Bezpečnost dětí při jízdě autobusem. Jak byste tento konkrétní případ řešily?

28. zář 2023

Milé dámy, obracím se na Vás s dotazem, jak byste řešily vzniklou situaci. Pokud jsou tu právničky, ředitelky MŠ nebo paní učitelky, budu ráda za vyjádření. Paní učitelka během cesty autobusem děti nevhodně usadila - nejmladší dítě sedělo uprostřed na tzv. zadní pětce. K tomu paní učitelka namísto plnému věnování se dětem během jízdy autobusu natáčela video, které následně umístila na fb skupinu pro rodiče. Maminka dítěte si, dle mého názoru v podstatě oprávněně, stěžuje, řeší přestup dítěte do jiné MŠ. Dítě navíc bylo ubrečené. Z prvotního jednání s paní učitelkou - pouze telefonicky - mám pocit, že si pochybení vůbec nepřipouští. Jednání s maminkou proběhne zítra. Jak byste řešily s paní učitelkou? Mně v hlavě bliká i hrubé porušení pracovní kázně.

cilkat
28. zář 2023

Vůbec nic bych na tom neřešila. Nevidím nikde žádné ohrožení dítěte. "Dokumentování dění" = natáčení půlminutového/minutového videa pro rodiče mi přijde úplně normální. Fakt v něm nevidím žádné zanedbání péče. Usazení uprostřed zadní pětky, no... pokud by došlo k nehodně, je to místo (pokud nemá pásy) úplně stejně nebezpečné pro dvouleté jako pětileté, ne? ... A proč tam sedí zrovna tohle dítě? možná i proto, že je ubrečené a chce na něj ta učitelka vidět a zároveň ho nechce vytrhávat z kolektivu tím, že si ho posadí vedle sebe?

j.a.n.i
28. zář 2023

@cilkat A úplně stejně nebezpečné jako to vedlejší... jo a prestup at klidně řeší, skolce se uleví.

zelenaesmolda
28. zář 2023

Ja tam teda zadne zanedbani pece nevidim.
A jestli ucitelka nekoho ohrozila tak maximalne sebe pokud nesedela a nebyla pripoutana.

veruuu_kubesovic
28. zář 2023

Tam bude asi úplně jiný problém než jen cesta autobusem, viď? Protože já v tomhle žádné zanedbání nevidím, stejně jako holky nade mnou...
A pokud chce dítě přesunout jinam, tak jen hledá záminku...

kakamila12
28. zář 2023

Chudáci učitelky, to by s těmi dětmi nemohly podniknout fakt vůbec nic.

j.a.n.i
28. zář 2023

@zelenaesmolda No, v mnoha mistnich autobusech se clovek nema cim pripoutat.

zelenaesmolda
28. zář 2023

@j.a.n.i
Tak tohle byl ale dalkovy autobus kdyz tam byla zadni petka,urcite ne mhd.
A v tech pasy byt musi ne?

vikinkav
28. zář 2023

A tomu diteti se neco stalo nebo o co jde?

drep
28. zář 2023

A sedadlo vedle by bylo v pohodě? Nebo kdyby tam sedělo deuhé nejstarší dítě, tak by to bylo cajk? A tušíš, co přesně znamená hrubé porušení pracovní kázně? Hysterie obecně nebývá moc dobrý rádce. Pokud chceš přesunout dítě do jiné školky, udělej to (té aktuální se nejspíš uleví), ale bez těch tanečků…

ele_nka
28. zář 2023

V čem je prosím rozdíl jestli to dítě sedí na pětce nebo jinde? Nějak tam ten problém taky nevidím.

j.a.n.i
28. zář 2023

@zelenaesmolda Nemusi, pokud to jezdi mezi vesnicemi, v některých ta zadni petka i je. Zjednodušeně receno, pokud bus vozi i stojici cestujici, tak mit pasy zatim nemusi.

aneta15
28. zář 2023

Také nechápu?... Jediné, co mi bliká v hlavě je problémová matka, která hledá problémy, kde nejsou, aby byla důležitá. Pracuji ve školce a ver tomu, ze teď je zrovna období, kdy nám tam nonstop brečí 3 děti. Asi bych měla jít sedět 🤦‍♀️. Ještě by mě zajímalo, jak se měla paní učitelka plně věnovat dětem během jízdy. Většinou je na 25 děti 2 učitelky. Takze pokud se budu plně věnovat jednomu dítěti tak na mě 23 matek podá žalobu 🤦‍♀️

ai30
28. zář 2023

Mohla bych si prosim koupit listek na to, jak pujdete za pravnickou resit nevhodne usazeni jako hrube poruseni pracovni kazne? 🤣🤣🤣

zelenaesmolda
28. zář 2023

@ai30
Ja chci taky :D

lusiesss
28. zář 2023

Tak přesně kvůli takovým maminkám do školství nejdu... Poradila bych mamince si dítě nechat doma, aby měla jistotu, že bude v pořádku a nebude ohroženo... Minimálně školskému zařízení se určitě uleví! Sorry, ale místo aby maminka měla radost, že dítě bylo na výletě, tak potřebuje vys*rat...

michaela666
28. zář 2023

Nevidím nic, co by měla maminka s učitelkou řešit. Jediné co by ji mohlo vadit je natáčení videa, ale pokud vím tak s tím na začátku školní roku musí rodič souhlasit. Aspoň já jsem na to teď vyplňovala papír při nástupu do školky.

te_reza
28. zář 2023

Já bych dělat učitelku nemohla. Řešit uřvaný děcka a přecitlivělý matky. Brr 😄

fire85
28. zář 2023

@te_reza však ty žádný deti nemáš tak vůbec nevíš o co jde 😊

fyii
28. zář 2023

@te_reza jako resit urvany deti je to nejmensi s trma se domluvis, ale precitlively matky by si na tyden mely jit vyzkouset byt ucitelkou a ono by je to preslo.

irmamala
28. zář 2023

Kvuli takovym pizdam bych zadnou dokumentaci ze skolky a skoly neporizovala. Pro dobrotu na zebrotu.

alubif
28. zář 2023

Jak víš, že ti tam tam usadila učitelka? Děti většinou vlítnout do autobusu a zaberou si místa.... pokud dítě bylo pripoutane, necouralo po autobuse, je to v pořádku. Děti občas brečí. Tobě doma dítě nebrečí? To, že natáčí, pokud jsi dala souhlas, nevidím v tom problém. Kdyby žádné video nenatočila, bylo by to taky špatně. Co by jsi po učitelce chtěla, aby dělala?

marimanta
28. zář 2023

A jak přesně se měla plně věnovat dětem? Jsem nejdřív myslela, že se plně nevěnovala řízení toho autobusu... 😅 Twl, já jsem jednou místo plného věnování se prvňáčkům půl cesty flirtovala se strašně krásným spolucestujicim 😁 Naštěstí se to obešlo bez následků 🤣🤣🤣

orangutan123
28. zář 2023

Ty brďo, já si teda ve školce jako děcko přicvakla do takové té těžké, železné brány prst. Kdyby nebylo fakt dobrého chirurga tak jsem bez článku na palci. Moje blbost. Ale že by naše napadlo zažalovat učitelky? Ani nápad...ale je taky fakt že je to víc jak 20 let dozadu

michaela666
28. zář 2023

@orangutan123 Po mě během vycházky na zahradě hodil kluk kámen. 4 učitelky, 2 oddělení a já na hlavě 5 stehů a otřes mozku. Do teď si pamatuju jak mě otec v zednických montérkách vezl na růžovém kole učitelky na pohotovost kvůli šití. Dneska už by seděly všechny v chládku.

gruyerre
28. zář 2023

Jestli bylo v autobuse míst přesně tolik, kolik bylo pasažérů, tak někdo tam vzadu uprostřed sedět musel. Proč by tam mělo sedět jiné dítě? Je li to místo skutečně nejvíc nebezpečné, je nebezpečné i pro starší dítě a životy a zdraví všech dětí mají stejnou hodnotu. Žádné pochybení v tom není. A jak se jim jako měla věnovat? Držet každého z nich za ruku, či co? Maminka dítěte asi jen potřebuje za každou cenu prudit a dělat zle.

te_reza
28. zář 2023

@fire85 jakože stupidní hláška "jedno dítě, žádné dítě" nebo jak chytře to má být mířeno?🤔

kakba
28. zář 2023

Tak nebude problem sezeni, ale to, ze natacela video. Ale tedka je to moderni. Najdou se skolky, kfe je mozne onlone sledovat co se deje ve skolce, ucitelky posilaji fotky. Me to prijde jako uz fakt dost ujety.

veroniquecz
28. zář 2023

@kakba tak pokud má souhlas rodičů, proč by nemohla poslat fotky/video??

petrasipkova1
28. zář 2023

Čím porušila pracovní kázeň ? 😂

michaela666
28. zář 2023

@petrasipkova1 Asi měla sedět na sedačce s dítětem na klíně a utírat slzičky. Nevím co víc by maminka chtěla, ale v tom případě by si mohli stěžovat rodiče dalších dětí, že sedí vzadu v autobuse a neví, co dělají ostatní.... začarovaný kruh 🤔