Kolik stojí školka?

ladyhacek
30. lis 2017

Ahoj prosim kolik platíte skolkovne? Jaká je kapacita školek?
Nejlépe učitelky nevíte přibližný měsíční rozpocet školky (elektro,voda,platy....)

Ráda bych si udělala takový malý průzkum. Moc všem dekuji

betelgeuzz
30. lis 2017

@ladyhacek nekupujem žádné pomůcky, kolik stojí provoz, nevím. Za pololetí doneseme balíček kapesníků a zubní pastu, veloši chodí 2x měsíčně cvičit, to stojí 30 kč, nějaké divadýlko tak 3 - 4x za rok třeba za 50 kč.

terezapetrova
30. lis 2017

@ladyhacek za me tyhle částky jdou.. my platíme 15700 každy mesic 😅

astyna
30. lis 2017

@terezapetrova

ale to máte soukromou...tady holky zmiňují státní školku. A to by mě zajímalo, kam dítě dáváte, protože i montessori vyjde na polovinu a to jsme v Praze. Jesle jsou za tyhle ceny.

terezapetrova
30. lis 2017

@astyna ano soukr a taky to bylo myšleno v zertu viz smail.. A jestli vás to zajímá tak ms housenka, Pha 4, kupodivu Montessori neni to nejdražší co můžete mít. Proc bych si to proboha vymyslela 🙄

drzticka81
30. lis 2017

Tak nase skolka je mestska-ma 4 tridy po 25 detech....platime cca 500skolkovneho, 750 celodenni jidlo, na rok SRPS 1 000-z toho se hradi-vsechny veci na mikulase, velikonoce, na darecky pro maminky na den matek, na veci ohledne akci (material pro tyto akce), vanocni darky, na autobus na celoskolkovy vylet. nejspis na vsechny pomucky typu papiry,lepidla apod.....jinak kazdy mesic maji jedno,dve predstaveni-takze dalsi 100.....na zacatku a v pololeti musime donest papirove kapesniky-ostatni neni vyzadovano......jeste syn je predskolak a kupovali jsme sesity pro predskolaky......

batorijka
30. lis 2017

Skolne se vypocitava z nakladu na provoz ale pouze jaka muze byt maximalni vyse. Takze podle roho nejde usuzovat. Jak pise @barchen stravne se do toho nepočítá. Zahlidla jsem, ze reditelka nema penize na hracky- mela by mit finance z ONIV , ty jsou urceny primo na hracky a pomucky pro deti. Co se tyka navyseni počtu deti to neni jednoduche a musi byt odůvodněné...

bervidova
30. lis 2017

Tak my jsme město pod 6tisíc obyvatel, jsou zde dvě státní školky, ceny jsou stejné, mají stejného zřizovatele. Platíme 300,-Kč měsíčně + strava 28,-Kč/den. Jednou ročně se platí 600,-Kč do fondu, jinak jsme navíc platili snad jen fotky a u syna loni v předškolácích školku v přírodě. No a na začátku roku dvě balení papírových kapesníků.

suzanna123
30. lis 2017

spíš se zaměř na celkový rozpočet obce, jestli to s nimi chceš řešit - vypíchni v něm, do čeho všeho cpou peníze, že jim na školku nezbývá 😉

astyna
1. pro 2017

@terezapetrova

Ne vymýšlela, jen mě to zajímalo. Bydleli jsme na Praze 4 a když v Honzíkovi po nás chtěli 13 tisíc, tak mě to přišlo jako z Alenky říše divů :D Ted jsme teda na 8 a kolem samé státní školky se školným kolem tisíce vč. jídla. Já teda dávám syna do miniškoličky, kterou vedou 2 učitelky a tam platíme 3500 Kč za dopolední hlídání, 5500 za celý den. Vč. jídla. Líbí se mi, že mi vycházeli vstříc kvůli odnaučování od plen, hodně děti vedou a to se mi líbí. Nechtěla jsem jen pasivní hlídání dítěte.

zuzineckah
1. pro 2017

@astyna co je za miniškoličku, prosím tě? Ohlížím se po něčem pro dcerku ...
Jinak, školkovné 15k nic neobvyklého ani v okrajových částech, viz třeba Bašť (P-Východ)👍 Hezká, soukromá s angličtinou, ale cena teda tydýt 😀

astyna
1. pro 2017

@zuzineckah

Tuto miniškoličku vede paní Inka (střídá se občas s jinou paní), dopoledne chodí děti ven, pak je oběd, spánek, tvoření, hra. Syn pořád něco nosí domů 🙂 Kontakt jsem našla na hřišti. Školičku je v paneláku ve velkém bytě. Synátor se tam vždy těší 🙂 Kontakt ti můžu dát do sz.

zuzineckah
1. pro 2017

@ladyhacek u nás je 1000,- školkovné, jídlo 882,-. Jsme malá obec kousek od Prahy. Pomůcky nemusíme nějak extra kupovat, na začátku roku se vybírá 1000 do fondu, z toho se pak leccos financuje. Jako rodiče často školku něčím podpoříme (věci na tvoření, ovoce atd), ale není to o tom, že by si říkaly učitelky, prostě se to tak zavedlo samo 🙂 Každý v rámci svých možností. Peníze navíc se nosí vybírají jen mimořádně a v menších částkách.
Jediné, co mi vadí je jídlo. Párkrát jsem synovi nestihla odhlásit oběd, když jsme si ho nechali doma a šla jsem mu ho vzít. A tak moučné omáčky jsem teda dávno neviděla 🤐 Školka nemá vlastní kuchyň, jídlo jim vozí, ale obávám se, že jak se vsadilo na nízkou cenu, tak je šizena kvalita :(

zuzineckah
1. pro 2017

@astyna to bys byla hodná 👍 a od kolika let tam berou dítka?

astyna
1. pro 2017

@zuzineckah

Inka hlídá od 6 měsíců dítka (pokud se nepletu) 🙂

brazdova4
1. pro 2017

Za predskolacku platime 800kc mesicne na obidky a svacinky...ubrousky se prinesou na zacatku skolkoveho roku a pak nejake finance jako je solna jeskyne maji 10 krat navstevu za pul roku a to je tusim jedna navsteva 30kc

lucie01
1. pro 2017

Školkovné 240.- měsíčně, strava 32.- Kč / den a na začátku roku jsme platili fond rodičů 500.- Kč ( z toho se platí divadelní představení, ceny za soutěže na den dětí atd. ) a 30.- Kč na toaletní potřeby.

bayt
1. pro 2017

@astyna Můžu taky moc poprosit o kontakt?🙂

astyna
1. pro 2017

@bayt

jasně, přepošlu zprávu 🙂

strawberr
22. únor 2018

Za státní jsem ve školním roce 2016/17 platila 780kč + strava (36kč/den).

Soukromá školka - 3300-7000 dle docházky + strava. Dále vybírají příspěvek na chod školky 2x2000, kulturní fond 2x300, výtvarný fond 2x200. Za přihlášku 2000. Při odchodu dítěte že školky (tzn. Ukončení smlouvy) další 2000. K tomu se 2x za školní rok musí do školky donést hygienické potřeby (cca 2x600)