Pád ve školce

leneee
1. únor 2018

Hezky den maminky,

jsem zvedava na nazory, jak byste reagovaly na situaci kdy vam ucitelka preda dite ve skolce se slovy “vse v poradku” a vy se pak doma od ditete dozvite ze pri tancovani spadlo na hlavu,muselo chvili sedet na zidlicce “odpocivat”... a zrovna v tu chvili je hlidala ucitelka z jine tridy a ta jejich si pry povidala s jinou ucitelkou.

A k tomu si pak ta jejich ucitelka s jinou uc. posleze prohlizela nejake obleceni na pocitaci...
ja vubec netusim co si o tom myslet...

nat
1. únor 2018

No ja jsem zazila neco podobneho s dcerkou.Chtela jsem po ucitelce vysvetleni proc se nevenovala detem a telefonovala soukrome.Bohuzel me take neinformivala,ze dcera mela pad az dcerku bolela hlava a nasla js ji bouli.Mela lehky otres mozku.Pi ucutelka mi rekla ze ma nastaroszi i jine.deti a ze se.proste stalo.Ja bych zadala vysvetleni a urcite navstivila reditelku.

leneee
autor
1. únor 2018

@nat a jak jste tento vas konkretni pad prosim resila? Toto u nas neni prvni podivna info, co mi dcerka o pi ucitelce rekla.Rikam si,ze mozna ten pad vyhodnotily jako nezavazny,ale rict, ze vse v poradku,kdyz to resily az tak,ze dcera sedela,tak to mi uz neprijde jako maly pad a ze bylo vse ok.

nat
1. únor 2018

@leneee kdyz mi to Bara rekla hned jsem sla druhy den do skolky a ptala se na podrobnosti.Ucitelka mi rekla,ze to nic nebylo,proto mi to ani nerikala.Ac jsou povinni to hlasit mam tchyni ucitelku ve skolce tak to vim od ni.Ucitelka to odmitla resit ze ji nic neni tak jsem navstivila reditelku a chtela vysetreni cele veci.Nakinec se zjistilo ze ucitelka nebyla ve tride a telefonovala v kuchynce a deti tam byly sami

nat
1. únor 2018

A dopadlo to tak ze jsme zadaly po zrizovately skolky coz je mesto vyjadreni k veci a postavilo se za nas a vlastne nam proplacely naklady proroze jsem musela byt s ni doma a platily urazove pojisteni pojostovne protoze mame pojistku na deti.Rozhodne zadat vysvetleni a opravdu durazne upozornit ze jakykoliv uraz ci vec se musi resit s rodici

leneee
autor
1. únor 2018

@nat dekuji za info. u nas zrejme (zatim) neslo o tak zavazny pad,nicmene prave to,ze ucitelka tam vlastne nebyla a byla tam ucitelka od starsich deti (nechapu proc,kdyz jsou tam 2ucitelky standartni) a posleze info ze se nic nedelo.. me privadi do rozpaku...

dc2015
1. únor 2018

@leneee Já jsem ve školce byla jen chviličku na výpomoc. Ale po té zkušenosti, co mám, budu mít velký strach dát syna do školky. A popravdě asi to i lehce odložím. Opravdu se bojím. Nicméně pokud tam jiná učitelka byla, pak dítě bylo pod dozorem. A v tomto tedy školka nepochybila. Chtěla bych (v dobrém) vysvětlení ne po té učitelce, která vede tu třídu, ale po té, co u toho fakticky byla. Zkrátka popis situace. A slušně bych je požádala, abych byla příště informovaná, pokud dojde k nějakému, byť zdánlivě banálnímu, úrazu. Na to skutečně máte právo. Jasně, že nečekám, že mi budou hlásit každé zakopnutí... Ale každý pád na hlavu ano. Situace ve školkách je mnohdy děsivá. Takže ano, rodiče musí být obezřetní 😞
I když chápu, že práce v MŠ je fakt náročná, každý, kdo to dělá dobře, je pro mě superhrdina... Ale fakt nechápu, jak někdo může odejít od dětí jinam než na WC. A popravdě já i na to WC nechodila, když by měly být děti samy, i kdybych se měla... 🙂

leneee
autor
1. únor 2018

@dc2015 dekuji za reakci a trefny komentar. Ucitelky se samozrejme v pondeli zeptam (zitra maji prazdniny),ale cekam jen vymluvu typu mam tam 25deti,nemuzu sledovat vsechny,coz mi uz jednou pri jine prilezitosti rekla. Bohuzel clovek se pak dost zamysli,zda takove instituci sverovat to nejcennejsi co ma ☹

dc2015
1. únor 2018

@leneee Ona je to na jednu stranu pravda. Fakt. A na druhou... si pamatuju situaci, kdy jsem tam byla jako brigádník, nezkušená, ale pravda, o to poctivější, a učitelka, co tam měla být, vezla pí ředitelku k lékaři :( Já tam sama s 20 dětmi, v té době dokonce bez platné smlouvy pro MŠ, z toho 3 děcka pod 3 roky... Já jsem tam měla učit ve škole, ale z oné instituce jsem raději odešla... A šla na hůř placené místo. Držím palce. Nejen v dané situaci. Ať se nám podaří najít dobré školky. Já se vážně bojím už teď.

leneee
autor
1. únor 2018

@dc2015 ja chapu ze sledovat je vsechny do jednoho permanentne nelze.ale snad nejaky prehled mit musi...a zas na druhou stranu to preci je jeji prace-jeji zodpovednost. ja zas v moji praci pracuji s velkymi castkami penez a taky nemuzu rict,ja si nevsimla kam se tady ten milion podel,mam jich tu 25 🙂)) (to je priklad,neberte me doslova).

dc2015
1. únor 2018

@leneee No, já si pamatuji, jak jsem neustále jen počítala :D Prostě když jsem byla s dětmi sama, tak jsem počítala, počítala a počítala... A těkala očima. Přesto se mi taky stalo, že mi děcko spadlo a neviděla jsem to, ale samozřejmě jsem to zaznamenala hned poté, vyslechla dítě a děti okolo, co se stalo a situaci řešila. Dezinfekce, klid apod. A odpoledne informovala maminku co a jak bylo. V další práci se mi zase kluci porvali v šatně po TV. Šli si jen uklidit úbor, situace trvala 10 vteřin. A zase jsem hned o další přestávce volala oběma rodičům, co se stalo atd. ... Bohužel čím víc do školství vidím, tím větší mám strach 🙂 Ale zas je tam i spousta profíků, abych jen nestrašila 🙂

ceekanka
1. únor 2018

Holky,jako pardón, ale p.učitelka tam má cca 30 dětí,jak kde a ať dává sebevětší pozor,tak se to prostě stane. Jsou to jen lidi a ve chvíli,kdy je tam uč. opravdu sama,tak se nevyhne okamžiku,že není schopna mít všechny v hledáčku. Ať už řeší konflikt jiných dětí, pokakané či počůrané dítě,nebo si prostě jen potřebuje natočit vodu. Ono upřímě řečeno, kdyby do školky přicházely děti, co udrží stolici, nepočůrávají se, a hlavně BYLY VYCHOVANÉ A POSLOUCHALY,tak jsme někde jinde!!!!... Vy si v práci nedojdete na záchod? Když volá manžel,nebo vaše dítě,tak nevezmete telefon,protože jste v práci?? Tady je prostě špatně něco jiného. P. učitelka už není autorita. O p. učitelce se běžně doma před dětmi mluví v negativech,protože to naše dítě doma přece za nic nemůže,tak na co si ta úča furt stěžuje. Děti pak na učitelku ,,práskají" a házejí špínu,protože to nevnímají jako nic špatného,navíc tak získají pozornost rodičů,což je přeci fajn, že jo. Já fakt nestačím koukat, jak se to všechno změnilo od dob,kdy jsme chodili do školky my.. Když jsme někde spadli,tak jsme se báli,aby to učitelka mamce neřekla a když se to rodiče dozvěděli,co jsme prováděli,kde jsme lezli,tak jsme dostali ještě na zadek.. A teď aby se učitelka bála to říct,že to jejich dítě zlobí,protože se to obrátí v její neschopnost nebo co. Já to vidím,když chodím pro děti,ať už moje,nebo přítelovi.. P.uč znám osobně,takže ty situace znám z podání jejich i dětí a děti si to všechno dokáží tak krásně přibarvit a celé obrátit.. A ty reakce maminek.. To fakt nevymyslíš.

dc2015
1. únor 2018

@ceekanka Já si právě myslím, že důležitá věta je ta o tom, že to znáte i od ní... A tady bylů problém, že to paní učitelka nesdělila. Za mě prostě blbě. Jsem učitelka. V mnohém s vámi souhlasím, ale nemyslím, že v tomto byl ten problém v tomto případě. A upřímně... Vždycky se šlo nějak domluvit na WC. Třeba s kuchařkou, bylo-li nejhůř, učitelkou od vedle... Půlená část směny netrvá tak dlouho... A ne, osobní telefon jsem si ve školce nikdy nevzala. A ve škole ano, když šlo o vážnou věc. Dopředu jsem to dětem řekla a omluvila jsem se jim za to. Ona totiž ta úcta musí být vzájemná. Ale taky přiznávám, měla jsem fajn děti 🙂

rubesovak
1. únor 2018

Dcera nemusela sedět na židli protože se bouchla do hlavičky, ale aby se třeba trošku uklidnila. Toto možnost vás nenapadla? Učím ve školce již celkem dlouho, nejčastější příčinou pádu jsou nevhodné bačkorky či jejich velikost, nepozornost dítěte při sportovních hrách, nebo třeba jenom neuposlechnutí na NEBĚHEJ, SPADNEŠ! Neobhajuji paní učitelku jen zkuste prvně promyslet všechny možnosti, a v klidu se zeptat, jestli malá opravdu spadla. Neuvěříte co jsou děti schopné si vymyslet. Např. Dnes jsem se ptala holčičky od čeho má tolik modřin na nožičkách, odpověď byla že přišla maminka a moc jí bila. Maminka s nimi 4 roky nežije, malá je v péči babičky, tak jsem se odpoledne ptala babičky a ta mi vysvětlila že to má z bruslí jak s učí a neustále padá. Věřit holčičce tak už kontaktuju sociálku na matku....

rubesovak
1. únor 2018

Ještě jeden poznatek, nejvíce úrazu se stane v rodině. Takže ano, učitelka se "vymlouvá" na 25 dětí, ale kolik jich mají na starosti rodiče, 2 ?

leneee
autor
1. únor 2018

V teto diskuzi jde o to,ze mne ucitelka neinformovala. Pad pani ucitelka videla,nebot diteti rekla, ze bude mit boulicku a dite posadila na zidli.

Dcera je klidne dite,veci nepribarvuje-rika to tak jak se stalo.

O sklidneni je mozne ze slo,ale zas bych cekala zpetnou vazbu.

A dnes sice nejde o nic vazneho,ale co kdyz priste prijde s otresem mozku protoze si ucitelka nevsimla?

Samozrejme je to tady ciste hypoteticka diskuze a ja se v pondeli poptam konkretne,ale zajimaly mne vase nazory/zkusenosti tak diky za ne.

misa357
1. únor 2018

Tak tady snad nejde o to, ze dítě upadne, nebo se stane jina nehoda, to se prostě stává a nejde tomu zabránit. Jde o to, ze učitelka MUSÍ informovat rodiče.

leneee
autor
1. únor 2018

@rubesovak dekuji za tip s temi backurkami-dcera ma nove,vetsi v ramci nadmerku.jeste je radeji v pondeli zkouknem a dyztak vratime ty mensi/stare.

rubesovak
1. únor 2018

@leneee předpokládám že paní učitelka pád nevyhodnotila jako těžký, sama určitě také poznáte kdy byl pád na hlavičku opravdu na tvrdo, a kdy se hlavička sotva předmětu nebo podlahy dotkne. Kdyby to bylo něco vážného tak vám paní učitelka určitě řekne, alespoň když bych mluvila za sebe.

dc2015
1. únor 2018

@rubesovak Já s vámi v podstatě naprosto souhlasím a opravdu obdivuji každého, kdo tu práci dělá dobře a vydrží u ní 🙂 Jako upřímně zabránit pádu ve většině případů nejde, pokaždé to vidět taky nejde. Ale když jsem děti předávala, bylo to postupně během odpoledne, s každým rodičem jsem promluvila. Někdy to byl jen pozdrav, ale někdy prostě info o daním dni a třeba i "napomenutí rodičů" - jako že třeba dítě xy kašle a že by prostě v tomto stavu už mělo být doma apod. Prostě v MŠ je to o komunikaci víc než kde jinde.

juanka
1. únor 2018

V naší MŠ je "Kniha úrazů", kam se zapisuje každá boule a musím to vždy, když si vyzvedávám dítě podepsat - pokud se mu ten den zrovna něco stane

rubesovak
1. únor 2018

@dc2015 samozřejmě je to určitě o komunikaci, také se snažím s každým denně mluvit, ale také se to pokaždé nepodaří ☹

leneee
autor
1. únor 2018

@juanka diky za tip na zlepsovak 🙂

rubesovak
1. únor 2018

@leneee zkuste do těch větších dát buďto vložky nebo vatičku do špičky, v malých bačkůrkách bolí nožičky a padá se stejně často jako ve velkých

leneee
autor
1. únor 2018

@rubesovak ano,ale tady dcera jasne rekla,ze ji bolela hlava a ucitelka s ni o tom mluvila. Ja z toho nedelam vedu,ale mrzi mne ze ucitelka mi ji predala se slovy ze vse v poradku.toto podle mne proste neni vse v poradku.

leneee
autor
1. únor 2018

@rubesovak 👍

dc2015
1. únor 2018

@rubesovak Popravdě chápu, stačilo by mi, kdybychom měli štěstí na pí uč., která se o to bude snažit 🙂 Já jsem byla ve školství před mateřskou krátce, ale popravdě viděla jsem kdeco... Třeba na ZŠ jsem měla kolegu, který úrazy při TV vůbec nepsal. Učil bohužel moje děti (které jsem měla jako třídní)-. Zkrátka negativní zkušenosti. Nečekám, že bude pí uč. bude vždy ve všem dokonalá. Ale bohužel je to mnohdy o přístupu.

leneee
autor
1. únor 2018

@misa357 ano - jde o informovanost mne jako rodice

kladpol
1. únor 2018

@leneee Tak já bych tedy taky chtěla vysvětlení. Ano stát úraz se může, i kdyby byla učitelka hned u toho, někdy je to rychlovka, ale co nechápu je že to nesdělila. Já bych to chtěla vědět pokaždé, abych potom věděla, kdyby se dítko chovalo divně, protože by mě nenapadlo třeba že se někde praštilo do hlavy.

rubesovak
1. únor 2018

@misa357 musí rodiče informovat o větším zranění, ale u některých dětí bych si musela udělat papírky a pády čárkovat a každý den přijít za rodičem a říct " Dobrý den dneska spadl jenom 24x, z toho 10x na zadek, 5x na kolena a 8x na ruce, bohužel poslední pád jsem neviděla protože jsem si byla udělat čárku do seznamu jiné holčičky" A nejčastější odpověď rodičů když jim řeknu že dítě spadlo a třeba se bouchlo do hlavičky, tak je buď " a rozsvítilo se?" nebo " to je u něj normální" či " ale je živej, tak to nic není" 🙂

ceekanka
1. únor 2018

Myslíte že kniha ,,boulí" je zlepšovák? Aby neměly učitelky za chvíli víc papírování než hlídání 😀 Během toho,co zapisuji záděru na prstíčku mi může spadnou ze židle nějaké dítě,které neuposlechlo rozkazu,že na ni nemá lézt 😀 Já to možná teď trochu zveličuji,ale.. Všechno má své pro a proti. Stejně tak jako na každou situaci můžete hledět z více pohledů. Někteří rodiče by asi dost koukali,kdyby se hlásil každý kecanec na zadek. Ti moudří,to slyšet ani nechtějí.