Jak motivovat dítě k odplenkování a oblékání se?

bamishop
6. zář 2017

Mám tři děti, dvě dcerky a syna. První dcera byla bezplenková, takové to období chce se svlékat, pak oblékat začalo kolem roku. Ve dvou letech byla samostatná a šla do školky, druhá dcera byla na plenkách, látkových tedy, vše měla jinak než první, ale ve dvou letech už byla opět samostatná, šla do školky. Syn má 20 měsíců, mluví jak 3 letý, naprosto zbytečně už umí vyjmenovat čísla do 10 česky i anglicky a spoustu dalších věcí, na které má čas, je zručný, nají se, v těchto věcech je opravdu napřed, asi to chytá od holek. ALE to co by se teď měl učit, ho nezajímá. Svlékání, oblékání nic, nočník ho nezajímá, říkala jsem si, je na jednorázovkách od půl roku, asi neví, jenže přes léto mi chodil konat potřebu na práh, takže ví velmi dobře, kdy tu potřebu má. Otázka zní, JAK MOTIVUJETE DĚTI K OBLÉKÁNÍ A NOČNÍKU? Nočník ho když bude nejhůř naučím prostě systematicky, ale i to by šlo snáz, kdyby tam ten zájem byl a dcery ho dříve nebo později měly, on prostě nic... Rád si hraje s dětma, myslela sem, že ho začnu dávat na půl dne do místní soukromé školky třeba jen jednou týdně, ostatně, když vedu dceru do školky, tak ho odsaď táhnu po šmiku, protože chce taky, ale takhle nesamostatného ho tam prostě dávat nechci. Dcery sem to sice učila, ale ony ten zájem o věc prostě měly, jeho to nezajímá, on si tak něco šroubovat... Prosím o odpovědi k tématu motivace, ne že má čas...

petrasipkova1
6. zář 2017

Taky si počkám na odpovědi,dcera 26 měsíců nezvládá nic sama, najíst se,obléknout se, ani se nechce nic učit.

milkywei
6. zář 2017

Také se připojím, syn má už 2 roky a 7 měsíců, ale problém máme stejný. Umí básničky v celé knížce. Ale jíst, oblékat se nic. Nočník nebo záchod to je horor. Já ho do soukromé školky asi dám, třeba to okouká, ale počkám si na další odpovědi.

syrinxka
6. zář 2017

My teda máme zatím 19měsíců, ale malá tak jednou za měsíc zhruba od těch 15měsíců přijde s tím, že si sama řekne na nočník a vyčurá se do něj. Ale druhej den nic, maximálně se na něj posadí. Snažím se ji lákat, že až si bude říkat sama pořád, že bude nosit kalhotky s obrázkama, prohlížíme si je apd., když se jí to povede jásáme, tleskáme, dáme kokino, oblečem ty kalhotky za odměnu. Ale pak stejně nic. Jíst taky nejí sama, max. 2 lžičky si dá a pak mi podává lžičku že chce krmit. A oblékání, zatím akorát vyzuje ponožky, teď začíná zkoušet z trička vyndat ruku sama a snaží se obout jak ponožky tak boty, ale to jí vůbec nejde. Toť vše. U nás je to nejspíš pohodlností, podle toho jak se chová dobře ví k čemu nočník je a kdy to na ni jde (minimálně kakání - oblíbené místo za televizí :D), lžičkou se taky pěkně trefí do pusy.TAkže uvítám též jakékoli rady jak ten nočník pokořit napořád :D

karlajasmine
6. zář 2017

Tak mozna by to prave v te soukrome skolce okoukal. Ale hele, za me, pokud dite neni na neco pripravene, tak se muzes postavit na hlavu a stejne to delat nebude. Kamaradka se uz mesic snazi dite naucit na nocnik tim, ze plenky dala pryc, a zatim to vypada tak, ze holcicka cura a kaka naprosto v klidu do kalhot, nerekne si ani nahodou a do nocniku taky nic. Za me je tohle zbytecny trapeni a lepsi pockat, az bude dite pripraveny. Kazdy dite je jiny... muj syn taky umi v pohode pocitat do 10ti a vsechny barvy ale nocnik ani nahodou (22 mesicu)..

robin92
6. zář 2017

Tak teda holky ja nevim, ale muj maly zacina mluvit tak, ze je mu rozumet, ale ze by prerikal basnicku to teda ne. Jsou mu dva roky. Nocnik zvladame uz v pohode. Najist se zvladne najist jak co, ale spise krmim, ale jinak nic moc, mam z toho hruzu, protoze bych potrebovala aby sel asi za pul roku do skolky ☹