Vadí v těhotenství jízda autobusem?

fangi
12. kvě 2011

Ahojky 🙂 , zajímalo by mě, co si myslíte o dojíždění autobusem v těhotenství. Pracuji ve vedlejším krajském městě, kam dojíždím autobusem, cesta trvá jen 20minut. Mám možnost jezdit služebním autem, tedy řídit, ale cesta jsou samé zatáčky a dost provoz a nejsem zkušená řidička, navíc v zimě je tu několik měsíců dost sněhu a i na silnicích to není úplně odklizené.
Další související věc je, že nejsem spokojená se svým gynekologem, kterého mám ve městě, kde bydlím. Pěšky je to k němu 40minut, MHD 15minut. Gynekologů je tu více, ale na každého mám nějaké negativní reference. Za to v krajském městě, kde pracuji, je skvělá gynekoložka, tedy bych docela ráda zkusila přejít k ní, ale znamenalo by to, že bych jezdila i ve vyšším stupni těhotenství, když bych třeba už byla doma, do toho vedlejšího města na kontroly.
Co myslíte, vadí v těhotenství autobus?? A důvody - napadají mě otřesy, potom možnost, že těhotná chytne kde co (v období chřipek kašle a smrká vždycky půlka autobusu). Na druhou stranu - autem mi to přijde víc nebezpečné, vzhledem k tomu, že cesta je fakt samá zatáčky, z kopce do kopce a v zimě je to vůbec mazec. Ohledně toho gynekologa si zase říkám, že když zůstané u té své ve městě, kde bydlím, tak stejně asi těch 40minut nepůjdu vždycky pěšky (v zimě třeba, kdy tu je půl metru sněhu) a MHD mi přijde ještě horší a časově je to skoro stejné jako jet autobusem do toho vedlejšího města. MHD horší v tom, že dost často je autobus úplně narvaný, sednout si by byl problém a navíc v MHD se vždycky najde nějaký ten "sociální typ", než to v tom meziměstském autobuse, kde bych si sedla vždy, a lidi už pomalu i znám, protože už takhle jezdím 7let, a jsou to normální lidi cestující do práce, což teda ale neznamená, že nemají chřipku, to je jasné (ale sociální případy do práce nejezdí 😀) 😅
Co myslíte? Třeba to jen moc hrotím a autobus je ok, nevím 😅

fangi
autor
12. kvě 2011

Ideální by bylo bydlet kousek od práce, kam by to bylo procházkou v přírodě 15minut a cestou mít gynekologa, ale to asi tak má málokdo 😀

fangi
autor
13. kvě 2011

Nějak mi diskuze zapadla bez odpovědi, tak to ještě zkusím 🙂

jajik25
13. kvě 2011

Ahojky podle mě autobus těhotenství vůbec nevadí,já sama jsem jezdila celé druhé těhu autobusem nebo vlakem,brala jsem sebou i staršího kluka který byl v golfkách a to jsem doktora měla ještě k tomu v docela velkým kopci.Podle mého uvážení se nic stát nemůže když budeš opatrná. 🙂 😉

petaov
13. kvě 2011

Ahoj, já bych řekla, že autobus je v pohodě. Nějaké otřesy jsou podle mě blbost. Miminko je chráněno v děloze a co Tobě připadá jako otřes, on ani nezaznamená. Já jezdila až do půlky 8. měsíce každé ráno do práce autobusem a pak ještě vlakem. A to byl takový ten předpotopní vlak, kde se třese úplně všechno. Pak, když už jsem byla na mateřské, stejně jsem každý den trajdala a jezdila do města busem. Takže otřesy bych nehrotila. Spíš máš pravdu s tím, že půlka autobusu vždycky chrchlá. To mi vadilo hlavně v zimě. Řešila jsem to tak, že tyček a různých madel jsem se dotýkala v rukavicích, nebo jsem se jim úplně snažila vyhnout. Taky jsem radši dýchala nosem, než pusou, protože kolikrát se mi stalo, že někdo kýchnul a ani si nedal ruku před pusu. Nějakému nachlazení v těhu se asi nedá vyhnout. I tak mi pořád připadá ten bus lepší než auto, zvlášť, když píšeš, že nejsi dobrá řidička.

fangi
autor
13. kvě 2011

@jajik25 a @petaov Díky za názory 😉 Asi jo, asi je to v pohodě. Tím autem mi to právě přijde horší, je to fakt samá zatáčka, v zimě sníh, každou chvíli někdo někde v zatáčce prudčeji zabrzdí, protože do té zatáčky nemůžou vjet dvě auta v zimě najednou, je to zúžené, jak je sníh. A asi bych byla i trochu ve stresu, nemám naježděno. V autobuse si sednu vždy (a nebo bych si holt požádala někoho), cesta je relativně klidná a bezpečná. Tak jen to, že v autě na mě nikdo nic neprskne, nežto v autobuse v období chřipek je to celkem děsný.

Co se týče toho gynekologa - asi by taky bylo lepší v první půlce těhotenství to mít blízko práce, takže by se to svezlo zároveň s cestou do práce, a v té druhé, kdybych už třeba byla doma, tak si říkám, že stejně asi u nás nepůjdu k tomu svému v zimě 40minut pěšky, to možná v létě, ale jsou to kopce, tak bych asi taky v 8měsíci dobře funěla :D , tak když bych jela 15minut MHD, tak to už je lepší jet do toho vedlejšího města meziměstkým autobusem 20minut, kde je míň lidí, sednu si a nejsou tam různý podivný lidi jako v MHD, která je pořád narvaná, musela bych se procpávat někam si sednout a ještě si říct a jak jsou lidi na sobě nalepený, tak spíš něco chytnu a navíc občas to jsou takový lidi, že bych se nedivila, kdyby neměli jen chřipku, ale i žloutenku, pardon ale je to tak 😒

petaov
13. kvě 2011

@fangi To máš pravdu. Někdy těmi autobusy jezdí hrozná individua 🙂 Hlavně si dávej pozor na břicho a pořád si ho chraň rukou. Lidi jsou nevypočitatelní a najednou se oženou... Já měla miminko v poloze koncem pánevním, tak jsem se hrozně bála, že mu bouchnou do hlavičky. Ke konci těhu jsem cítila, kde hlavičku má, tak jsem ji pořád chránila. No, asi jsem byla taky šíleně ustrašená a opatrná. A to víš, že mi ty otřesy taky vadily, jak jsem furt nadskakovala, ale miminkoto fakt ani nezaznamená. Když jsem chodila na monitory srdíčka a malý občas spal, tak mi sestřička šíleně (ale fakt šíleně) třásla s břichem a on si klidně spal dál 😉

romana29
13. kvě 2011

Pro mě byl autobus noční můrou jen dokud jsem měla těhotenské nevolnosti, to jsem se modlila, abych neblila 😀
A souhlasím s těma otřesama - nejhorší otřesy jsou ty, když na křivce sestra z gyndy tak hrozně až bolestivě třepe břichem, to je hnus, né pár nátřasů v autobuse 🙂, ale rozumím tvým obavám a nezlehčuju je, to opravdu ne.

tkanicka
13. kvě 2011

taky jsem dojížděla autobusem a nejhorší bylo čekání v mrazu než přijel. Hlavně když byla nějaká ta letošní kalamita a měl zpoždění, ale jezdila jsem jen domů, ráno jsem jezdila s manželem autem a jen do 24.tt, protože pak jsem musela zůstat doma, tak nevím, jak by to každodenní ježdění dopadlo, ale ještě před měsícem jsem jela autobusem na vyšetření cca 65km a v pohodě... jenom tam bylo málo místa. Jsem dost vysoká a už v té době jsem měla víc než 15kg navíc, tak jsem měla co dělat si najít pohodlnou polohu.

fangi
autor
13. kvě 2011

Díky za názory, holky 😉 Já ještě těhotná nejsem, ale přemýšlím nad tím proto, že kdybych chtěla dojíždět těhotná do práce autem, tak by bylo dobré se rozjezdit, protože teď neřídím. A také vzhledem k tomu gynekologovi, zvažuji, jestli se přehlásit do toho krajského města, kde pracuji, kde je dobrá doktorka, nebo zůstat u své ve svém městě s tím, že tam třeba, pokud to nebude vyloženě v zimě, můžu chodit i pěšky a vyhnu se ježdění autobusem. Tak to tak zvažuji všechno 🙂

@romana29 To mě taky napadlo s těmi nevolnostmi, že to může být docela peklo dojíždět, ale tam myslím, že autem nebo autobusem je docela jedno :D Pokud je člověku "nablití", tak už je to fuk, v čem jede a je to horor 😀 😀 Mně se parkrát stalo, že jsem třeba byla nevyspalá, ráno jsem se nenasnídala, ani nenapila...a v těch zatáčkách se mi dělalo blbě i tak, tak jsem si hned říkala, že to těhotná bych to asi nedala 😀

zuzau2
13. kvě 2011

@fangi ahojky, mně teda autobus v těhotenství vadil, bylo mi v něm špatně, hlavně byl vždycky narvaný a v létě, jak se každý potil....no děs. Cucala jsem vždycky lízátka pro těhotné a přežila jsem to vždycky 🙂

kalo
13. kvě 2011

Někdo snáší autobus dobře, někdo ne...taky záleží na měsících...v létě před porodem jízda autobusem asi není příjemá nikomu....A taky lidi jsou dost ignoranti. Mě stačí, že musím občas jet MHD a myslíš, že mě někdo někdy pustil sednout?? Bohužel ne...Když je autobus plný, tak smůla, na stojáka 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru