Klady a zápory školky, aneb na co se připravit?

nadja73
4. lis 2013

Maminky školkových dětí, prosím o rady. Starší dcera mi nastupuje od prosince do školky. Čtu zde, jak se děti dokážou změnit k horšímu, ale co klady? Andrejka je celkem dost tvrdohlavé dtě, dokáže se vztekat až hrůza,na druhou stranu i moc hodná, je velmi chytrá, děti má moc ráda. Z cizích dospělých má fobii, začně plakat, když na ní někdo promluví. Neodvedu si předtsavit, že bude komunikovat s učitelkama. Má období "já sama" , o všem diskutuje - samozřejmě o věcech, které nesnesou diskuzi (mytí rukou, oblékání, atd). Na co se mám připravit a jak jí i sobě co nejvíc usnadnit nástup do školky i pěkné pobývání v ní? Děkuji

jasekd
10. lis 2013

@leni78 jako ktery prispevek? 😅 Ja z vas mam pocit, a nejen z tehle diskuse, ze jste presvedcena, ze vase pravda je jedina na svete spravna. A ten posledni prispevek adresovany @rudolflenka je plny lecceho, ale respektu zrovna ne 😝 Citim z nej spis povysenost a preziravost. To se pak tezko diskutuje. Za vami je zkusenost, co se vychovy ditete tyka, vetsi nez za mnou v tom, ze mate dite uz starsi, prochazite skolni dochazkou atd. Rudolflenka zadne deti nema, ale stoji za ni zase zkusenost s vychovou a starosti o deti cizi. Vy sama takovou zkusenost mate? Mozna skolka neprinesla nic vasemu diteti, ale proc nepriznat, ze jinym detem neco naopak prinasi? Pokud narazite na ten prispevek o mem pracovnim vytizeni, tak to tak proste je, a verte, ze jini lide pracuji jeste daleko vic nez ja. Pracuji v rozsahu normalni pracovni doby, byt se cely den fakt nezastavim, abych tam nebyla jeste dyl. Neslouzim vikendy ani nocni. Moje kamaradka je policistka a nastupuje zpet do prace, kde slouzi vikendy, svatky, 24hodinove smeny atd. Je to smutne? Jsme spatne matky? To jsme nemely mit deti? Kdyby vsichni, co hodne pracuji, nemeli deti, tak brzo vymrem 😝 Nerikam, ze zacatek skolky jsem brala s lehkym srdcem, ale je to proste nova etapa pro nas pro vsechny a vsechno nove nemusi byt spatne 😉 Co je spatne na tom, ze dite je stastne i nekde jinde nez jen s nami v rodine? Berete to tak, ze dite spokojene ve skolce je tam spokojene proto, ze mu doma neco musi chybet? Nemuze tam byt spokojene i proto, ze vi, ze se tam ma dobre a ze se mama zas vrati a pujdou spolu domu delat zas jine veci?
Pokud slo o jiny prispevek, tak musite byt konkretnejsi. Nejspis se ovsem namaham zbytecne, protoze cizi nazor pro vas prinosny nejspis opet nebude 😝

rudolflenka
10. lis 2013

@jasekd moc hezky jste to napsala 😵 ...také mám ten pocit 🙄 Bohužel se pak nedivte mým reakcím, takových maminek, co trvají na své "pravdě" mám docela hodně a pak to odnáší děti ☹ Já jsem to tu psala proto, abyste věděly, jak se na to koukáme z pozice učitelky - ne matky. Matka ještě nejsem a jak já říkám, vychovat vlastní děti je nejtěžší, takže ještě jednou máte můj respekt 🙂 A abych uvedla na pravou míru to s tím množstvím práce - jak už jsem říkala, dnes je to tak bohužel stavěné a není to správně. Věřím, že sehnat práci, když už jsou děti je složité a ještě těžší je si ji udržet ☹ Je to smutný, ale je to tak....a ještě jednou opakuji, že proto jsem tu my učitelky, abychom vám se vším pomohly - nejsme odkladiště, jak už tu někdo zmiňoval. Proto by výchova rodiny a zařízení měla být co nejjednotnější a mělo by se komunikovat. Nikdo taky neříká, že maminky co mají málo času a jsou pracovně vytížené, jsou špatné matky. To ne, ale znovu opakuji, že školka je opravdu přínosem, protože ne všemu se lze naučit doma 🙂 A jak píšete - není to špatně,když se dítě cítí lépe i někde jinde než doma. Vždycky mě hrozně těší,když mi nějaká maminka řekne, jak mě má dítě rádo a jak do školky rádo chodí, jak vidí, že dělá pokroky, že s nimi pracujeme - toho si hrozně moc vážím a jsem ráda, když vidím, že má moje práce smysl 🙂 Tak jsem ráda, že jsem tady s vámi mohla diskutovat, zase to vidím o trochu jinak a snad až budu mít vlastní děti, pochopím to ještě líp 🙂 Pro mě je každý názor cenný - i ten od leni78 - asi se dám na dětskou psychologii 😀 😵

jasekd
10. lis 2013

@rudolflenka Presne, musi byt diskuse , i ucitelka ve skolce potrebuje zpetnou vazbu, jako v kazdem povolani. Ja jsem se hlavne ze zacatku pani ucitelky porad ptala, co a jak, nekdy i koukala, s cim si delam starosti, ze M. je uplne v pohode. Kdyz se mi neco libi, reknu jim to, treba s jidlem nam skolka dost pomohla 🙂 Proc to nerict. A kdyz se mi neco libit nebude, budu to taky co nejdriv v klidu resit.

leni78
10. lis 2013

@jasekd Promiňte je to strašně dlouhý a pro mne nesrozumitelny příspěvek, nechápu, co resite. Ale dekuji, ze jste mi napsala.

sonia79
10. lis 2013

Promiňte ženy , ale už to v sobě nemůžu držet. vykašlete se na příspěvky od @leni78, z nějakého důvodu má pocit že je nejchytřejší na světě a téměř pokaždé překazí jakoukoliv diskuzi, kde chceme pomoct. P.S.Děkujeme, odejdi.

jasekd
10. lis 2013

@leni78 "Me osobně přijde spíše vaš příspěvek takový smutný." To vas cituji, proto i s tou chybou 😉 . Reagovala jsem na tuto vetu a na vas prispevek, ktery jste adresovala @rudolflenka . Na vas posledni prispevek uz muzu reagovat jen takto 😀 😀 😀 .

jasekd
10. lis 2013

@sonia79 Ano, mam z pani stejny pocit. Nejde o odlisnost nazoru, ale o formu jejiho sdeleni.

sonia79
10. lis 2013

Mně prostě tohle vadí. když chce někdo poradit, je smutný, zoufalý, neví ... naotož mamka od dítěte. Je to všechno strašně citlivé, navíc se všemi námi cloumají hormony a pokud má naše ratolest problém je nám ouzko. S chlapem to leckdy řešit nejde, tak OK jdu na MK sdělit to svý trápení a narazím na ty paní chytré.. nakonec si člověk říká, že si to radši měl nechat pro sebe než poslouchat co je za pitomce. a to je škoda.

leni78
11. lis 2013

@jasekd Díky za názor, jen nevim, co po me chcete a jak je vaše psaní me osobě této diskuzi přínosné. sonia79 taky díky ze mi píšete, ale taky si myslim, ze diskuzi nejste přínosem, navíc jste nepříjemná a osobní a vyhazujete me. K tomu se nebudu vyjadřovat. Muj příspěvek do diskuze byl určitě přínosem a reakce některých prispevatelek zde si myslim, ze uz nejsou k tématu, ale projevem slovního napadání za jiný názor. 🙂

naomi6
11. lis 2013

@jasekd Díky za podporu, snad to natrénujeme než půjde do školky. Je to možná také moje lenost, radši ji obléknu sama. Uvidíme. Ale věřím, že tohle se naučí časem všechny děti. 😉

jasekd
11. lis 2013

@naomi6 urcite to pujde. Casu mate dost. A nedivim se , ze ve vysokem stupni tehotenstvi je jednodussi oblict dite rychle sama, clovek uz je unavenej... Ja ho oblikam doted, kdyz spechame.

jasekd
11. lis 2013

@leni78 Nechci vubec nic 😝 Ale mate teda ego, to vam povim. Jeste si k vasim super prinosnym prispevkum dejte sama par palcu nahoru 😉