Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

reruna
24. dub 2012

Ahoj, tak jsme u dr. byli, dostali jsme Pamycon kapky do nosu, jinak jim nic není, na průduškách to nemají, Luki má zarudlý krk, ale na atb to zatím není, tak snad to bude dobrý, s tím kašlem tomu máme dát čas... tak jsem pro změnu koupila jitrocelový sirup....

mates22
24. dub 2012

tak my zejtra s očkováním nevím nevím, dneska mi chodila co čtvrt hodiny čůrat, byla sem si i poslechnout, jestli fakt čůrá a jo. Takže nevím, jestli není trochu přistydlá, v krku jí teda nebolí (narozdíl ode mě), nudle nemá........

mates22
24. dub 2012

@reruna jitrocelák je fajn 🙂

jave
25. dub 2012

Ahojky, nám konečně potvrdili termín a v pondělí jdeme na vytrhnutí mandlí a odstátí sekretu ze středouší. Mám hrozný strach, ale na druhou stranu si říkám, že jí to pomůže a bude jí dobře a hlavně líp uslyší. Chtěla bych se zeptat, jaké jsou omezení po zákroku a za jak dlouho po zákroku se může asi vrátit do školky. A jak vám děti snášely narkózu?

mamkamarketa
autor
25. dub 2012

@jave ahoj.
probuzeni z narkozy bylo osklive. co ctu,tak vsude to tak je. bohuzel. malej se vzbudil,kricel,plakal. nevedel co se stalo,co se deje. nevedel kde je. vytrhl si kanylu.
potom dobry. v aute (asi 40min po zakroku) ozil,zacal si objednavat co chce za odmenu.
nam rekli tyden bez kolektivu,a bez fyzicke zateze. doma byl 14 dni. kdybych ho dala do skolky,tka jsem se bala,ze zase neco hned chytne.
drzim palce

jave
25. dub 2012

@mamkamarketa právě z té narkozy mám strach. Ona celkově špatně snáší doktory a nemocnici, takže to bude pro ni náročné. A vy jste tam po zákroku byli jen takovou chvilku? No budeme to muset zvládnout.

mamkamarketa
autor
25. dub 2012

@jave jojo. mel tam byl 2h,ale byl v poradku,reagoval, nekrvacel. akorat brecel,ze tam nechce byt. tak dr,ho zkoukla a rekla,ze muzeme domu.
po ty narkoze to buzeni je to nejhorsi. my ho 2 drzeli a beztak sme ho neuhladali a vytrhl si kanylu.
ale neboj.bude to dobry

marjama
25. dub 2012

Ahoj holky,
tak Martí je ve školce "už" šestý den. Tak snad vydrží i nadále. Včera byli dokonce poprvé na procházce mimo školku. Martí byla nadšená, že dostali takové ty žluté vestičky 😀 Šli na nějaký skákací hrad, ani nevím, kde to tady u nás je. Tak se tam asi pěkně vyblbli, dovedu si to živě představit. Chudáci učitelky asi měly co dělat. 😀
@mamkamarketa jak si psala o té rýmě, jak se Tomáš parkrát vysmrká a pak dobrý, tak my máme něco podobného. Martí se vysmrká ráno 2x - zelená rýma a pak celý den ok 😕 Takhle už to má od víkendu. Pořád se jí ptám, jestli jí nebolí ouška a zatím ok. Ona je teď do školky celá natěšená a hrozně tam chce, tak nemám sílu jí nechat doma. Dokonce tam pořád chce spát. Hrozně se jí líbí, že mají povlečení s beránkama a paní učitelka čte pohádku. 🙂
@jave my to měli stejně jako mamkamarketa. Po narkóze děsnej boj, Martí sebou házela a ječela. Pak se uklidnila a asi na hodinu usnula. My jsme teda byli normálně v nemocnici 3 dny. Do školky šla po 14 dnech. Neboj, to zvládnete! Děti to vždycky nakonec snášejí líp než my maminy. 😉

mamkamarketa
autor
25. dub 2012

@marjama ahoj. je to zvlastni. tomas takhle smrka od minule stredy. teda dneska ne 😕 ale do te doby kazde rano. pokazde 2x,pokazde voda,pokazde z prave nosni dirky. prijdu si uz jako psychopat 😅

berenika39
25. dub 2012

@jave petr to měl úplně stejně, jak píší holky, po narkoze bitka, byl zmatený, ječel, nevěděl, co se děje, ale měla jsem ho v posteli v náručí a do půl hodiny to bylo dobrý, pak pospával. Doma jsme byli od středy do pátku dalšího týdne, ale za tři dny už byl fit. Vím, že se to snadno říká, ale hůř dělá, ale neboj se, pomůže jí to a za časnebudete vědět o ničem. Držím aplce a dej vědět, jak to šlo, když se ti bude chtít.

mates22
25. dub 2012

@marjama závidím, kačka je fázi školkoodmítání, doufám, že vlna "líbí se" přijde brzo 😀 ...a gratuluju k šesti dnům 😉

jave
25. dub 2012

@mamkamarketa @marjama @berenika39 moc vám děkuji za info. Tak doufám, že to zvládne. A ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho jste byli v nemocnici???

marjama
25. dub 2012

@jave my jsme byli 3 dny - první den nástup, druhý den operace, třetí den hned po vizitě nás pustili domů. Martí to zvládala líp než já 😉

berenika39
25. dub 2012

@jave já s @mamkamarketa jsme byli u stejného mudra, jen ambulantně, po probuzení jsme jeli dom.

marjama
25. dub 2012

@mates22 děkuji. Náš dosavadní rekord je 9 dní, tak třeba ho teď trumfneme 😀 Ať Kačku to "stávkování" brzo pustí a do školky se zase těší!

jave
25. dub 2012

@marjama
@berenika39 tak to celkem závidím, že jste to měli ambulantně. My nastupujeme v pondělí a hned ten den jde na zákrok. Tak nevím, jestli nás pustí další den domů nebo to bude na delší dobu. Jaktože někde je to ambulantně a někde s hospitalizací?

ined77
25. dub 2012

ahoj 🙂 ,

tak matýnek je zase ve školce, taky u nás záhada, ráno párkrát zakašle, večer párkrát zakašle a jinak nic 😕 .rýmu nemá, tak do školky chodí.zítra teda nejde, jedeme na to logo poprvé, tak jsem zvědavá.katunka bude doma s babičkou.
jinak kačka soplíkuje a kašle, zatím jí dávám stoptussin a sinupret, večer do nosíku otrivin a fenistil kapky, ale zdá se mi, že už to přechází do vlhčejší fáze, každopádně pokud se nezlepší, mažeme v pátek k dr. aspoń na poslech 😉 .

@mates22 ....jj, katunka právě TBC už nemá, nedali jsme to...já osel 😒 .jinak rotaviry povinné nejsou, ani pneumokok, akorát synflorix je už zdarma, ale já nechala katunku očkovat novějším prevenarem 13, ten se hradí.a co vy? byli jste na tom očku?

@marjama ....super, že se martí ve školce tak líbí 🙂 ! i matýnek je teď ve školce rád, i když dnes už hlásil, jak se těší na zítra, že tam nejde 😅 .bohužel zítra na to logo nemůžeme jet autem, takže má slíbenou jednu cestu vláčkem a nazpět trolejbusem 🙂 .ale jsem ráda, že sebou nemusím tahat katunku.tak budeme mít takový malý výletík ..jen aby tam spolupracoval 😝 😅 .

@reruna ...zabírá dobře ten jitrocelový sirup?dnes jsem přešlapovala ráno v lékárně a nevěděla co vzít, nakonec jsem vzala jen dětský čaj na kašel 😅 .nabízeli mi hedelix nebo mucosolvan, obojí mám 😒 .
přeju ať jsou kluci brzy fit, když má být tak krásně! 😵

@jave ...zkušenosti s tímto nemáme(zatím 😝 ), ale přeju ať to máte rychle za sebou a vše proběhne v klidu 🙂 .

@mamkamarketa ...co ta horečka, už se neobjevila? 😕

mjanca
25. dub 2012

ahoj holky, Lucka kasle dost, hlavne venku a kdyz prijdeme z venku.. musela jsem ted do kramu pro rohliky, jinak bychom byly doma. Lucka ma od rana 37,5, tak nevim,co to je... Asi s ni budu muset na poslech, snad ji to neslejza na prudusky ☹

berenika39
25. dub 2012

@jave to záleží na nemocnici, dělají to všude jinak, ale myslím, že po zákroku druhý den, když je všechno ok, se chodí domů, max třetí den. zase když tam jsi, jste pod kontrolou, doma jsem se dost báli, tak uvidíš, bude to ok.

marjama
25. dub 2012

@jave my jsme byli normálně v nemocnici, klasická operace, hospitalizace 3 dny.
mamkamarketa a berenika byly na operaci laserem, to je právě ambulantně. Po operaci tě pustí domů, myslím že holky psaly, že si je tam nechali 2 hod. a pak jeli domů. Za ten laser se platí tuším 5 000 Kč.

mates22
25. dub 2012

@ined77 očkování až odpo, furt nevím, běhá často čůrat........asi zajdem a poradím se až na místě, jinak jí nic není, ráno dvakrát pšíkla a to bylo vše

jitrocelák mi přijde dobrej, teda jen od Dr. Theise, ale no co si budem povídat, taky to není žádnej zázrak, řekla bych jako všechny sirupy. A to ACC sirup si nezkoušela?

marjama
25. dub 2012

@ined77 tak to logo zítra dobře zvládněte a pak napiš, jak jste dopadli.
Jo, jo sama se divím, že je Martí ze školky tak nadšená. Pořád přitom vypráví, jak jí tam děti "zlobí", že jí strkají atd. Včera jsem si pro ní přišla a ona mě vůbec nezaregistrovala. Tak jsem na ní tak chvilku koukala a ona je takovej drobek proti těm ostatním dětem. Některým už byly 4 roky třeba v únoru nebo v březnu, takže je to strašný rozdíl, když Martí budou 4 až koncem prosince! Učitelky si jí teda chválí, že je moc šikovná, dokonce takový jeden úkol (měli najít cestu mravenečkovi do mraveniště, takové to jakoby bludiště) tak to udělala z celé třídy dobře akorát Martí a ještě jedna holčička. Takže "mozkovnu" má už skoro jako čtyřletá 😀 Je fakt, že mi říkali, že je taková, že potřebuje svůj klid a všechno dělá pomalejším tempem, ale to je i tím, že ve školce víc není než je.

mjanca
25. dub 2012

ja na jitrocelovy sirup od dr. Theisse taky vychvaluju, ten acc jsem zkusila a Lucce se to po nem mega rozjelo, takze za mne neee. Tak jsme zpatky u stoptussinu, ale venku teda kasle priserne ☹, snad neprechazime zanet prudusek. Ale hlen ma bily, tak to snad neni na atb a zvladneme to doma. Uvidime, jak vecer s teplotou, kdyztak zitra zajdeme.

ined77
25. dub 2012

@mates22 ...aha..tak pak písni!
časté čůrání...to může být jen trošku pochlazená 😉 .
ACC...ptala jsem se, původně jsem chtěla totiž koupit tohle, ale byla tam zrovna taková stará paní a mně prostě přijde, že ona moc neví....pokaždé mi přijde taková lehce zmatená, tak mi právě pořád nabízela ten mucosolv nebo hedelix 😅 .....tak jsem to vzdala a vzala jen ten čaj 😀 .

@marjama ....jasně že písnu, to bude určitě story zase 😀 .
tak to je šikulka martinka! 🙂 ono to mezi dětma dělá hodně ten rok....

@mjanca ....tak já se pro ten jitrocelák odpo zastavím a vyzkoušíme ho 😉 .
no a když kašle hlavně venku, nemůže mít spíš nějakou alergii na něco? 😨 ....děti právě vždycky venku dýchají dobře, doma chrblají daleko víc 😕

mjanca
25. dub 2012

@ined77 prave, ze ji testovaly pred mesicem a dobry, ma malinko roztoce, jinak nic.

mates22
25. dub 2012

@ined77 právě, myslím, že je trochu přistydlá ☹

já ten ACC sirup právě taky nezkoušela, zatím jen pro tu starší tabletky, ty pomáhaly...ale jestli tedamjanca píše, že je blbej, tak určitě ten jitrocelák, ale fakt trvej na tom od dr. Theisse, tuhle ho neměli, koupila sem nějakej jinej a chutnal děsně, nezabíral vůbec ☹ . Pak ještě dělaj nějakej na noc Mucoplant jitrocelový sirup na noc, celkem mi taky přišel dobrej, je jakoby zklidňující

jo a držím na logopedii palce, kačka tam vždycky krásně spolupracuje a vyslovuje a pak v běžné mluvě nic, a ještě je na mě drzá, že jí jako upozorňuju....se obávám, že si bude šlapat na jazyk, tak hort herečka z ní stejně nebude s tou její povahou dívenky v koutě 😀

evaviki
25. dub 2012

@ined77 ocko TBC klidne dej teraz, je na to idealne obdobie, nie je este teplo.. alebo pak na podzim.. Susedia davali teraz ockovat 9 mesacneho a reakcia ziadna, ma malilinky cerveny flicek.. Inak Sebik taky nie je ockovany, rozmyslam, zeby som ho dala na podzim..
U nas je tiez schyza, Sebik kasle uz 10 dni. nadychal sa studeneho vzduchu.. Kedze kaslal celu noc, tak nesiel do skolky (hned v uvodu) a cely den ani len nezakaslal.. dalsia noc ok, nekaslal vobec, takze pak uz do skolky chodil.. a teraz je to tak, ze cez den nekasle a kasle tak 1 z 3 noci (pak sa vysilenim pobleje), ja zase zdesena a rano mu nic nie je.. Rymu nemal nejdriv vobec, tento vikend zelenu dva dni, vsetko zmizlo a teraz mu zase tece z nosa, ale nic barevne.. no nechapem..😀

mjanca
25. dub 2012

@ined77 jeste k tomu ockovani tbc, ted nevim, od kolikateho, ale skoro bych rekla od 1.5. to bude zpoplatnene na 600 kc.

ined77
25. dub 2012

@mates22 ... 😀 ...no matýnek se taky opravit nenechá...to bude boj 😎 .
na dr.theisse budu pamatovat 😉

@mjanca ...aha....tož další záhada tady 😅
TBC je zpoplatněné pořád, co už teda není povinné...ale neptala jsem se kolik za to chtějí😉

@evaviki ...právě to dáme až na podzim, ještě nás čeká očko zarděnky a spol 😝 😉 .tak jsme se takhle domluvily s dr.😉
jejda, chudáček malý, až tak? 😕 ☹ ...bůhví co kolem nás lítá 😒

kačka se vzbudila po 1.20h 😝 , paráda, to zase bude dnes boj 😔 .v noci jančí, tak by člověk řekl, že bude vyspávat aspoń přes den a prd😝 ☹.
tak se jí jdu věnovat, opičce malé😉.....ani to prádlo jsem nestihla pověsit 😅.

mjanca
25. dub 2012

je to des, s tema kaslema, je to na dlouho. Ja se bojim, aby L. nemela astma, i my to tak nekdy prijde. Ted ji tece z nosu, voda a kasle.. tak se asi musime zbavit rymy a pak prejde i ten kasel. Ale kasle casto a vlhce. Jeste porad si myslim, ze to muze byt z te autovakciny.
Jdem obedvat a budu s Luckou tvorit.