Jak moc děti pláčou ve školce?

mysicka_lb
17. zář 2019

Milé maminky, zajímalo by mě, jak dalece bývá ve vaší školce obvyklé, že děti ráno v šatně brečí, že do školky nechtějí, případně dělají přímo hysterické scény? Nemyslím konkrétně vaše dítě, ale obecně děti v té školce. Zda třeba ti nově nastupující prvních 14 dní brečí a pak se to uklidní, nebo někteří brečí dlouhodobě? Jsou takové scény obvyklé třeba ještě v únoru nebo dokonce u dětí, které chodí třeba druhý, třetí rok?

pavelkamat
17. zář 2019

Synek nastoupil teď v září. Již v srpnu jsme tam chodili na zkoušku. Za celou dobu jsem neslyšela - v naší třídě - že by nějaké dítě brečelo nebo dělalo scény 😶
Učitelky jsou tam opravdu skvělé. Náš syn se do školky vyloženě těší a co jsem se tak bavila s ostatními maminkami tak to jejich děti mají stejně.
Zde jsou děti od 3 let, nevím jak je to v 1. třídě kde jsou ty menší, ale ani odtamtud - z šatny - neslyším pláč.

dk123
17. zář 2019

Dcera šla ve 3,5 letech. Nastupovala v lednu a jelikož je hodně citlivá a nesnáší změny, tak dělala scény celkem dost a dlouho. Pak si zvykla, byla v pohodě, ale další rok ze začátku zase problém.. to začala zase spíš lumpačit.. říkala škaredý věci učitelkám, dětem dělala naschvály. Pak asi po měsíci až dvou se uklidnila, našla si tam kamarádky a od té doby až sem tam na nějaký pláč dobrý. Včera šla po týdnu, kdy jsme byli na dovolené, zjistila, že tam není kamarádka a plakala, že tam nechce. Byla jsem tam asi půl hodinky s ní, normálně jsem byla s dětma v kroužku, kde si povídaly atd a po té půl hodince už jsem potřebovala jít. Nechtěla mě pustit, ale nakonec se nechala zlákat paní asistentkou na nějakou tvorbu a jak jsem došla, tak byla nadšená, že si to hrozně užila. A dneska už tam kamarádka byla, tak mi ani "ahoj" neřekla a chtěla tam i spát. A to je předškolačka, ale sem tam nějaký pláč prostě je. Snažím se mít trpělivost. Učitelky máme zlaté, adaptaci nových dětí mají teď úžasnou - až měsíc můžou být maminky s dětma ve školce od rána až do oběda. To když malá nastupovala za staré paní ředitelky ještě nebylo. Ale pláč je normální. I mě se někdy chce do práce s chutí a jindy bych brečela.. 🙂

ladyhacek
17. zář 2019

Můj syn šel ve 2,5letech, zapadl do školky ani se nerozloučil a při vyzvedávání mi "vynadal" že jdu brzo. První dva roky tam ale nechtěl spát. To spal doma ( chodila pro něj babička, tatínek) teď třetím rokem tam spi, je nadšený zase pro něj chodím brzo.
Kamarádky syn brečel půl roku ( teď tam dala i dceru a ta úplně v pohodě)
Druhé kamarádky syn 2 měsíce ráno brečel, že tam nechce, ale ve školce už pak dobrý.
No a další kamarádi mají syna třetím rokem ve školce ( šel stejně jako můj syn) a dodnes tam chodit nechce a kňučí, ale ve školce snad pak dobrý)
Teď od září tam měli chlapečka a ten brečel hodně, i ve třídě po dohodě s učitelkami si ho maminka nechá doma.

zak1991
17. zář 2019

Jako studentka jsem chodila do školky na praxe. Chodila jsem tam i vypomáhat, pokud byla třeba některá z učitelek nemocná, nebo když bylo potřeba. Můžu tedy poskytnout pohled z druhé strany. 🙂 Začátkem roku se stávalo, že děti plakaly. Některé se držely maminky, nechtěly dovnitř, vztekaly se. Když jsem to viděla prvně, byla jsem z toho úplně hotová. Bylo mi jich hrozně líto. Rodiče odešli, dítko otřelo slzy a běželo si hrát. Úplně v pohodě. 🙂 Postupně se děti zklidňovaly, plakalo jich méně a méně, nakonec třeba jen jedno nebo dvě. A po Vánocích už neplakal nikdo. Akorát dvě holčičky plakaly odpoledne, nechtěly domů. 😁
.

gruyerre
17. zář 2019

@mysicka_lb v naší školce brečelo první týden pár nových dětí. Od druhého týdne jsem se nevšimla ani jednoho plačícího dítěte.

g_m
17. zář 2019

Dcera šla teď v necelých 3 letech a první týden brečelo asi 5 dětí, ale fakt hodně řvali. Tento týden už to bylo lepší, brečely asi dvě a u oběda jeden chlapeček pak rozplakal všechny ostatní 😀

tulikiss
17. zář 2019

Ja teda zazila ve skolce dite, ktere bylo ve skolce uz treti rok, byla predskolacka, a delala silene sceny. rvala, vztekala se, drzela se matky za nohu, kopala do ucitelky at jde pryc. tohle bylo kazdy den.

kikimas
17. zář 2019

To je hodně individuální. Každé dítě je jinak závislé na maminku/tatínka, jiné s tím nemají problém. Normálně brečí děti ze začátku ale jakmile si tam najdou kamarády a p. učitelka je fajn, těší se🙂

kspp1
17. zář 2019

Dcera brecela sem tam jeste druhy rok,ale tajne.Vzdycky nekde stranou na zahrade.Nenapadlo mne to,az jsem ji jednou videla,kdyz jsem prisla do skolky a zpetne mi docvaklo,proc mela vzdycky tak usmudlane triko...utirala do nej slzicky.To bylo pro mne hrozne.

babanci
17. zář 2019

My jsme nyní se školkou začali. A nijak zvlášť se tam naší holčičce nelíbí. Ráno tam vždycky nějaké dítě pláče. Ta naše už sice ne, ale odvařená z toho není.

pink_unicorn
17. zář 2019

To se nedá asi zobecnit. Někde jsem četla, že by dítě mělo být do 8 týdnů adaptované a pokud je pořád problém, tak už by se to mělo řešit. U nás je více školek a u nás všichni úplně klídek, max nějaké pofňukávání a u kamarádky zase prý šílené scény u všech dětí, jakože držení se futer, rvaní z náruče..... To já jsem teda neviděla nikdy a proto myslím, že to něco vypovídá i o učitelkách, pokud se to děje u většiny dětí.

swetlusska
17. zář 2019

U nás plakalo taky hodně dětí, hlavně po prvním dni. Byla jsem z toho špatná. Rvaní z rukou a odnášení řvoucího dítěte se děje taky. Takže docela síla. Zajímavý je, že pokud pošlu ráno tatínka, tak mu dítě scénu neudělá. I tak ale nejsem uplně přesvědčená o tom, že ta naše školka je zrovna to nejpříjemnější a nelepší prostředí. Zatím tomu dám šanci a uvidíme...

syrinxka
17. zář 2019

@mysicka_lb dcerka šla poprvé loni ve 2,5letech. První týden neplakala vůbec, až od druhého,kdy ji došlo že tam "musí". Každé ráno scény doma až do příchodu do školky. Učitelky tvrdily, že jak se zavřou dveře, je klid. Ale moc si tam nehrála, spíš jen pozorovala ostatní a celkově tam nebyla nijak moc šťastná. To se asi odrazilo i částečně na tom, že byla pořád nemocná. Vydržela chodit týden, pak nemoc a furt dokola. Od dubna jsem si ji nechala úplně doma i kvůli narození sourozence. Teď od září nastoupila zase do školky a zatím jsem neslyšela, že by se jí tam nechtělo. Spokojená, usměvavá a zatím ani nemocná nebyla. Tak snad nám to vydrží 🙂

flowerkacrochet
20. únor 2020

@mysicka_lb dcera plakala týden Byli ji 4 a půl a hodně jsem ji připrsvovala. Nějaké děti ještě teda asi první měsíc. Jeden chlapeček pláče od září tedy i teď ale je malinký a rodiče ho tam nechávají celé dny :(. Začal se z toho počůrávat.