Jak řešit problémy s učitelkami v mateřské školce?

lmartinkova85
15. čer 2018

Ahoj holky, prosím o radu...
Máme pořad nějaké problémy s ucitelkami v ms. Včera byla besídka, tak předškoláky pasovali na školáky a o každém ditku něco hezkého pronesli...ty dobre stránky...nás syn je od začátku ve školce málo, je často nemocný, děti ho moc nepřijali...jak kdy...proste tam dva tři týdny v měsíci nebyl... paní Ucitelka včera pronesla ze nás syn je hodně upovidany, proto je pokaždé poslední s obědem....ze chytá od starších bratru samé nesmysly....no chápete to? Malý tam stal přede všemi rodiči jak na sibenici...kdyby jste viděli jak se tvářil...měla jsem stochuti ho vzít pryč 😔 jak ho zplula přede všemi, před spolužáky, před rodiči, před prarodiči... všichni se mu smáli....cele odpoledne s nikým nemluvil, byl zakriknuty, smutný co paní učitelka řekla....nebylo to poprvé, minule se i pocural...jen proto, ze ho paní učitelka nepustila na wc, kde jsme?? Predskolaci v naši školce musí ležet s detma co chodí po obědě spát...u nikoho to neznám, kamarádky i známí na mě hledali...i starší syn co chodil do jiné školky to takhle neměl...děti predskolaci si po obědě hráli, kreslili...proste něco dělali...já jsem tak zklamaná z té školky nemám chuť už ho tam dávat 😔 manžel dneska šel za paní ředitelkou ze se nám nelíbilo jak se k němu zachovali, měl mít hezkou vzpomínku na ukončení...ne toto... syn není žádný Hajzlik, ze by někomu ubližoval.. nebo byl drzý... nezasloužil si to...je proste svůj, je citlivý, je mi ho hrozne líto, jsem rada ze už tam konci a půjde do přípravky, další dítě už bych tam teda nedala..otázka, zaslouží si paní učitelky kytičku na konec školního roku? Mám ho tam ještě dávat? Když je to povinné? Já jsem na nemocenské takže by nebyl problém si ho nechat už doma...

pabka
15. čer 2018

U nás taky predskolaci musí po obědě odpočívat, ležet v posteli v pyžamu. Mě to teda nevadí.
Ale jak se učitelka zachovala na besidce je tedy fakt děs!! Chudák kluk. Nápad s přáním viz výše se mi taky líbí, ale kdyby ne, určitě bych ji nic na konci roku nedavala. Dítě bych si už nechala doma pokud by tam sám nechtěl chodit.

vevero13
15. čer 2018

Jste mi připomněla po skoro 30 letech, že jsem zažila něco podobného. Naštěstí nebyly žádné nahrávky. Mám školku za dobu temna a nechtělo se mi tam hlásit ani syna. Ale on chce a na konec by stejně musel. Teď už chápu, proč mám ze školky takovou pachuť.
Jinak dcera mé kamarádky se doma rozbrečela, že nechce šaty. Nakonec se ukázalo, že jí učitelka peskuje, že jí je musí zapínat. Děsnej problém to říct normálně rodičům. :(

nelam
15. čer 2018

Je to velmi neprofesionální. Udělala jste dobře, že jste to nenechala být. Já bych být Vámi ještě promluvila se ředitelkou školky a také tím zdůvodnila, proč už syna do konce roku do MŠ nepošlete. Řekla bych, že bych byla ráda, aby o této stížnosti svou podřízenou informovala, případně vyvodila závěr. Víc bych se v tom asi nepatlala.
Na inspekci, jak tu někteří radí, bych se já osobně vykašlala. Vím, kolik tam leží žádostí/udání/prohřešků, preventivně snad už ani ČŠI nemůže stíhat chodit. Toto by inspekce řešila stejně jako Vy - rozhovorem s ředitelkou a žádostí o vyvození důsledku. Tzn. ředitelka udělá zápis, kde bude podřízená max. pokárána (případně může udělit důtku, ale to není takový prohřešek, aby to nejspíš udělala).
Kytku bych nenosila. Mrzí mě, že to takhle ještě někde chodí...

lmartinkova85
autor
15. čer 2018

Nevím jak to chodí jestli i učitelky mívají nějaké školení....
Já dělala pecovatelku, teď jsem na rizikovem tehu..několikrát do roka jsme měli školení, aby jsme to psychicky zvládali, jak se zachovat atd... pro Valík směrem o seniory, vozíčkáře a nemocné.. taky bylo par lidi které jsem nemusela protože byli zlí...nikdy jsem si nedovolila dělat rozdíli nebo urážet ponižovat... ke všem jsem se chovala stejne..i když jsem musela nastavit nuceny úsměv...hold jsou to taky jenom lidi kdo ví jak se budí chovat já až budu senior...natož děti...naše budoucnost. Doufám ze syna už nic takového nepotká

marion2017
15. čer 2018

@lmartinkova85 naprosto Vám rozumím, stalo se nam sice neco úplně jiného, ale v podstatě stejného. Je to uz 1,5 roku a stále ta pachuť ve mne je. Školku jsme vybírali pečlivě a je vyhlášena v okolí. Dcera je extrovert a vždy byla ve všem napřed, první rok a půl vše v pořádku, stále samá, i nevyžádaná Chvála. Já jsem byla spokojena, jelikož dokud nic neřešíte ve smyslu, ze nic nepotřebujete, a ze je vše v pořádku a dcera šťastná, tak neni žádný problém. V momentě, kdy dcera byla ve školce neoprávněně a zbytečně vystavena pranýři a já se vše dozvěděla od dcery, přestože jsem s pi učitelkou mluvila ten den cca 20 mnt a ona se ani slovem nezminila vše začalo. Dcera byla nešťastná s té situace a děti ji taky pak reagovali, ze my jsme vše udělali špatně. Od té doby dcera ne brela do školky a dost se uzavřela.Ptala jsem se na vše učitelky a ona mi rekla, ze v podstatě o nic neslo a ze se vše vyřešilo, tak neměla potřebu to se mnou řešit, jelikož vše je v pořádku. Komunikovaly s lékaři a socialkou!!!!! Atd, atd. Zeptala jsem se, proč nezavolaly nejdříve nam nebo nam pak alespoň o všem řekly, tak mi rekla, ze na to mají právo. Velmi se nás to dotklo, jsme kvalitní rodina, která je otevřená komunikaci a nejsme zadní asocialove....o par dnů jsem volal ředitelce a opět velmi slušně a úslužného jsem s ni situaci probrala, ze tedy nás to hodně mrzí a nejvíce, ze se to podepsalo na dceři, a ze tedy jestli ji přijde vhodné a pedagogické takovéto jednání. Učitelky stojí za sebou a tvrdí, ze vše v pořádku a ze dcera v poho, když se tohle řešilo před dětmi a se všemi. Ze děti se mezi sebou nestydí!!!!! Na začátku tohoto roku jsme si všimli nějakých zvláštnosti ve třídě a řešily s novými P.u. I stavy vzteku, které od té doby dcera ma...samozřejmě stojí za sebou a neprikladaji tomu význam, vše je v pořádku a já jsem resitelka. Snažila jsem se opravdu citlivé, aby si na dceru nezasedly, ač nerada, kupovala jsem dárky, ale P.uc. Si to mezi sebou roznesly, označily mne za problematickou a zasedly si i na dceru, protože místo, aby ji pomohly, v tom, co jsme řešily, tak dělají naprostý opak... moc me to mrzí, a poslední půlrok nespím a mám obavu, ze dcera ma celoživotní blok a trauma. Nechápu, jak mohou takto pedagogové jednat a smyslet! Dcera ma velmi dobrý základ z rodiny, a proto to ještě myslim jakžtakž ustala, ale místo, aby měla ještě lepší pozici, tak ji úplně zaslapaly....

victress
15. čer 2018

@marion2017 a co se vlastně stalo? v čem je problém, že to učitelky řešily s lékaři a sociálkou? měly podezření na domácí násilí nebo co? jinak si nedokážu představit, kvůli čemu by takto mohly jednat? všechno se přece napřed má řešit s rodiči...

priefi
15. čer 2018

@lmartinkova85 budes to doufam resit i s reditelkou?
@marion2017 vubec nechapu, co se v te skolce odehralo? Co se tam resilo, proc Tva dcera byla z toho takova spatna? Socialka, lekar?

elu
15. čer 2018

@betelgeuzz vybrano ze smerice o ochraně osobních udajů ve školství: Osobní údaj žáka je jakýkoliv údaj vážící se ke konkrétnímu žákovi, dle kterého je žáka možné přímo či nepřímo identifikovat, zejména odkazem na určitý identifikátor.

2.2 Zvláštní kategorie osobních údajů

Do zvláštní kategorie osobních údajů spadají osobní údaje, které vypovídají o rasovém či etnickém původu, politických názorech, náboženském vyznání či filozofickém přesvědčení nebo členství v odborech a zpracování genetických údajů, biometrických údajů za účelem jedinečné identifikace fyzické osoby a údajů o zdravotním stavu či o sexuálním životě nebo sexuální orientaci fyzické osoby.

Do osobních údajů nepatří jen rodné číslo, jak si mnozí myslí!!!!

betelgeuzz
15. čer 2018

@elu já nepsala, že do GDPR patří jen rodné číslo. Psala jsem, že tam nepatří hodnocení žáka, což ani v tvém textu uvedené není.

elu
15. čer 2018

hodnocení o rychlosti s jakou umí žák sníst jídlo, je hodnocení, které můžeme zařadit do hodnocení o zdravotnim stavu, psychickém stavu o jeho fyzických schopnostech...toto bylo hodnocení přiřazeno konktrétnímu žákovi na veřejném místě, kde si to lidé nahrávali...uplně stejné poruseni jako u nas ve školce, kde vystavovali na nastenku preskrtane a opravene práce dětí se jménem

elu
15. čer 2018

@elu kde si každý mohl přešíst, že honzik novak neumí nakreslit vlnovku, hodnotily se jeho psychomotoricke schopnsti (fyzické schopnosti..viz. text nahoře)...i schopnost snist oběd jako posledni je hodnoceni fyzických schopnosti 🙂....jo je to možná na palici někdo řekne, ale je to tak 🙂

mourovatakocka
15. čer 2018

Tak nevím, jestli to odpovídá nějaké hloupé vyhlášce o soukromí, ale hodnotit cokoli u maleho dítěte nastoupeného před kamarády, rodiči a spol je prostě děs... To i u dospělých je hloupé, když si má člověk na poradě vyslechnout slabá a silná místa, není to příjemné natožpak u prcka, co si musi tuplem připadat jako na pranýři..

1lenuska1
15. čer 2018

@elu To je mysleno vazne? Ze jak dite sni obed vypovida o fyzickych schopnostech? Zdravy rozum uz dosel? Nestacim se divit. Ze ten zakon vznikl je jedna vec, ale ze az tak se to bude mezi lidmi -v praxi vykladat, to tedy ziram. Pri nejmensim pritazene za vlasy. Nicmene ani tak bych to nesrovnala s pripadem z Vasi skolky - to je tedy taky dost pres caru 🙄 Ale spis bych resila pristup a chovani ucitelek. Smutne.
Dekuji ale i tak za vysvetleni 😉

normalnimatka
15. čer 2018

tyjo, no tak toje síla....zaprvý bych určitě promluvila se synem a snažila se ho podpořit a vysvětlit mu to, že plácaly učitelky nesmysly a že se zachovaly hnusně... a pak bych asi udělala čóro ve školce, pokud to bylo opravdu tak, jak to píšeš a jestli to chápu správně.... asi to myslely děsně humorně, ale teda asi dost přestřelily. už bych ho tam nedávala a asi napsala stížnost ředitelce, nebo kdybych se cejtila na osobní kontakt, tak touhle cestou. to si fakt nesměj dovolit, a nejde ani tak o princip, jako o city konkrétního dítěte a i příklad pro ostatní děti. jako takhle shazovat a ponižovat? a co dali do vínku tomu dítěti? důvěru v instituce a pedagogickou autoritu? achjo...

normalnimatka
15. čer 2018

jo a myslela to z legrace...to jste asi byli málo nasraný při rozmluvě s tou učitelkou...já bych s tím šla rozhodně za ředitelkou, a zvažovala bych i stížnost na zřizovatele.

priefi
15. čer 2018

Ta pisemna stiznost ale neni od veci. Sla bych za reditelkou a rekla bych ji to jak ustne, tak lredala pisemne. Ustne je ustne, zamete se to pod koberecek a jeste se s dotycnou zasmejou... ale kdyz to je pisemna stiznost, musi to resit uz urcitymi kroky... no a pokud reditelka tam opet nebude, tak ji poslat stiznost doporucene a do vlastnich rukou a pozadovat pisemnou odpoved s vyjadrenim, co bylo podniknuto pro napravu

calvac
15. čer 2018

@lmartinkova85 Je mi to lito,mame za sebou neco velmi podobneho,asi horsiho,protoze malemu rekla ucitelka,ze je maly cikanek (ma tmavsi plet,manzel ma italske predky).Nechapala jsem,brecela,bylo mi ho lito. Nakonec se ucitelkam podarilo postvat proti nemu deti. Jinak byl taky hodne nemocny. Byli jsme za reditelem,maleho dali na jinou skolku,ucitelkam jsme darek nedali. Dlouho mi trvalo,nez jsem se z toho oklepala. Kasli na ne,jestli muzes,nechej si ho doma. Chudak maly. Nakopala bych jim pr.....

letadylkokane
15. čer 2018

Hmm... Drsny pristup. Chudak kloucek.
Vzpominam si na zazitek ze sve skolky. Meli jsme tam kluka, co se pokakaval. Byl asi tyrany, mel porad modriny. A soudruzky vychovatelky se mu smaly, rikaly mu "pokakanku". A nutily nas, abychom se mu smali taky. Takze on stal v umyvarce, my kolem nej a vsichni jsme na nej sborove kriceli, ze je cune pokakane.
Nam bylo sest a nemeli jsme z toho rozum. Dodnes me to mrzi. Toho kluka uz jsem nikdy nevidela, nemohu se mu omluvit... A jak bych rada.
Osmdesatky byly (nejen) ve skolstvi tvrdy...

terezs2716
16. čer 2018

Přečetla jsem všechny příspěvky a určitě souhlasím s tím,nenechat to být. Napsat stížnost,klidně na zřizovatele. Ono možná dostane ta "učitelka" jen pokárání či co,ale už se to bude řešit,šuškat a věřte,že takový slepičinec dokáže udělat víc než nadřízený. Dále souhlasím s tím,že byste malému měli udělat soukromou oslavu,kde třeba vy řeknete něco pěkného synovi,jak se snažil a byl šikovný,co všechno už umí a co se teď ve škole ještě naučí,k té bolestné situaci bych se už nevracela,děti asi nepochopí,že to učitelka myslela ze srandy. Učitelce bych šlápla za krk!Jsem nervák se sklony k děláním scén :D a kdyby se to týkalo mé dcery,neovládla bych se.
Dítě už bych do školky neposlala,myslím,že sám o to nebude stát... a kytku? Leda pytlík hovínek doporučeně...bože tak jsem se dožrala u vašeho příspěvku,že bych to snad šla řešit i za vašeho syna :D
Přeji mu,ať už se netrápí a ve škole se mu líbí.Bude mít kamarády nové a učitelky budou mít snad více empatie.

hanafaustyna
16. čer 2018

@letadylkokane tak u tohoto příspěvku mě fakt bodlo u srdce. Neskutečné co někteří učitelé dovedou.

ladyhacek
16. čer 2018

@letadylkokane až mě mrazí ☹ to je děs!

Asi nemám co dodat, zašla bych zavreditelkou aby vyvodila důsledky ( a trvala na nich). Dítě bych omluvila a už ho tam nedala. Dárek bych nedávala. Ať se mu příští rok daří lépe 🙂

tulikiss
16. čer 2018

Urcite stiznost pisemne. Musi to reditelka zalozit, vyvodit dusledky a proste resit a ne jen zamest pod koberec. Vim ze u nas se vzdy reditelka toho nejvic bala, aby si jenom nekdo nestezoval pisemne.

victress
16. čer 2018

@calvac to je taky drsný, co si ty učitelky dovolí

zuzineckah
16. čer 2018

@lmartinkova85 za tohle by si paní učitelka zasloužila tak maximálně kytičkou po hlavě. Ale spíš se divím tobě, že jste ho do takové školky nechali chodit... To nechápu.

lmartinkova85
autor
16. čer 2018

@zuzineckah
Problémy nastali až tento školní rok někde od zimy...jak už jsem se zmiňovala, syn byl ve školce max týden z měsíce býval často nemocný...teď se ty nemoci zlepšili chodival častěji tím pádem jsme začali vidět jak to tam chodí... manželům syn z prvního manželství do té školky chodil taky...je už to ale asi 6let zpět.. a bylo to v pořádku, kolegyně z práce si taky školku nemohla vynachválit její dcera už ale chodí do třetí třídy... něco se proste změnilo..paní ředitelka už asi nestíhá vsechno ohlídat..dozvěděla jsem se od jiné kamarádky ze naše ředitelka teď poslední rok děla i ředitelku i v jiné školce, pořad pendluje mezi dvěma skolkami...tak si myslím, ze je to tím...

lmartinkova85
autor
16. čer 2018

A udělala jsem proto maximum, syn dostal odklad, a měl zůstat ještě rok ve školce, ale já si vybehala předškolní třídu ve škole kde brali jen 15deti z celého města, měli jsme štěstí ze jsem to řešila už v únoru, vzali nás, sice budem dojíždět, ale bude to pro nej lepší než v té školce...

victress
16. čer 2018

@terezs2716 pytlík hovínek doporučeně?? řežu se smíchy pardon, kam na to chodíte??

vevero13
16. čer 2018

@zuzineckah tak nejdřív se problém řeší, a pak se třeba utíká. Váš příspěvek může zbytečně vyvolávat výčitky svědomí. Odsuzujete a nutíte autorku se obhajovat. A to si myslím, že jste určitě nechtěla.

vevero13
16. čer 2018

@lmartinkova85 Dobře jste to udělala. Kdyby jste vypěnila na besídce ještě vy, tak syna více znervózníte. Myslím, že je třeba mu říct (není nutno slovy), že to nebylo ok, ale nedělat z toho větší aféru před ním. Hezký nápad je vlastní oslava. Případné stížnosti ústní nebo písemné jsou na Vás. Ale před synem bych je neřešila. Ideál by byl myslím, kdyby to paní učitelka napravila sama a až půjde naposled ze školky, řekla mu něco hezkého a popřála mu. To je asi nereálné.

marion2017
16. čer 2018

@victress nechci to tu úplně psát, jelikož se to rrozneslo, ale jednalo se o běžnou dětskou nemoc a pi. Uc. Se zdálo 13 dni doma málo! Mela jít již po 11 dnech a ja si ji nechala jen tak ještě 2 dny doma...volaly 4 doktorkam včetně naší a všechny jim potvrdily, že je to v pořádku. Říkala jsem ji, co si o nás myslí, že dámě do školky nemocné Dítě? ?? Že proc aspoň poprvé nezavolaly nám. ..vím, že to sem nepatří, ale jsme oba VS, máme výbornou a stálou práci, dceru vždy chválily, že je inteligentní a v mnoha věcech napřed, že má super našlápnuto a ze je k tomu i Krásná. ... Pak mi maminky, které jsem ani tehdy neznala, říkaly v satne-jo, to jste vy....