Horory ráno v MŠ, syn v šatně brečí, ječí, drží se mě

medved09
14. říj 2015

Ahoj maminky, asi se potřebuji trochu vypsat. Malému budou v prosinci 4, od září jsem nastoupila na částečný úvazek a on do MŠ. Od září je to boj - poslední dny ale horor. V šatně scény, brečí, ječí, ve třídě se mě drží, nechce mě nechat odejít... Pak po pár minutách ,když odejdu \)nebo manžel - dělá to oběma) se uklidní. Denně volám do MŠ, paní učitelka vždy řekne, že je v pohodě, moc šikovný... Odpoledne v poho, často ho berem po obědě, ale i spaní zvládá. Ale to ráno - ničí mě to. Vím, že pokud ustoupíme, může MŠ zrušit zcela. Nechci, aby si to vyvztekal, ale pocity jsou strašné. Dnes mě ještě dal poslední ránu jakýsi tatínek, který mi začal dávat přednášku o tom, že jsem špatná matka, neb dítě se má hodit oblečené do sprchy a osprchovat studenou a nediskutovat. Výchova chce důslednost a já to prý neumím... No nevím, my tedy děti oblečené studenou sprchou nesprchujeme. Ale moc se mě to dotklo. Starší syn taky první týdny v MŠ kňoural, ale tohle je masakr- máte to to také někdo, kdy to už bude za námi??? Díky za pochopení a podporu!

mmlenka
14. říj 2015

U nás to je podobné. Vstává už s tím, že do školky nechce a často chytá hysterii už doma. Ve školce to je jak kdy, občas už byl relativně v pohodě, někdy to je s hysterákem. Po mém odchodu pohoda. Každý den mi říká, že se mu ve školce líbilo, dokonce se už párkrát stalo, že odmítal jít domů. Takže má hysteráky ráno, že nechce do školky a odpoledne, že nechce domů 😀

kamila297
15. říj 2015

Jediná možnost je vydržet, v MŠ rychle převlíct a rychle vypadnout 🙂

lucienn5
15. říj 2015

Ty jo, až teď když čtu ty komentáře si uvědomuju, jakej mám doma podklad! Jen co vejdem do školky, už mě vyhání, že můžu jít domů ... a to netuším, jak jsme toho docílili, takže bohužel ani neporadím... prostě vydržet no a snažit se mu to nějak vysvětlit 🙂

lucikpraha
23. lis 2015

Máme taky problem ze školkou,ne jen ze z brekotem jde do skolky ona si tam s detmi ani nechce hrát,je dost i precitlivela nevim co mam dělat 😞

hohe
23. lis 2015

Z počátku jsme to také měli... trvalo to ale jen týden... pláč, řev a jakmile jsem zavřela dveře, byl klid... Děti se nebojí školky jako takové, ale toho loučení, mají strach, že je tam necháme... Anička se mě ptá a příjdeš pro mě po obídku? Já ji vždy odpovídám - ano, příjdu a půjdeme do spolu nakoupit a koupíme lízátko... Zkus s ním mluvit - říkáš, že chodíš do práce... Tak mu zkus vysvětlovat, že on musí chodit do školky, aby si mohla do práce vydělávat penízky, aby si mu mohla koupit - a tam doplň co je třeba a co má rád... Vždy mu zdůrazni, že pro něj příjdeš a odpoledne budete dělat nějakou činnost, co má rád.. U nás to opravdu funguje a to na mě Anička byla velmi fixovaná.

hohe
23. lis 2015

JO a toho chlapa bych poslala do prdele a řekla mu ať si jde dát teda ledovou sprchu on.