Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

malovani
27. dub 2010

Rosanela: neboj, to klapne! Držím palce!

malovani
27. dub 2010

Vojtisek2007: bezva ředitelka, má fajn přístup a veliký štěstí, že mají prostor, kde může další třída být... to taky není všude, že...

pajdula
27. dub 2010

Ahoj všichni, tak jak to tu tak pročítám, tak jsem nervoznější a nervoznější... zítra si jdu pro verdikt, jestli Ondru vzali nebo ne. Bože, ať ho vezmou 🙂 práci mám a nerada bych o ni přišla a Ondra ty děti tak miluje, že si myslím, že mu školka určitě neuškodí. Jestli já to do zítra vydržím a zítra mi řeknou pozitivní zprávu, tak to snad oslavím... a jestli mi řeknou negativní zprávu, tak to obrečím a snad se opiju ☹ a pak to budu muset nějak pořešit. No, jenže jak... Držte nám palce a pěsti !!! Díky.

bajnokova
27. dub 2010

Malování tak to gratuluji a držím palečky s taťkou
My se verdikt dozvíme v pondělí tak se na to už psychycky připravuju 😢

malovani
27. dub 2010

Holky, všem vám moc držíme pěsti, ať školka vyjde!!

Bajnokova: odkud přesně jsi?

jajik25
28. dub 2010

Ahoj holky dneska jsme byly u zápisu.Přišlo asi 35-40 dětí a chtějí vzít prý všechny ale kapacitně to asi nepůjde.Řekly nám že šanci máme ale moc tomu nevěřím protože jsme byly už asi osmý pod čarou.Byla bych ráda kdyby ho vzaly aspoň na ty 4 hoďky.Rozhodnutí teprve přijde tak uvidíme.

pajdula
29. dub 2010

ahoj holky,
tak nám Ondru do školky nevzali, ani do jedné ☹ tak jsem si to včera obrečela a teď musím vymyslet co s tím... no a to bude asi fuška. Práci pustit nechci, v dnešní době by to asi nebylo to pravé, tak jedině druhé miminko a pak se uvidí. Nevím, musíme to promyslet. Jinak dětí se hlásilo 105 a brali 50... automaticky vyřadili ty bez trvalého bydliště ve městě, maminky na mateřské dovolené a děti, které chtěli jen na 4 hodiny. A z toho zbytku brali od předškoláků směrem ke třem letům a skončili 5.října 2007. My jsme bohužel až v prosinci, takže jsme zhruba 8 pod čarou. Šance, že někdo odejde je minimální, ale máme zavolat koncem září, kdyby náhodou. Bohužel takto to bylo ve všech třech školkách. V té další brali 26 dětí a hlásilo se jich 80, takže to je opravdu na nic. Zkrátka by to chtělo asi další školku, která je prý v plánu, je vybraný pozemek, ale město na ní nemá peníze. Tak přeji ostatním, ať mají víc štěstí.

petisan
29. dub 2010

ahoj holky, tak nás taky nevzali - ani do jedné ze tří školek. Vloni otevřeli nové 2 třídy - z té veliké radosti do nich nabrali všechny děti bez ohledu na to, zda jejich mamky můžou být ještě na mateřské nebo ne a letos všem co máme 3 leté děti hned ve dveřích říkali, že nás nevezmou - bez ohledu na to, zda máte práci nebo Vám končí mateřská. Tak taky přemýšlím co budeme dělat. Na soukromou školku nemám, na paní na hlídání taky ne a malá se ještě sama hlídat nemůže. ... a jasně že to naštve, když vidím v poledne maminy, kterak si vyzvedávají ze školky děti (ne předškoláky) a přitom nechodí do práce nebo jsou dokonce na mateřské s mladšími dětmi ... A "chlácholení" paní ředitelky, že ať jsem ráda, že můžu být ještě s malou doma, mě teda moc nepotěšilo, kdyby bylo za co, tak to neřeším ☹

pajdula
30. dub 2010

Tak nějak pořád nevím, co s tím Ondrou budu od prosince dělat. Mám pustit práci? v dnešní době - sebevražda. Včera jsem mluvila s ředitelkou jedné ze školek a ta řekla, že město by mohlo postavit kontejnerovou školku, ale nechce. Radši si opraví cyklostezku a náměstí... doufám, že je vymění ve volbách. Prý jim i navrhovali přístavbu jedné ze školek nebo spíš opravu místností pod střechou, ale "město" vypočítalo, že by je to stálo 15 milionů. To snad chtějí dělat ze zlata. Za to postaví celou školku se třema třídama. Fakt to nechápu a návrh, že by měli chodit do školky děti od dvou let to je utopie úplně. Takže co teď? V Praze nás nevezmou, protože tam nemáme trvalé bydliště a tady je všude plno. Nebo víte někdo o školce v Praze, která má volno? jestli ano, sem s ní 🙂 díky. Omlouvám se za to moje psaní, ale musela jsem se z toho trošku vypsat a nenadávat.

nety
30. dub 2010

Pajdulo nevěš hlavu,do prosince času dost.Nás taky brali až od října,oni fakt některé děti odejdou a i v naší školce se stalo,že museli dost dětí vyloučit protože rodiče neplatili,takže ta naděje tam pořád je.

rosanela
30. dub 2010

Ahoooj,

holky, dostali jsme se do školkyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!! 😵 😵 😵 😵
Uvolnily se tam 3 místa a nás vzali jako druhý, odvolání zřejmě zabralo..Budu dnes slavit asi celý den.. 😉 😉

Přeji vám taky hodně úspěchů v tomto směru.. 😉

pajdula
30. dub 2010

Nety, díky... já doufám, že to tak bude a máme si zavolat v polovině září kdyby se něco uvolnilo. Věřím a doufám 🙂 stejně mi nic jiného nezbývá.

bajnokova
30. dub 2010

Malování- jsem z Řečkovic

gabiku
2. kvě 2010

Ahojky, nedávno jsem tady psala, že nastupuji do zaměstnání v únoru a syna do školky nevezmou, již nám přišlo oficiální rozhodnutí ze školky. Jediné co mi zbývalo se spoléhat, že se nějaké místečko uvolní. Nakonec mi ale volala paní ředitelka, že jelikož bylo hodně dětí maminek, které musí nastoupit do zaměstnání a byly stížnosti na Městu, tak v krizové situaci rozšířili ještě prostory pro pár dětí u jedné i když pro nás hodně vzdálené školce. Jsem ráda, i když je to z ruky. Tuto možnost nabídli pouze několika maminkám, které uvedli, že se opravdu vracejí do práce. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor, stále ještě s manžou řešíme, kdy pořídíme druhé mimi, myslíte, kdyby jsem otěhotněla a nakonec do práce zpět nenastoupila, tak s tím budu mít nějaké problémy, když jsem uvedla, že do práce nastupuji. Určitě bych malého ráda dala do školky, i kdybych zůstala doma, malý potřebuje kolektiv.

miranda77
2. kvě 2010

gab: no to je tezke ... pokud by si nekdo nekde stezoval, tak by mohli Adámka zpetne vyradit a jeho misto nabidnout pracujiici mamine ...ale vetsinou, pokud mas papir, proste do skolky nastupujes. A takdy jde o to, na co mas zaludek, potkavat se pak s maminama, co prisli o praci, kvuli tomu, ze jim deti do skolky nevzali ... A dulezite take je, ze chces nastoupit do prace ...a v prihlasce si nelhala ...

martinka79
2. kvě 2010

gabi, asi by se mohlo stát, že ti pí.řed. může říci, že by bylo dobré dát prostor dalším maminkám co to moc potřebují.... ☹ ale ofiko pokud mudeš mít rozhodnutí tak už se neruší, ale vzhledem k situaci tak to je možné... 😉 ovšem chápu tebe, držím pěsti ať je to prospěšné jak pro tebe tak malého... 😉

tomca
3. kvě 2010

Ahojky,
chtěla bych se přidat do vaší diskuze na téma školky.Jsme z Teplic a máme doma syny kterému budou tři 16.září.Takže k zápisu jdeme.A pokud jde o počet přihlášek,tak se smí podat jen jedna.Je to prý v zákoně a v některých školkách chtějí i podepsat čestné prohlášení že jsem nikam jinam přihlášku nedala.pokud i tak podám a ředitelka se to dozví,může z toho být postih.Ve středu jdem k zápisu,tak uvidím.

martinka79
3. kvě 2010

Tomčo... 😉 držím pěsti.

malovani
4. kvě 2010

Tomca: taktéž držím pěsti!

malovani
4. kvě 2010

Vlastně vám všem, kteří ještě hledáte školku, zapisujete, čekáte... ať to vyjde všem!

malovani
4. kvě 2010

Gabiku: já teda nevím konkrétně, jak se toto řeší, ale předpokládám, že v době, kdy jsi přihlášku do škokky dávala, tak jsi těhotná nebyla, čili jsi počítala s návratem do zaměstnání, takže snad by to jako podvod nikdo nebral, nevím...

Ono taky teď můžeš donést papír, že se vracíš do práce, tam se vrátíš a za měsíc ti můžou říct, že končíš, že... to se týká nás všech, tak nevím, jak by to potom brali, ale snad rozumně...

jakoubka
4. kvě 2010

no,právě to se stalo mně ☹ V době zápisu jsem byla ještě zaměstnaná s tím,že od září nastupuji do práce.Jenže kvůli snižovaní stavu a malým zakázkám,jsem dostala výpověd ☹
Mám ted strach,jestli mi malého nevrátí ze školky ☹

malovani
4. kvě 2010

Jakoubka: no to snad ne... to se přece může stát komukoliv a kdykoliv... a stejně předpokládám, že budeš práci hledat, tak snad ti ho nevrátí domů a až najdeš práci, tak ti ho zas vezmou zpátky? 😨

bajnokova
4. kvě 2010

Ahojka tak nás do školky nevzali mám si zavolat po 15.5. že si rodiče dávali více přihlášek na více školek a vzali je třeba na obě tak to budou posupně rušit, včera jsem byla fakt vzteky bez sebe ze 3 školek nikde nechcou tříleý děti tak se budu třepat do 15. a když ju nevezmou tak nevím 😢

jakoubka
4. kvě 2010

malovani-jj,práci hledám už ted.Pořád na to myslím ☹
Taky mi připadá blbost,aby mi malého vrátili a pak zas vzali 🤐

Vladi-tak budu držet palečky,ať se místo uvolní 😉 🙂 Dej vědět 🙂

bajnokova
4. kvě 2010

Děkuji Jakoubka 🙂
Myslím že je to blbost když už ti ho přijali tak už ho jednou přijali a navíc oni nemusí vědet že jsi bez práce?nebo to ví

malovani
4. kvě 2010

Jak píše Baj, to, že jsi bez práce se nikdo dozvědět nemusí, pokud teda nejsi z nějaké vesničky či malého města, kde se ví VŠECKO 🤐 ...

bajnokova
4. kvě 2010

Jo přesně tak na vesničce se ví všechno 😒
Malování a ty jsi přímo z Brna?

malovani
4. kvě 2010

Baj: jj Brno, Starý Lískovec... opačný konec než ty... ovšem naším snem jsou Ostopovice... taky vesnice, no...

bajnokova
4. kvě 2010

jo jo Starý lískovec znám opačný konec