Je možné vybrat si pedagogicko-psychologickou poradnu?

pupickova
25. zář 2012

Zdravím, chci se zeptat, jestli je možné si sama vybrat pedagogicko-psychologickou poradnu? Jde o to, že se snažím s dcerou už 5 let (od nástupu do první třídy), aby nám někdo poradil jak na matematiku. V psychologické poradně která nám psala papír o odkladu ZŠ mi bylo jasně řečeno, že z testů jí vyšla dyskalkulie. Nicméně škola potřebuje doklad z pedagogicko psychologické, nikoli jen z psychologické poradny. A ta pod kterou spadáme stojí za ****!!! 😠
Byly jsme tam celkem třikrát, vždy asi po 9 měsících, protože dřív neobjednávají, dceři udělali 2 testy, na další jí objednali, ale já dostala zápal plic a tak jsem tam s ní nemohla. Od té doby jsem jim psala dvakrát e-mail, pokaždé mi odpověděli, že mi dají vědět a že rovnou napíší nový termín. Je to už 8 měsíců zpět co jsme tam měli jít, takže od předchozího testu celkem rok a půl. Dcera je teď v páté třídě a myslím, že pouze díky shovívavosti třídní učitelky, a mě už fakt dochází nervy.
Ale podle naší paní učitelky, musíme jít pouze a jedině do téhle poradny... ☹

pupickova
autor
25. zář 2012

Omlouvám se za chyby a za to jak píšu "zmateně" ale já mám takový vztek!!! 😠

veruska007
25. zář 2012

@pupickova PPP nemají oficiálně stanovené spádové oblasti, můžeš navštívit kteroukoli. Nemyslím si, že když bych dala Tvé dcerce psychotest v Brně nebo v Olomouci, tak by jí díky místu provádění vyšly jiné výsledky 😎

pupickova
autor
25. zář 2012

@veruska007 No to jsem si právě taky vždycky myslela, ale ať otevřu stránky jakékoliv ppp tak všude právě ty spádové oblasti mají vypsané. A soukromá si říká za konzultaci 500, za speciální vyšetření litr a za vyšetření se zprávou kolem 1500,- a to mi tedy přijde trochu dost, na to že jeden test určitě nestačí ☹ Ale je fakt, že tam by mě vzali okamžitě i na druhém konci republiky...

veruska007
25. zář 2012

Zkus je ukecat jinde v PPP 😉. Mimo spádovou oblast. Že je to urgentní. Požádej případně o doporučení třídního učitele či výchovného poradce ve vaší škole - třeba Ti vyjdou snáz vstříc, když uvidí lejstro 😉

pupickova
autor
25. zář 2012

@veruska007 díky, zkusím 🙂

jahodnice
25. zář 2012

pracuju jako učitelka, takže děti do PPP posílám poměrně často. PPP opravdu mají spádové oblasti a k návštěvě je dobré, někdyi nutné mít doporučení od třídního učitele, k návštěvě v poradně ještě doporučuji vzít i školní sešity. Některé poradny pokud do nich dítě spádově nespadá, vyžadují tuto návštěvu zaplatit.

pupickova
autor
25. zář 2012

@jahodnice hm ☹ doporučení od třídní jsme měli hned v první třídě...
Štve mě že bych měla platit za něco, na co má mladá nárok zdarma ☹ Štve mě ten jejich laxní přístup, kdykoliv jsem tam byla, byla jsem tam s holkou sama, nikde nikdo, jen v jedné z kanceláří probíhala veliká zábava všech přítomných doktorů a magistrů, ale nikdy se mi nestalo, že bych se tam potkala s nějakým jiným "pacientem".
Stejně nakonec asi skončíme v té soukromé poradně, protože je to teď čím dál tím horší...

jahodnice
26. zář 2012

@pupickova
a můžu se zeptat, kde se toto děje? Já pracuju naPraze 9, přímo ve škole máme pobočku PPP a mám pocit, že to tam funguje. Jinak bych se ukusila domluvit s třídni uč. eventuelně matikářkou, že vzhledem k blížícímu se přestupu na 2.stupeň by bylo dobré další přešetření v poradně, ať škola napíše doporučení

pupickova
autor
26. zář 2012

@jahodnice PPP Příbram. Zkusím to domluvit takhle, že jde o to že půjde na druhý stupeň a že ty problémy má čím dál tím větší.
Já jsem taky na většinu těchto pracovišť slyšela jen samou chválu...holt jsme měly smůlu...bydlíme blbě! 😀

jahodnice
26. zář 2012

@pupickova
určitě je dobré před přechodem na 2.stupeň vyšetření z PPP mít, přeci jen učitelé už nebývají tak tolerantní, často se střídají...Držím palce, ať vše dobře dopadne

pupickova
autor
26. zář 2012

@jahodnice mockrát děkuju. Dost mi ty dohady s nimi vzaly elán, ale když vidím, jak v tom holka plave a samotnou jí to pěkně štve, musím něco udělat...

jahodnice
26. zář 2012

@pupickova
to určitě, při potvrzeni diagnozy z PPP je možná úleva pro dítě, popř.slovní hodnocení, pouze ústní zkoušení místo prověrek atd.

pupickova
autor
26. zář 2012

@jahodnice já tomu nerozumím nejsem ani psycholog, ani pedagog, ale jedno vím jistě, pokud nebude mít pocit, že jí tlačí čas, tak hloupá není,ale jak přijde desetiminutovka, tak není lepší známka než čtyřka. Třeba by nám někdo poradil nějaký fígl, jak jí toho stresu zbavit...a bylo by po problému, třeba by ani úlevy nepotřebovala.

jahodnice
26. zář 2012

@pupickova
většinou se děti nestresují časovým limitem nebo mají menší počet příkladů atd

pupickova
autor
26. zář 2012

@jahodnice díky moc 🙂 Zítra hned skočím za učitelkou a snad to bude k něčemu...

jahodnice
26. zář 2012

@pupickova
držím pěsti

marecek4
26. zář 2012

@pupickova proč by nešlo?my spadáme úplně někam jinam a chodíme jinam-i okresově

pupickova
autor
26. zář 2012

@marecek4 na stránkách PPP Praha i středočeská mají jasně uvedené spádové oblasti, tak předpokládám, že by to na svoje webovky neuváděli, kdyby to tak nebylo?

marecek4
26. zář 2012

@pupickova ale podle mě je to jako s každým dr-můžeš si vybrat,my jsme ze Zlínskýho kraje,spadáme do KM a jezdíme do UH,takže opravdu dost mimo sebe