Dcerka ve školce zlobí

janickajane
6. dub 2016

Ahojky mamči..Naší Andulce bude v srpnu 5let a doma je sice aktivní ale nijak výrazně nezlobí..vím že si to nedovolí,protože jsem celkem přísná autorita..Bohužel ve školce se na ní paní učitelka často zlobí a pak to mě nebo partnerovy hlásí..Anička nevydrží sedět u stolečku,odchází ze třídy kdy se jí to hodí,často se vzteká a je prý moc aktivní..a vymýšlí prý jednu nezbednost za druhou..už jsi ve školce i rozsekla hlavu a ja ji pak vezla na šití..paní učitelka už i prý pojímá podezření na ADHD..Což mě se tedy nezdá..Vždy když mi paní učitelka vyprávý jak malá zlobí říkam si co jsem udělala špatně že naše dítě je nejhorší ze třídy :( A když učitelce řeknu že doma poslouchá a že s ní nemám problém paní učitelka mi odpoví že oni nemůžou být tak důslední a věnovat se jí protože ma ještě 20 dětí o které se má starat..což chápu..ale co s tím mám dělat???Snažím se dceři domlouvat ale nic nepomáhá..paní učitelka pro ni nění dostatečnou autoritou..

japona
10. dub 2016

@peggy722 Nějak nechápu, proc bych se mela stehovat do Ostravy, pokud tvrdim, že dnes je znečištění životního prostředí nejnižší, jaké kdy bylo? Netvrdim, že znečištění není, jen popírám, že "dřív to bylo lepší".

katkacze
10. dub 2016

Já si myslím, že vaše dítě nezlobí. Je to dítě. Nevydrží sedět dlouhý čas u stolu. Má ráda pohyb. Učitelka se jí pochopitelně nemůže věnovat tak jako vy doma. Proto si malá prostě vymýšlí zábavu sama. Je samostatná a to je dobře. Rozhodně bych to nesváděla na ADHD. Přijde mi to jako móda a omluva pro rodiče, kteří nejsou schopný se věnovat svým dětem. Tím nemyslím všechny, ale bohužel to tak bývá často. Zeptejte se své dcery co dělala všechno ve školce, třeba zjistíte, že je to jinak. Říkat jen to co dělá špatně je , dle mého, chyba. Hlavně pokud se to říká před ní. Co jí takhle pochválit za něco, co udělala hezky, dobře, za namalovaný obrázek a tak. Tím myslím, že ta učitelka by to tak měla dělat. Vy nevěšte hlavu. Máte zcela zdravé samostatně myslící dítě a tak to má být. Zkuste se dohodnout s učitelkou, aby jí individuálně zadala něco,co víte že jí baví. Vždycky se to dá řešit, když je vůle na obou stranách. Pak jedině zkusit jinou školku.

duvi21
11. dub 2016

@prostejina Neni to pitomost. Mas pravdu... Zadne ADHD neni 😉

duvi21
11. dub 2016

@katkacze Naprostej souhlas 🙂

wendy_
12. dub 2016

Tak mne prijde nejvice pravdepodobne, ze doma jste prisna, tak se holcicka vyradi ve skolce.

duvi21
12. dub 2016

Ono vseho moc skodi. Je mozne, ze jste doma prisna "az moc"?

stekkna
21. dub 2016

A není to paní učitelkou?? To samé jsem řešila já se synem! Ale opravdu to samé. Vyšetření na ADHD dopadlo negativně. Celou dobu jsem si myslela že je to tím že pro něj paní učitelka nebyla dostatečnou autoritou. Jedna ještě nedodělala školu, byla to takový ťuňťa, a druhá má jít za rok do důchodu... nakonec to opravdu bylo tím. Změnili jsme školku a tam ho stále chválili jak je hodný

montane
28. dub 2016

Spíš bych to viděla že paní učitelka není pro svou práci stvořena:- Já mám dva kluky opravdové divočáky a kdybych měla každý den ve školce od učitelky poslouchat ja k zlobí musela bych si to hodit 😒 To co popisuješ je normální dítě.....Učitelky si musí umět poradit...ty tam s nimi nejsi, jak to můžeš řešit.

vemenex
3. kvě 2016

@janickajane Označovat děti nálepkou ADHD je dneska bezesporu hodně moderní 🙂 . Fakt ale je, že dětí s ADHD zase tolik není. Často se tak označují děti třeba mimořádně nadané a kreativní nebo naopak děti s "diagnózou spratek" (krásné označení jednoho z předních českých dětských psychologů 😎 ). Ne každé živé dítě je hyperaktivní. Jsem speciální pedagog - etoped (specializace na děti s poruchami chování a učení) a existuje jeden základní fígl, který si můžete zkusit doma, abyste získala jakž takž představu, jestli by Vaše dítě mohlo mít ADHD, nebo je jen živé, nebo chcete-li "zlobivé": když posadíte dítě před televizi k jeho oblíbené pohádce, dítě s ADHD Vám nezvládne celou dobu sedět a sledovat - pozornost udrží maximálně v řádu několika minut (někdy o trochu více), bude se ošívat, šoupat nohama... Neudrží déle pozornost na jednom podnětu (tím je v tomhle případě pohádka), vnímá vše okolo a na vše má potřebu reagovat (třeba jen kinetickým neklidem). Oproti tomu dítě s "diagnózou spratek" bude třeba celý den zlobit, bude nesnesitelné a podle ostatních "hyperaktivní", ale jakmile mu pustíte oblíbenou pohádku, celou dobu se vydrží dívat a vlastně o něm nevíte. Nic ho neruší od sledování...
Třeba to, co jsem napsala, někomu pomůže 🙂 .

janickajane
autor
11. čer 2016

@prostejina To paní učitelka o dcerce říká taky že je chytrá a moc aktivní a že se jí snaží zabavit co to jde ale že se jí nemůže věnovat pořád

janickajane
autor
11. čer 2016

@vemenex Tak u pohádky vydrží sedět..pokud jí nemá vyloženě okoukanou aby ji prestala natolik bavit že v pulce jde dělat jinou činnost..když má pohádku která se jí líbí chce jí vidět klidně 2x za sebou...

japona
11. čer 2016

@vemenex Tak jsem vaši metodu vyzkoušela - máme samé spratky🙂)

panickatlamicka
11. čer 2016

@japona 😀

zuzankadui
11. čer 2016

@vemenex @japona Taky jsem si už párkrát říkala jestli malý není až moc divoký, ale je to v pohodě, je to "jen" spratek 😀 😅

nelam
11. čer 2016

Ach jeee,tady je zas odborniku 😀 uz jsem to psala jinde,ADHD neni vymyslena nemoc,temto detem opravdu trosku jinak funguje mozecek (receno laicky). Tyto deti MAJI problem. To,co zpusobuje zmatky je diagnoza susp.ADHD,coz znamena s priznaky (laicky jsou to prave ti "nevychovani spratci",kteri potrebuji jen a zase vice pozornosti). Jenze rodice s radosti hlasi tyto hyperaktivnacky jako ADHD,coz vazne nejsou. Horsi je,ze ani mnoho ucitelek to nevi,tak vznikaji ty prupovidky o "umele spratkovite metode".
Jinak zakladatelko,valna vetsina deti se proste v kolektivu chova jinak. Vase holcina muze mit u Vas vytycene prisne mantinely a ve skolce proste upusti paru,prave proto,ze tam k tomu je prostor. Mam takovych deti ve skole celkem dost a povazuji to za uplne normalni. Rodice na to upozornim,ale vim,ze si s ditetem musim poradit sama a najit,co na nej plati. Ale rodic je ticha opora,doma se trochu pozlobite a holcicka bude vedet,ze se to proste netoleruje. Mela jsem fakt zlobivou tridu a verte,ze na kazde ditko se da najit cestu 😉

kamila297
13. čer 2016

Já bych to konzultovala u psychologa, ať je uč. jaká chce. Pokud z toho vyleze nějaká diagnóza, tak aspoň budete mít podklad k tomu, aby uč. věděla, jak s ní pracovat.

karlajasmine
13. čer 2016

@janickajane já byla ve školce úplně to samy a bylo to nudou. Vyřešilo se to tím, že jsem sla o rok dřív - v pěti letech - do školy.

jjustyna
13. čer 2016

@janickajane já bych trošku viděla problém v paní učitelce. Můj syn je hodný a vím, že je v 90% hodný i ve školce. Občas ale přijde s tím, že se bouchali s klukama a tak, tak se ptám paní učitelky pravidelně, jestli se nebije s dětma a jestli nezlobí. Paní učitelka mi vždy odpovídá: i kdyby - já vám to tady žalovat nebudu, já jsem tu od toho, abych si s ním poradila a mám určité hranice, které rodičům nehlásím.
Nesnáším, když někdo živější dítě nazývá zlobivým ☹

ivular
13. čer 2016

@carmilla Tak já jsem jedna z těch "liberálních maminek" a shodnu se s tebou v názoru, že "život není růžovoučký sad". Možná, že ani nejsme příliš v rozporu, jelikož taky souhlasím s tím, že dítě je nutno seznamovat s pravidly tohoto světa. Nicméně bych se přimlouvala za přístup respektující - s ohledem na stupeň rozvinutosti daného dítěte. Jsem totiž přesvědčená o tom, že pokud mám dítě připravit na to, že život není snadný, musím mu poskytnout o to více láskyplné a respektující prostředí, díky kterým z něj vyroste vyrovnaný, sebevědomý a duševně stabilní jedinec. Že pokud bych s dítětem jednala v duchu "však život se s tebou mazlit taky nebude", riskuju, že z dítěte naopak vyroste jedinec neurotický, zakomplexovaný či s depresivními sklony..
Ostatně, o mnohém vypovídají i osudy dětí z dětských domů či ze sociálně slabých rodin (děti ulice). Není pochyb o tom, že tvrdost tohoto světa zakusují takřka od peřinky. Čistě teoreticky by to tedy měli být právě oni, kdo je v dospělosti dokonale připraven zvládnout všechny těžkosti. Realita je ovšem taková, že většina z nich není nikdy schopna postavit se na vlastní nohy; valná část dokonce končí ve vězení ☹
Omlouvám se za offtopic.

dannyblakely
13. čer 2016

Řeknu to ze svého pohledu - je dobré, že není ovce a nenechala se zlomit školkou a přeju jí, ať jí to vydrží.

sabuse1
13. čer 2016

Vítek diagnozu ADHD má i když tu podle některých neexistuje, má jí potvrzenou od 2 odborníků tak předpokládám,že tomu asi trochu rozumí...🙂 2 roky chodil do soukromé školky kde měl velké problémy, u ničeho nevydržel, domoloval věci, mlátil děti a učitelky si s ním nevěděly rady, každopádně hned první rok ho všichni zaškatulkovali mezi největší sígry a vezlo se to s ním. Teď je první rok v logopedické školce kde ho naopak chválej jak je šikovnej a zapojuje se, svojí učitelku miluje,, ona dokáže upoutat jeho pozornost a po dobrém si s ním poradí a "přinutí" ho dělat co po něm chce. K něčemu určitě přispěl i věk a hodně dělá právě i učitelka, ale má jich ve třídě 8 a má na ty děti čas, v klasické třídě kde je těch dětí hodně prostě na ten individuální přístup prostor opravdu není. Promluvila bych si s učitelkou jestli ten problém s ní má jen ona nebo i ostatní personál a zkusila bych i psychologické vyšetření, promluvit si i s malou jestli jí tam něco neštve, můžou to od ní být opravdu naschvály, může opravdu jen upouštět páru a uvolnit se když má doma přísný režim...moje nejstarší funguje přesně naopak - ve školce je vzorná a oblíbená a doma řádí jak černá ruka🙂

kamila297
13. čer 2016

@dannyblakely Zlomit školkou? Proboha, nejsme v sirotčinci ve středověku... Člověk nemusí být ovce, může být kreativní, jít proti proudu a přitom se může slušně chovat a vycházet s ostatními. Holt jsme tvor kolektivní. V dnešní době frčí o sobě tvrdit "jsem upřímný/á", ale přitom si to leckdo vysvětluje tak, že může být hulvát a drzoun. Takže takhle asi ne...

carmilla
13. čer 2016

@ivular Nechci, aby můj příspěvek byl pochopen špatně - já netvrdím, že se máme k dítěti chovat stylem "však on ti život dá co proto, tak já se s tebou taky mazat nebudu". Dítě má v rodině zažívat především pocit bezpečí, stability, lásky a přijetí. Pokud budeme v dítěti živit komplexy nedostatečnosti, budeme ho shazovat a peskovat za každý nezdar, samozřejmě z něj vyroste zamindrákovaný jedinec a takoví bývají v životě buď naprosto bezradní, nebo zahořklí až zlí...Ale k té stabilitě a bezpečí patří neodmyslitelně právě i ta pravidla. Přijde mi jen, že některé maminky si vykládají liberální výchovu spíš jako výchovu k bezbřehému egoismu a anarchii. :D Dítě musí mít pevné hranice - hranice, které jsou pro ně naprosto srozumitelné a důsledně se trvá na jejich dodržování. Když dítě tyto hranice z domova vymezené nemá, tak je pal logicky hledá. A pokud bude mít paní učitelka takových dětí v jedné třídě dvacet, tak to prostě nemůže ukočírovat, i kdyby se rozkrájela třeba na molekuly.

ivular
13. čer 2016

@carmilla V zásadě jsme asi ve shodě. Jen mám pocit, že je docela dost rodičů, kteří se k dítěti chovají opravdu bezohledně až hrubě a omlouvají si to právě tou nutností "pevných hranic". To je pak obdobně absurdní přístup, jako přístup "však on se s tebou život taky mazlit nebude".
Jinak těch dvacet dětí - ano, to je problém systému státních školek. Jen je otázkou, jestli je i za těchto okolností školka vhodná opravdu pro každé dítě. Hodně dospělých na ni totiž potom celý život vzpomíná s averzí.

dannyblakely
13. čer 2016

@kamila297 ve školce částečně učím, takže vím, o čem mluvím, nebojte. Dítě se dá "lámat" různě, byť se vám může zdát, že je to třeba prkotina

kamila297
13. čer 2016

@dannyblakely ok, takže ty učitelky, které s dětmi manipulují, nemají ve školství co dělat a pokud jste toho svědkem, vaše povinnost je zasáhnout ve prospěch dítěte