad nam ti prdolkove tam vydrzi dlouhou dobu, vsem preju tydny bez nemoci.
Lucka na chate nakonec byla, meli narizeno byt co nejvice v chate a asi to i dodrzeli, tak jsem rada. Zuzka kasle o neco vic, ale taky zadna traga.
TUK TUK TUK! 😀

marjama
9. dub 2012

@lojzina já i Martí sedět můžeme, tatínek to nepřeháněl 🙂 A jiní koledníci u nás nechodí.
@mamkamarketa My jsme měli s Martí podobnou pauzu v souvislosti s vyndaváním mandle. Martí šla po 8 týdnech. Tak ať to malej zvládne dobře!
My jsme dnes byli venku 3 hodiny. Martí drandila na kole. Sundali jsme jí přídavná kolečka, ale musíme jí držet za sedlo, sama by ještě spadla. Ale už trochu líp chytá balanc, s těma kolečkama na tom kole seděla jak na tříkolce 😀 Takhle aspoň cítí, že když nebude šlapat, tak žuchne 😀

berenika39
10. dub 2012

ženy, petr měl v šest ráno záchvat, nemohl zakašlat, dejchat, úplně z ničeho nic, celou noc klidně spal a když se probudil, byl úplně mimo. sem myslela že umřu hrůzou. dala jsem ho do otevřeného okna, nadejchnout můj berodual a po čtvrt hodině začal dejchat jakoby normálně, ale nešlo mu to nadechovat. vlítla jsem k doktorce - naštětstí jsme byli úplně první, hned ho vzala, poslechla ho, dala další ventolin, zase poslechla a prej to může být laryngitida nebo astmatickej záchvat, že to přesně neví, když to má poprvé a bez příznaků. máme ventolin, mucosolvan, rectodelt čípky na noc kdyby se mu to opakovalo a ve čtvrtek na kontrolu.
se bojim. už je ok, ale sípe to v něm. v noci u něj budu sedět. ach jo.

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 😨 co to ctu? 😨
nejses ty nebo muz astmatik? tohle zni jako astmaticky zachvat 😕

berenika39
10. dub 2012

@mamkamarketa jo, já mám astma od 17ti let. mě to právě taky přišlo, jenže astma snad není jako z ničeho nic, postupně se vyvíjí, a on to měl jak blesk z čistýho nebe. doktorka se přikláněla k tý laryngitidě. mě klepne.

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 aha,tak snad to nebude nic vazneho. ale ja jsem zase zila v predstave,ze larygitida se vyvine postupne-z kasle 😕 a ne z niceho nic? a co ted ? jak je malymu?

ined77
10. dub 2012

@mates22 ...jejda, no to je prostě tím počasím...chvilku je dvacet, z toho kolem nuly ☹ .

@reruna ...tak to jsou pěkné zprávy...přeju co nejdelší zdravíčko 😵 ..
o vajíčkách a spol. mi ani nemluv...budeme to jíst měsíc 😝 .dnes udělám vajíčkový salát k večeři, o víkendu kilo pomazánky a podělím tím celou rodinu 😝 😎 .akorát co s tím sladkým fakt nevím, my měli ve špajzu ještě čokoládu z loňských velikonoc 😝 .letos jsem se to snažila slovně eliminovat a opravdu jsem rodinu požádala, aby to s čokoládou a sladkostmi nepřeháněli...i tak tady máme dvě plné mísy bůhví čeho 😔 .matýnek to stejně moc nejí, víc než čokoláda z kinder vajíčka ho zajímá ten vnitřek...jenže vyhazovat je to škoda ☹ .

jinak u nás...matýnek je ve školce, dnes mají vážně super menu....si sedněte....drožďová polévka, magi nápady!!! 😨
a colový nápoj 🙄 😲 ...to vymysleli asi včera, když si něčeho hrkli 😲 ...to se jim zase něco fakt povedlo 😠 .
katunka stále soplí, měla včera i zvýšenou teplotu, ale dnes už je krapet lepší, akorát se mi zdá, že začíná pokašlávat...nedokážu moc rozlišit co je kašel a co soplíky 😝 .
a nechce usnout, maruška...jdu na ni
😵

berenika39
10. dub 2012

@mamkamarketa no já nevím, jsem mimoň. fakt mu nebylo vůbec nic, ani nekašlal, nesmrkal, přijeli jsme z víkendu u tchyně, spal jak dudek. v klidu. je mu dobře, kouká na pohádky, dejchá klidně, pořád na něj koukám ☹

mates22
10. dub 2012

@berenika39 úplně ve mě hrklo, to je děs. A ani vás nikam neposlala, když má podezření na astma? moc moc držím palce ať už se nic takovýho neopakuje.
Dneska asi divný ráno, malej se vzbudil s řevem v pět, vystřelil z postele,schoval se za skříň a plakal hrozně,ukazoval, že ho bolí bříško a nechtěl k nikomu....nakonec sem ho přemluvila a uklidnil se na ruce a pak už byl v poho, ale vyděsil mě taky

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 ja nevim,ale ja mam zafixovano,ze larygitida vznika,ze se stahne podrazdeny hrtan (prave podrazdeny tim kaslem 😕 ) jak je to s astma netusim.
drzim palce,at je to ok

ined77
10. dub 2012

@berenika39 ...jejda 😨 ...to je mi moc líto.věřím, že jsi z toho hotová, taky bych byla 😢 .
také přeju ať se to neopakuje 😔 !

@mates22 ...asi fakt něco je...matýnek mi v noci plakal, že ho bolí nožička....nurofen zabral, ráno myslím ani o ničem nevěděl, katunka ta taky probrečela celou noc... ☹ .
a co malý?....je lepší s tím bříškem? 😨

ined77
10. dub 2012

@mamkamarketa ...nechci kecat, ale myslím, že laryngitída vzniká právě náhle...štěkavým, dusivým kašlem.
co tomík ve školce...nebránil se? 😕

berenika39
10. dub 2012

@mamkamarketa fakt netuším, já vím jen to, co jsem se dočetla tady, nebo jinde na netu, ona ani ta fdoktorka mi nedokázala říct, čím to je, prej až se to vyvine 😝 . pěkně jsem panikařila, sem ho nemohla pustit z náručí, jak brečel, tak to bylo horší, jenom lapal po dechu a řval. pak se mu zved žaludek, vyblindil trochu hlenu, a ten můj berodual mu pomoh. každopádně žádné varovné příznaky předem se nekonaly. bysme ho vzali na pohotovost, kdyby se mi v noci něco nezdálo, to je jasný.

mates22
10. dub 2012

@ined77 už o nějakým bříšku ani neví, ale je fakt, že udělal slušnou "nadílku", teď se už cpal zajíčkem a právě vytuhnul, no aby ne, když vstával v pět... a já musím pro malou, zkusím ještě brnkout babičce, jestli by pro ní nesjeli

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 mas muj obdiv,ja bych dostala infarkt 😔 ja si myslim,ze jsem normalne klidna,ale jakmile jde o tomase tak mam hysterak 😖

@ined77 mozna mas pravdu,fakt nevim 😉
tomas rano delal trosku zagorku,ale sel. odpoledne bude brecet,ze nechce domu 😉

mates22
10. dub 2012

@berenika39 naše laryngitída začíná obvykle v noci z ničeho nic dusivej kašel, nemůže se nadechnout...ale že by mu nešlo zakašlat, to zas ne, spíš mu nejde přestat a nemůže proto ani dejchat. Ale každej průběh může bejt asi jinej.

mates22
10. dub 2012

@mamkamarketa to jsme na tom stejně, jak jde o děti hysterčím ☹ , ale to je myslím normálka

ined77
10. dub 2012

@mates22 ...tak to měl asi jen velikonoční bolení 😉 😀 .

@mamkamarketa ...tak to je fajn 😵 .
no já jsem zvědavá pak na náš nástup do školky po prázdninách...dva měsíce doma...no ale třeba už mě bude nabažený a bude se tam těšit 😅 .ale to je ještě táááák daleko 😉 .

taky hysterčím co se týče dětí 😔 ....však včera už mě to pomalu chytalo, kačí si tahala ouško 😨 😔

reruna
10. dub 2012

@berenika39 teda 😝 to muselo být něco a nenapadlo tě volat záchranku?

berenika39
10. dub 2012

@reruna jo. napadlo. jenže to bylo tak rychlý, fakt z tvrdýho spaní si sed, a lapal po dechu....že jsem prostě musela něco dělat - vzít ho do okna, dát mu ten spray, uklidnit ho, aby nebrečel, protože to bylo s brekem horší. když se on uklidnil, a zabral ten berodual, pomalu se dvakrát zhluboka nadech a povolilo to. pak jsem teprve začala hledat telefon a myslet na číslo a tak. nakonec to bylo časem akorát k dětský doktorce. mě je z toho špatně ještě ted.
jste tu hodný, i to, že se člověk vykecá, pomůže.
všem ostatním přeju at brzo přejde, co vás trápí 😉

reruna
10. dub 2012

@berenika39 no jasně,, já bych postupovala asi stejně, akorát nemám doma žádný lék, který bych podala, ale nejspíš bych rychle vzbudila manžela, ať volá záchranku, asi bych zpanikařila... a nemohla to být třeba nějaká noční můra, úzkost? u laryngitidy pokud vím bývá kašel a teploty...

berenika39
10. dub 2012

@reruna sem byla sama doma! míša už tu nebydlí a mm v práci. nebylo to psychické, prostě pískal. sípal, nešlo to ani ven, ani dovnitř, chtěl jako kašlat a nešlo to. byl vyděšenej. pár astm.záchvatů jsem si vylízala, dospělý to odchytí dost předem, ale tohle byla fakt taková ta fáze - nemůžu se nadechnout.slyšela jsem, jak v něm chrčí a nejde to ven. se ted budu furt bát. kašel nemá, teplotu tak ne. jsem jelen.

reruna
10. dub 2012

@berenika39 tak to teda 😝 doufám, že se to už nebude opakovat!

berenika39
10. dub 2012

@reruna já taky, a upřímně nikomu nepřeju zažít ten strach.
opatrujte se.

lojzina
10. dub 2012

@berenika39 no nazdar 😔 ....vim o cem mluvis,maros jednu dobu mel porad laryngitidy.akorat to oproti vam mel jakoby vleklejsi,treba celou noc sme nespali.drzte se.

berenika39
10. dub 2012

@lojzina dík.

urbisa
10. dub 2012

@berenika39 ...mohla to být laryngitida,u nás taky proběhla z neděle na pondělí,byla to opět hrůza,no vydržela jsem to ,nakonec jsme nikde nejeli,divné bylo to,že od středy bere ATB na angínu,dnes už kašle jinak,čekáme co se z toho vyvine,jestli to nesedne na průdušky,dr. by mu měnila ATB.U nás jeden ji mívá po celodenním kašli,druhý z ničeho nic v noci.Kluci jsou i astmatici,to už byste poznali než šel spát,to by už tak pískavě dýchal.Jsou to nervy,když to začne,právě u Kuby máme dát Rectodelt a jet do nemocnice na inhalace adrenalinu,no riskli jsme to,naštěstí jsme to zvládli,byla jsem nachystaná v krajním případě volat rychlou.Nejhorší je,že to druhý většinou chytne do dvou dní,a tak je to u nás pořád dokola,ach jo....držte se,většinou další noc už je klidnější

mamkamarketa
autor
10. dub 2012

@berenika39 tak co?