Ztracené dítě ve školce. Co byste dělaly vy?

vesper
20. dub 2023

Ahoj holky,
už jsem zoufalá a chtěla bych se zeptat na váš názor.
Mám 2 děti, 1,5 roku od sebe, které šly v září do školky.
Hned první den ve školce šok, protože jsem si přišla pro dítě a učitelky mi tvrdily, že tam není. Že jsem ho prý dala jinam.. když jsem tam už začala pištět, že má v šatně věci a kde je, tak že prý neví a hledají ho.. po cca 45 minutách dohadování, hledání, už jsem chˇla volat policii, se zjistilo, že je v koupelně. Učitelky o něm věděli, ale myslely, že to je jiné dítě a jmenuje se jinak. Malý tam brečel a bál se..
Dnes sem šla pro dceru (3,5 roku). Byla ze školkou na výletě autobusem, ve kterém ji zapomněli a autobus s ni odjel.. než to zjistily a zavolaly řidiče zpátky.. mala prý brečela a už nechce do autobusu..
Co byste dělaly? Podaly trestní oznámení, informovaly školní inspekci? Daly byste děti do jiné školky?
Jsem zoufalá, je mi dětí líto..
Omlouvám se za tak dlouhé psaní..

teryem
20. dub 2023

Udělala bych peklo, to ti zaručuju!

lidija1234
20. dub 2023

@vesper určitě bych nahlásila a deti dala jinam. Tohle mě neprijde normální a nemohla bych být už snad nikdy v klidu 🙈

petrasipkova1
20. dub 2023

Jako jsi dobra, 45 minut čekat na dítě bych nevydržela, policajty bych volala do 5 minut asi 🙈 jinak teď bych postupovala asi tak, písemná stížnost ředitely MŠ a zároveň zřizovateli, ministerstvo školství i inspekci, všechno bych obeslala. A děti tam
uz nikdy nedala. Jsou malinci, nechala bych je doma a od září zkusila jinou školku. To je noční můra všech rodičů si myslím 🙈

klovalka
20. dub 2023

Určitě stížnost ředitelce a zřizovateli pro začátek. Tohle není normální.

martinka_33
20. dub 2023

Učitelkám jejich práci nezávidím, je velmi zodpovědná a nedoceněná, ale... Tu zodpovědnost na sebe berou a tak by takově věci měly mít organizačně zvládnuté ☝️ Opravdu nevím, co bych dělala, kdyby mi ztratily dítě! Ale znám se... A u pištění bych zřejmě nezustala, zvlášť kdyby mi tvrdily, že jsem dala dítě jinam 😡 Myslim, že jsi ještě velmi trpělivá.

rnika
20. dub 2023

Stížnost zřizovateli i řediteli školky. Chtěla bych vyjádření z jejich strany, předpokládám, ze nějaká omluva proběhla. A silně bych uvažovala o jiné školce. Vůbec si tu situaci nedovedou představit....

denny27
20. dub 2023

To muselo být strašný. 🥺🥺 Určitě bych sepsala nějakou stížnost ředitelce. Splést si děti, to by se dalo ještě zkousnout, ale zapomenout dítě v autobuse, tak to je drsný..

klokanka31
20. dub 2023

@vesper Určitě udělat peklo na které by do smrti nezapomněly. Já bych o tom informovala i policii. A pokud to jen trochu jde, nechat teď děti doma. Takhle před téměř 40 lety učitelky ztratily mého bráchu při školkové procházce ve městě 🤦‍♀️ A já si vždycky myslela že to snad není ani možný, a koukám že je i v této době 😡

vesper
autor
20. dub 2023

Děkuji vám za reakce. Ředitelka a učitelky se omlouvaly, prý budou postihy atp.. taky bych nikdy nevěřila, že se to může stát.. Na výběru školky jsem si dala moc záležet a nakonec tohle.. děti už se mi tam dávat nechce.. zítra si je nechám doma, ale v pondělí už musím do práce.. budu hledat jinou školku, ale bojím se, aby se to nestalo i jinde. Už se toho strachu asi nezbavím. Malé je mi strašně líto 😢 stížnosti určitě také podám

westie
20. dub 2023

Druhý den, už by dítě do školky nešlo.
A udělala bych všechno pro to, aby tyto učitelky přestaly být učitelkami.
Tady je přeci všechno špatně a ve školce chybí kontrolní mechanismy.

vesper
autor
20. dub 2023

@petrasipkova1 ono bylo dlouhé to dohadování.. ony mi potom tvrdily, že bude vedle ve třídě, tak se tam běžely kouknout atp.. ty stížnosti určitě všem pošlu, jen tak to nenechám.

vesper
autor
20. dub 2023

@klokanka31 je to strašný.. bohužel i v dnešní době.. zkusím, zda by jiná školka nevzala děti nyní. Myslíš, že to půjde?

westie
20. dub 2023

@vesper Ale tohle se opravdu v jiných školkách neděje. Dcera dnes ve školce spadla a plakala, že ji bolí loket, třikrát mi kvůli tomu volali a řešili jsme, jestli si máme pro ni přijet, za hodinu jsme řešili, jestli je jí líp a pak ještě po odpočívání volali, že už je úplně v pohodě. Byl tam cítit zájem o dítě.

vesper
autor
20. dub 2023

@martinka_33 ano, máš pravdu, asi jsem.. neměla jsem teď lehké období a už jsem celkem unavená a vyšťavená, bez energie.. ale jen tak to nenechám a udělám co bude nutné, aby se to už nestalo

vesper
autor
20. dub 2023

@westie tak to je super, mít takové učitelky ve školce. Je opravdu vidět, že mají zájem.
Ta naše školka je jinak velice oblíbená, učitelky milé, ale prostě když se to stane 2krát, to je síla.. 😡

budouci_maminka
20. dub 2023

@vesper no ty vago. Je mi moc lito tebe i ditete. Obeslala bych zrizovatele, ceskou skolni inspekci a ministerstvo skolstvi. Deti bych okamzite prehlasila jinam.

slecnami
20. dub 2023

Ahoj, to je tak strašná představa, ani myslet na to nechci a moc Ti přeju, abys už tohle zažít nikdy nemusela, standard to naštěstí není. Učitelek z tvé školky se rozhodně nechci zastávat, ale jsem ze školství, tak k tomu mám jen takovou poznámku - to, že absolutně selhaly, je jedna věc (uff, naštěstí to dobře dopadlo), ale druhá věc je ta, že ve chvíli, kdy přišly na své pochybení, mohly prostě zpanikařit a začít se chovat jako kr*vy z toho stresu - to dohadování a tak. Tohle je skoro na vyhazov, o tom žádná. Asi bude na tvém zvážení, jestli se takhle blbě projevovaly už někdy předtím, nebo jestli to mohlo být opravdu jen jednorázové a velmi poučné (pro ně, samozřejmě) pochybení, které se rozhodneš nehnat až do nejvyšších míst a jestli došlo k odpovídající omluvě, atd. Popravdě, sama vůbec netuším, jak bych se zachovala, na malou jsem hodně citlivá...a určitě bych nejednala v té situaci s nadhledem. Doufám, že tohle nikdy řešit nebudu muset. ...stávat by se to každopádně nemělo.

westie
20. dub 2023

@slecnami Jak píšeš o tom chování se ze stresu a paniky - to je věc, kterou musí mít nastavenou ředitelka školky - jasné instrukce/postup, co mají dělat když ... a podle toho se v takových situacích chovat.
Být učitelkou v MŠ, tak se 45 minut nedohaduju s rodičem, ale po pár minutách zahajuji pátrací akci ve školce, v okolí školky a jedu jako fretka se zaměřením na to, to dítě najít, ne se dohadovat s rodičem.
@vesper A z popisu mi vyplývá, že tady selhává celý systém - neví, jak se dítě jmenuje a neumí to řešit (když nevím, tak dám jmenovky na prvních pár dní), když se nemůže nějaké dítě najít, hledám, nedohaduji se s rodičem, když vystupují děti z autobusu, přepočítávám, učitelka prochází celý autobus, jestli tam něco (někdo) nezůstal, pak teprve dávám pokyn, že můžu odjet. Toto je prostě selhání systému, kde je vidět, že učitelkám, ani ředitelce nejde v první řadě o děti, jejich základní bezpečnost a už vůbec ne příjemný pocit z pobytu ve školce.
A upřímně bych zvážila, jestli takové školce neudělat pořádnou "reklamu" na soc. sítích?

cherie24
21. dub 2023

Mě by znepokojilo už jen to, že nechaly nějaké dítě brečet na záchodě. Dcera není zrovna jedno s těch dětí, které by školku zvládalo s přehledem, ale co mi učitelky vždycky říkaly, tak když brečela, tak tam s ní byly, hladily jí a utěšovaly. Nechat dítě v autobuse mi přijde úplně scifi. Děti bych do takové školky už v životě nedala. Vždyť ty samé učitelky, které si nedokáží ani spočítat děti v autobuse, chodí každý den s dětmi ven na procházky! To jako až ztratí dítě během procházky nebo výletu, tak je pak budou taky dohledávat zpětně s budou se modlit, že dítě nevběhlo někde pod auto? Být učitelka je nevděčná práce, o tom žádná, ale zapomenout někde dítě je těžké selhání. 😔

fifinka2020
21. dub 2023

@cherie24 přesně, u nás ve školce vždycky mají učitelky přehled, kdo kde je...po obědě jde asistentka do koupelny, pomáhá dětem... prostě dítě není ani 5 minut samo, hlídají si to

marketa1218
21. dub 2023

@vesper To je hrozné, jímá mě hrůza když si to představím u nás. Dneska byla malá se školkou na plavání a kdyby jí někde zapomněli, tak se snad zblaznim! Peklo bych samozřejmě udělala veliký, ale už by tam hlavně nikdy nešla.

dandaa
21. dub 2023

Určitě to řešit. Stalo se tohle našim přátelům a kluk z toho má psychické problémy a ne zrovna malé. Někdo ho zamknul ve školce na WC a přišlo se na to za několik hodin. Kolem té školky chodím každý den ,učitelky na mobilech, děti si na zahradě dělají co chtějí...

lenkalubina
21. dub 2023

Mě úplně fascinuje,jak nemohly vědět ani jak se jmenuje,když myslely,že to je někdo jiny😲 od kdy tam děti chodí? A to,že nekontroluji kolik dětí mají a jestli nezůstalo nějaké v buse?? Nechápu!! Kamarádce odešel syn z procházky ve skolce( na vesnici,skolka je hned vedle jejich baraku) hned to učitelka zjistila a hledala a volala kamarádce..učitelka z toho byla na infarkt, 100x se omlouvala...

klokanka31
21. dub 2023

@vesper Tak to nevím, já ještě se školkama nemám zkušenosti,jestli takhle berou v průběhu roku...

klokanka31
21. dub 2023

@slecnami Žádná omluva není odpovídající tomu, že jí ztratili 2x dítě.

mourovatakocka
21. dub 2023

@vesper Stěžovala bych si na každém myslitelném místě a kdyby to bylo jen trochu možné, okamžitě děcka pryč, i za cenu třeba soukromé školky. Co to je za start do institucí, zabiják dětské důvěry 😔 Když si představím ta brečící děcka, otvírá se mi kudla v kapse.

sylvka
21. dub 2023

Pracuji v MŠ. Většinou se tedy učitelek zastáváme,ale v tomhle případě je to jasné jejich vina.oni nevědí koho mají ve třídě ????!!!!! A ten autobus,děti se vždycky přepočítávají !!! I pokud jdou jen ze zahrady do budovy. Šla bych řešit s ředitelkou,myslím,že na to máš právo.

marimanta
21. dub 2023

Jsou věci, u kterých se dá říct "stane se". Jsou věci, který jsou průšvih, ale dají se omluvit. Tohle je ale masakr. Jasně, dítě se může "ztratit" v koupelně, ale přístup učitelek je přinejmenším zvláštní. A nechat dítě v autobuse?! Na to nemám slov. Kromě stížností všude možně - zřizovatel, ČŠI, napsala bych i na ministerstvo klidně, bych to nechala zveřejnit v novinách a proprala na sociálních sítích.

kackacka37
21. dub 2023

Uff, nepředstavitelný 😱

dyechampion
21. dub 2023

@vesper no tvl me je uplne blbe z toho jak to ctu!!! ja bych udelala peklo, trestni oznameni, policie, vsechno.

veruuu_kubesovic
21. dub 2023

Moje dítě už by druhý den tuto školku nenavstivilo 😡😤😡
Syn chodí do oddělení pro nejmenší děti, děti je tam 25, jak paní učitelky říkají = hlídají "pytel blech", musí mít oči všude, pac děti během vteřiny dokáží zmizet, některé jsou ještě doteď uplakané, no každé dítě je originál a adaptaci zvládá různé...
Ale kdybych se měla dohadovat 45min kde moje dítě je, nebo že mi ztratili dítě v autobusu no to bych si za rámeček nedala!!!!